Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nagrywam na laptopie i zawsze za pierwszym razem się udaje ważne żeby zrobić dokładnie tak jak jest opisane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie bezpieczniej jest nagrywac z plyt, po instalacji z map-tools efekty zdarzaja sie nie przewidziane

 

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.

 

Znalazłem v13 8350 East o poj. 4,72Gb, zapewne na zwykłą dvd nie wlizie. Czy bedzie możliwość zgrania tego na kartę SD, czy tylko DVD-DL? Jeśli tylko DVD-DL to czy nagrana na laptopie ( tsstcorp cddvdw ts l633c) pójdzie, bo czytałem, że raczej z laptopów wychodzi lipa.

_________________________

 

ok, chwilkę jeszcze pobuszowałem i znalazłem takie coś:

 

Instalacja nowych map - przetestowane:

1.- sciągnąc Maps-Tool 2.1.0

2.- wybrać opcję SD-card ( najłatwiej ), nie ma problemu z nagrywaniem

3.- ja używam SanDisk 16GB (10) 30Mb/sek

4,-pliki skopiować na kartę włacznie z mp3

5. Obraz .iso nagrac na płyte CD lub DVD

6. Kluczyki w kieszeni - włozyc kartę, media, wybrać sd i odsłuchac "volkswagen das auto"

7. Wcisnąc "setup+eject+mic", radio powinno się wyłączyć

8.-odczekac min.20sek, włozyc nagraną plytę

nic nie dotykać, nie potwierdzać, czekać około 30 min ( w międzyczasie radio będzie kilka razy restartować i pokazywać 31% )

w końcu "wypluje płytę".i wyłączy się RNS.

Wyciągamy kartę SD, odpalamy radio, czekamy na chwilę na uaktualnienie navi i GO!

POWODZENIA w uaktualnianiu map.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jade po płytki:D

 

Bawił się ktoś z bootlogiem z tej stronki: http://www.netdata.be/iso/ ?

Zastanawiam się czy nie wgrać grafiki z Passatem CC.

np.

volkswagen-passat-cc-2010-normal.jpg

volkswagen-passat-cc-tuning-5021.jpg

Volkswagen-Passat-CC-Eco-Performance-concept--720x1280.jpg

volkswagen-passat-cc.jpg

Przerobić na 800x480 i ew dodać logo plus RNS510 albo same zdjęcia bez dodatków.

 

 

______________________

 

Firmware wgrany, mapki poszły z karty bo niestety z płytkami był problem w okolicy. Niesety loga nie przeszły, ale mała strata. Reszta super.

Także ogromne dzięki za pomoc!

Edytowane przez CrooQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wgrywałem logo. z powodzeniem. Chociaż , pamiętam,że lekko korygowałem wymiary obrazka,żeby nie był zniekształcony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to sie robi? Czy tylko generuje sie iso że strony i na plyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Działało to na starszych softach, nie wiem jak to na nowych wygląda.

 

Co do wgrywania map z karty SD, ja tak już robię od mapy v11 i wszystko działa. Czasami po wgraniu, dalej RNS nie widzi mapy i wtedy trzeba włożyć płytke na kilka chwil, pomieli, dogra co mu tam brakuje i wszystko działa.

Ogolnie bardzo fajny i przydatny program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie, że na starszych loga przechodziły. Na 4120A u mnie nie poszło. Po włożeniu płytki mieliło, kilka razy zaświeciły się na chwilkę przyciski i wyskoczył błąd. Po wyrzuceniu płytki i restarcie wywaliło ekran, żeby wrzócić płytkę w firmware i radio nie odpalało. Reset załatwił sprawę i radyjko odpaliło bez problemu. Także przypuszczalnie na tej wersji bootlogo nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wiec ja daje spokoj, bo 5238.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś bardzo chce swoje logo a nie działa mu ISO z ww. strony to może mi przesłać bitmapę i wersję softu a dostanie zwrotnie ISO które na 100% zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nabyłem niedawno passata cc 2009 i ma RNS 510 bez poskiego. Nie chciałbym niczego spieprzyć więc czytam forum i wiem że trzeba odczytać wersję RSN-a żeby wgrać odpowiedni soft. Pod przyciskiem setup nie mam ukrytego menu więc podłączyłem Vcds - a i w 17-instruments, 10-adaptation mam jakąś rozwijaną listę i nie mogę iść do adresu 50 żeby zmienić z 0 na 1. Co za tym idzie nie wiem jaką mam wersję navi. Robię coś żle? Może ktoś mi podpowiedzieć?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączyłem Vcds

to odczytaj wersje vcds'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to odczytaj wersje vcds'em

 

Ale gdzie w zakładce "Navigation - Radio - Sunnd system" bo w navigation part number pokazuje mi 3C8 920 870 C . A na ori pudełku z płytką jest EA 1T0 919 859 oraz OZ 1T0 051 859 F. Więc jaka to wersja ????

Edytowane przez jek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy / Koleżanki

 

Mam problem ze swoim RNS 510 które zaczęło się dziwnie zachowywać:

 

Na początek:

Delivery part number: 1T0035680F

HW Version : H61

SW Version : 4020

 

Dziwne objawy:

1. Znika ( czasami się pojawia ) Audio i / lub nawigacja z MFA ( białe )

2. Przy OPC albo kamerze cofania wraca wyłacza sie obraz kamery badz opc i wraca do radia/media itp ( mimo ze OPC lub kam wlaczone - wlaczenie i wylaczenie opc pomaga ( czasami problem ustaje i przez jakis czas dziala wszystk ok )

3. Przy wlaczonym kablu VCDS ( klon ) nie moze polaczyc sie "Diagnostyka" wlacza sie i wylacza ( pojawia sie blad z komunukacja , a wczesniej nie bylo takich problemow )

 

Wszystko inne dziala jak dzialalo Nawigaja tel itp dziala.

 

Co moze byc problemem? spotkał się ktoś z takim zachowaniem? Może poradzicie jaki ewentualnie soft wgrac?

 

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jek1 - Zrób pełny skan samochodu i podeślij na PW

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Sebastiann to wygląda na problemy z CANem - pytanie tylko czy ze strony nawigacji czy gatewaya (z doświadczenia stawiam na nawigację - płyta tylna, ta ze złączem quadra, lub płyta radiowa przez którą przechodzą sygnały do płyty głównej, ze wskazaniem na te pierwszą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię scan to wyśle zobaczymy co wyjdzie w gateway .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, radio z Volkswagena RNS510. Podobno częsty problem. Podczas jazdy wyłączyło się i pojawia się tylko logo i reset i tak w kółko. Radio z końcówką 1T0035680B HW11 SW1200 . Po przeczytaniu kilku tematów pobrałem soft 1200, i do radia. Aktualizacja zatrzymuje się na 29%, z błędem przy APPL na 5-8% error 185. Wrzucałem kilka softów wyższych , zawsze to samo. Czy się ktoś z tym problemem spotkał, z góry będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam pytanko. Jak sprawdzic czy RNS 510 jest podlaczony do CAN. Mysle, ze moje nie jest gdyz, kiedy wchodze w opcje w vcds dotyczace Navi czy radia to nie moge nic zmienic. Np. chce wlaczyc BAP to przpuszcza kodowanie, ale nic sie dzieje. W ustawieniach navi pokazuje can not connected.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janko23 - tak ale samym softem nie naprawisz tego. PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atp2000 - włóż na chwilę inne radio, niekoniecznie takie samo, i zobacz czy VCDSem się do niego normalnie dostajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie, ale nie mam drugiego. W kazdym badz razie zmienialem z RCD300 na RNS'a. Jak kupowalem samochod nie bylo w nim RNS'a. Mechesy z VW zakladali mi to radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności