Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

ja też w tym sensie pytałem, miałem niespodziankę w DE po wgraniu nowych map (V12).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff v13 west na dysku ;)

Oczywiście z plyty nie wgral. Tak w polowie wyrzucil z napedu z bledem.

Wgralem z karty SD. Po wgraniu dalej pokazywal, ze nie ma mapy ale wtedy wlozylem DVD, cos pomielil dogral pliki i wyjalem plyte. Mapa jest na hdd. Rok spokoju z tym wgrywaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wgrac z sd? zmarnowałem chyba ze 20 płyt wgrywając v12 i dopiero z sd wgralo za pierwszym strzalem. obawiam sie że 13 tez z plyty nie wgram dlatego pytam jak to zrobić, co trzeba na to sd wrzucić, soft i plik muzyczny rozumię ze ten co do 12 a reszta? 12 miałem gotawą na sd z gryzonia a 13 gotowej nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się podpinam pod tym postem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

christian-jeanin.ro/mapstool2/

Link do strony autora softu.

Trzeba pobrac nowa wersje mapstool i reszta zgodnie z opisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

user78, jakiej płytki użyłeś ? no mi nie poszło, ja zrobiłem błąd i wziąłem dvd-rw :hmm błąd SWL, dziś już odpuszczam, jutro zakupię odpowiednią płytkę i działam dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
christian-jeanin.ro/mapstool2/

Link do strony autora softu.

Trzeba pobrac nowa wersje mapstool i reszta zgodnie z opisem

Na najnowszej nie działa tylko na 2.03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala na najnowszej. Dzisiaj robilem w dwoch rnsach.

Wersja maps tool 2.1.0

Jak jest blad plyty to wgrajcie swl.fix - tez do pobrania na stronie autora.

Ogolnie ta opcja wgrywania z SD jest swietna. 30 minut i mapa na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziala na najnowszej. Dzisiaj robilem w dwoch rnsach.

Wersja maps tool 2.1.0

Jak jest blad plyty to wgrajcie swl.fix - tez do pobrania na stronie autora.

Ogolnie ta opcja wgrywania z SD jest swietna. 30 minut i mapa na dysku.

Ok najnowsza do wczoraj byla 2.04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wersję B, po sofcie D, obraz mapy z chomika od mgboczna, nie wiem co jest grane ...

płytki sony dvd+r, cały czas stoi na 31%, kończy błędem swl, a navi krzyczy, że swl.fix za stary i odmawia wgrania, w tej chwili nie mam żadnej mapy, była v12 :( dwa razy wgrywałem cały soft 4120A, żeby nawi wstała, soft na zwykłej CD i śmiga, o co chodzi ?? :rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś z SD czy DVD bo w sumie piszesz o DVD a 31% sugeruje mi SD...

 

Moja propozycja:

1. Płyta czyszcząca z izopropanolem.

2. Soft 5238 z mojego gryzonia

3. Mapy z DVD

 

Wiem, że z SD się wgrywa TROCHĘ szybciej ale można na amen uwalić płytę główną. Nie wierzyłem dopóki takie radio, jeszcze z płytą CD z MapsTool w napędzie, nie trafiło do mnie na stół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod pab567. A poza tym u mnie siedzi v13, ale znowu mialem problemy. RNS czytal, nie czytal. Wkladalem plyte i wyjmowalem. Pokazywal sie blad CD/DVD. W koncu dokonczyl instalacje z 2 plyty, bo dwie wypalilem (na laptopie i PC). Zaczął z PC a skonczyl z laptopa. I pytanko: czyzby znowu laser sie zanieczyscil czy po prostu laser pada. Co jest bardziej mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może padać laser w nagrywarce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu...tego sie nie spodziewalem. Ok. Narazie mam spokoj z mapami, zobaczymy za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pab567, z SD, w/g instrukcji, obraz (sd_to_hdd_fw.iso) wypalony na dvd, reszta na karcie. Nie wiem, czy mogę załadować ten soft, mam wersję B LCD. Z nagraniem mapki na DVD, nie wiem czemu, ale mam problem, ściągnąłem już kilka obrazów i przy każdym wywala mi błąd ładowania i końćzy tego czego nie zaczęło, czyli nagrywania, czy to clonecd, czy alcohol 120. Z obrazami do mfd2 dvd nie ma problemów, ani żadna nagrywarka, ani program. coś może robię nei tak ? na jednowarstwową nie wchodzi obraz v13 :( ... a przeczytać ten cały temat i wyszukać konkretną odp, jak nagrać, to graniczy z cudem :D hmmm, jeszcze pytanko, czy dysk musi być czysty, czy może na nim zalegać jakaś muzyczka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam luźne dywagacje na temat... :D

cuda robią się z różnych powodów, mam już v13 ale ku pamięci krótka historia z wczorajszego nagrywania:

ściągnięte pliki mapy w firmie w 23 częściach (ze względu na szybkość łącza, no i z samego rana nie ma takiego tłoku w sieci... przykład, w robocie plik 200MB 9 minut, po południu w domu ten sam plik 1h9min... poza tym im dłużej ściąga większe prawdopodobieństwo ściągnięcia pliku z jakąś skazą - z własnej praktyki przesyłania plików w sieci.....)

no więc zgrane, pendrak jako nosnik i do domu..

pliki na dysk i rozpakowywanie - błąd CRC jednego z plików, ponowne wgranie tego samego pliku z pendraka i potem niespodzianki

Winrar- rozpakowuje, ale efekt końcowy same błędy, zero efektów, pusto...

7-ka - pierwszy raz błąd kolejnego pliku, znów podmiana pliku z pendraka (założyłem, że jak będzie błąd to sobie następnego dnia w robocie znów sciągnę...)

drugi raz - rozpakowanie bez błędu.... (winzip i winrar w tym czasie też rozpakowały ale z jakimiś błędami zawartości w tle... pełna zabawa, już człowiek sam nie wie czy ma mapę z błędami czy nie...

nagrywanie, z jakiś starych zapasów Dual Verbatim DL-R (ostatnio w którymś z marketów, Media lub Saturn dwuwarstwowe tylko TDK

+R), a "-" Rnsy nie zawsze lubią...

nagrywanie z weryfikacją.... długo ale nagrało, dłużej zamykało płytę niż trwało nagranie, weryfikacja, dłuuuugo - aż poszedłem spać, rano dalej międliło... wyłączenie weryfikacji, płyta do samochodu..

płyta do Rns-a, jazda do roboty, pół godziny, po południu w drodze powrotnej dalej - efekt końcowy mapa zainstalowana i chodzi...

więc czasami może się wydawać, że mapa dobra, a nie instaluje się ale to nie zawsze musi być wina napędu...

 

Acha, nagrywane na lapku, CDBurnerXP jakaś stara wersja........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - ISO do MapTool wypalamy na CD, nie na DVD!!!

 

Po drugie - "mój" Soft działa na wszystkim oprócz wersji C14 (z SSD).

 

Po trzecie - wytnie Ci muzykę bo dzieli dysk na partycje w innych proporcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się udało ogarnąć V12 po kilkunastu nie udanych próbach nagrałem na sd i śmiga z v13 wolę nie ryzykować póki co cieszę się tym :D dzięki Wam za cenne rady bo bez tego bym dalej jeździł na niemieckim menu i starymi mapami chyba v3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

jakie CD konkretnie, bo właśnie miałem na cd, ale może za "cienki" nośnik ?

czyli mogę śmiało zapodać do swojego, ok :)

jestem internetowy, to i muzyka się odnajdzie, swoją drogą to szkoda, że nie można kopiować z hdd na sd :(

dzięki, popróbuję dalej, daj znać, co to za magiczne cd :)

w płyty czyszczące nie wierzyłem nigdy, ale zarzuciłem skoro proponujesz, nie zaszkodzi na pewno :), ale jak tylko znajdę chwilę to jutro wyczyszczę soczewkę po swojemu, ręcznie, to zawsze skutkuje :D

Teraz jeszcze robię z SD, ale ze starszym Maps Tool, na efekty jeszcze chwilkę muszę poczekać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie boisz rozkręcić radia to pewnie że ręczne czyszczenie jest dokładniejsze... Zwykły CD-R żadnej magii w tym nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności