Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Mapę nagrales na kartę, obraz płyty zrobiony przez program na cd czy dvd?

Jaki był komunikat podczas wgrywania, normalny jak update firmware czy inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mapę nagrales na kartę, obraz płyty zrobiony przez program na cd czy dvd?

Jaki był komunikat podczas wgrywania, normalny jak update firmware czy inny?

 

No wygląda to jakbyś robił update softu, ale tylko HDD updatuje i kończy się na 31%

DSC_3320a.jpg

i tak jak widzisz na fotce - w dolnym roku - zajęło ok. 31min

 

Mapę na SD, pożyczyłem z aparatu 32GB, dwa foldery + testowy plik *.mp3

plik iso - krążek zwykły CD

Edytowane przez Wojti77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem taksamo, karte 32GB, dwa foldery zgrałem i plik mp3, obraz ISO nagralem na CD ale po wlozeniu i wymuszeniu update

miałem tylko czarny ekran i pisało że znaleziono SWL itp no i dalej nic przez dluzszy czas.

Przerwałem proces wlozyłem zwykly Firmware no i od tego czasu mam ten problem z update, cały czas jest error MPEG.

Nie wiem dlaczego.

Probowałem nawet zejsc do 1100 ale po tym procesie nadal ten sam błąd i teraz nawet nie moge wlaczyc jezyka PL.

Jutro bede probował wgrac czysty 3980 PL i zobacze czy bedzie OK

Zauwazylem ze kazdy firmware ktory chce wgrac zatrzymuje sie przy aktualizowaniu Mpeg i Gateway.

Wie ktos jak to naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja robilem taksamo, karte 32GB, dwa foldery zgrałem i plik mp3, obraz ISO nagralem na CD ale po wlozeniu i wymuszeniu update

miałem tylko czarny ekran i pisało że znaleziono SWL itp no i dalej nic przez dluzszy czas.

Przerwałem proces wlozyłem zwykly Firmware no i od tego czasu mam ten problem z update, cały czas jest error MPEG.

Nie wiem dlaczego.

Probowałem nawet zejsc do 1100 ale po tym procesie nadal ten sam błąd i teraz nawet nie moge wlaczyc jezyka PL.

Jutro bede probował wgrac czysty 3980 PL i zobacze czy bedzie OK

Zauwazylem ze kazdy firmware ktory chce wgrac zatrzymuje sie przy aktualizowaniu Mpeg i Gateway.

Wie ktos jak to naprawic?

Oj to faktycznie się narobiło.

U mnie faktycznie zero problemów, nawet nie wymuszałem update systemu. SD, zaraz po tym CD i samo się działo dalej. Nic nie dotykał em, nic nie potwierdzałem. A 30 min później już nowe mapy miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja robilem taksamo, karte 32GB, dwa foldery zgrałem i plik mp3, obraz ISO nagralem na CD ale po wlozeniu i wymuszeniu update

miałem tylko czarny ekran i pisało że znaleziono SWL itp no i dalej nic przez dluzszy czas.

Przerwałem proces wlozyłem zwykly Firmware no i od tego czasu mam ten problem z update, cały czas jest error MPEG.

Nie wiem dlaczego.

Probowałem nawet zejsc do 1100 ale po tym procesie nadal ten sam błąd i teraz nawet nie moge wlaczyc jezyka PL.

Jutro bede probował wgrac czysty 3980 PL i zobacze czy bedzie OK

Zauwazylem ze kazdy firmware ktory chce wgrac zatrzymuje sie przy aktualizowaniu Mpeg i Gateway.

Wie ktos jak to naprawic?

Mialem dokładnie tak samo. Nawi zostawala na napisie i nie instalowala mapy. Robilem wszystko na komputerze. Potem zrobiłem wszystko od poczatku na laptopie i jego nagrywarce. Obraz plyty nagralem domyslnym programem z Windows7 nagralem jeszcze raz wszystko na SD i poszlo. Spróbuj ponownie na innym sprzęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem dokładnie tak samo. Nawi zostawala na napisie i nie instalowala mapy. Robilem wszystko na komputerze. Potem zrobiłem wszystko od poczatku na laptopie i jego nagrywarce. Obraz plyty nagralem domyslnym programem z Windows7 nagralem jeszcze raz wszystko na SD i poszlo. Spróbuj ponownie na innym sprzęcie

Nagrałeś obraz na CD czy DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na CD rw na ktorej wczesniej nie poszlo. Wcześniej na kilka Dvd i cd a ostatnia na cd rw i poszlo od razu. Nie musiałem wymuszac update tylko sama navi sie zrestartowala i juz wiedzialem ze bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę wgrywał nową mapę, ale najpierw 4120A, sciągnąłem jakąś wersje z chomika, ale nie jestem pewny czy dobra będzie.

Podrzuci ktos sprawdzoną?

Mam wersje B RNSa. Nie wiem jaki mam teraz soft, ale raczej stary, menu ukryte mi nie działa. Języka polskiego też nie mam, a auto przywiozlem 3 tygodnie temu z niemiec.

Czy serwis updatuje radia na przeeglądach, bo auto było serwisowane do końca, ale notki żadnej o czynnościach serwisowych nie było. Mam pełen wydruk od początku.

 

PZDR

Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wgra ci aso softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podejrzewam, że mam taki jak wyjechał z Fabryki, czyli 4120A mogę śmiało instalować?

 

Macie jakąś na 100% sprawdzoną wersje?

 

PZDR

Stolar

Edytowane przez Stolar13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To podejrzewam, że mam taki jak wyjechał z Fabryki, czyli 4120A mogę śmiało instalować?

 

Macie jakąś na 100% sprawdzoną wersje?

 

PZDR

Stolar

 

U mnie był orginalny soft (1200) i wgrywałem od razu 4120A. Poszło pięknie, ale to nie znaczy że każdemu się tak uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za szybko sie ucieszylem z tego sposobu na mape. Po okolo 40 minutach niby sie wgralo, navi sie zrestartowala ale zaczyna caly proces od nowa :( jak wyjalem plyte to po starcie znowu krzyczy o soft.

Wgrywam normalny soft, juz mam dosyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak od nowa idzie to plyta kiszka. Nagraj na inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje nagrać mapę v.12 ale ISO na 5,7 GB czy moja navi przeczyta płyte dwuwarstwową 8,5 GB, czy mam to jakoś inaczej nagrać?

 

Update Softu może byc na płycie DVD?

 

PZDR

Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyta. Kup 8,5 GB najlepiej Verbatim (u mnie szło za 1 razem) i nagraj jak najmniejszą prędkością (ja zrobiłem CDBurnerXP z prędkością 3X).

 

Update softu również może być na DVD 4,7GB i zasady płyt i prędkości jak wyżej.

 

U mnie poszło to za 1 razem bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczyta. Kup 8,5 GB najlepiej Verbatim (u mnie szło za 1 razem) i nagraj jak najmniejszą prędkością (ja zrobiłem CDBurnerXP z prędkością 3X).

 

Update softu również może być na DVD 4,7GB i zasady płyt i prędkości jak wyżej.

 

Tak naprawde nie potrzeba takich wymogów. Swoja mape nagralem na najtanszej plycie dwuwarstwowej, zaplacilem troche ponad zlotowke, jakis no name, predkosc byla najmniejsza chyba jak dobrze pamiertam 10x i poszlo bez problemu (zreszta wczesniejsza mape v11 tak samo nagralem i tez poszlo bezproblemowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o B7 to weź pod uwagę, że masz nowszy, sporo nowszy, laser ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft zainstalowany, około 55min bez problemu. Płyta była nagrana na DVD 4,7GB z maksymalną prędkością tj. 8x, bo zapomniałem zmienić.

 

Biore się teraz za mapę.

 

Spostrzerzenia ze zmian:

- w multimedia doszedł mi Bluetooth, działąnie sprawdze jak będę miał iPhone

- inne obrazowanie PDC, nawet mogę powiedzieć lepsze

- karty SDHC nadal nie działają

- po włączeniu auta, Radio się wolniej włącza, słabość

 

Mam starego Samsunga i samochód znajduje go po Bluetooth, ale wyskakuje komunikat, że nie jest kompatybilne urządzenie i nie może połączyć. Nic się nie zmieniło po update.

 

Czy iPhone 6 będzie mi działał?

 

PZDR

Stolar

Edytowane przez Stolar13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- karty SDHC nadal nie działają

 

 

Mam starego Samsunga i samochód znajduje go po Bluetooth, ale wyskakuje komunikat, że nie jest kompatybilne urządzenie i nie może połączyć. Nic się nie zmieniło po update.

 

Czy iPhone 6 będzie mi działał?

 

PZDR

Stolar

 

Karte SDHC sformatuj w trybie FAT32 inaczej nie ruszy.

 

co do Bluetooth zalezy jaki masz sterownik jeśli z końcówka 729 to w tym wątku jest rozwiązanie

http://forum.vw-passat.pl/threads/110960-instrukcja-podłączenie-oraz-obsługa-telefonu-poprzez-zestaw-UHV-Low-Nokia?highlight=bluetooth+low

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do Bluetooth zalezy jaki masz sterownik jeśli z końcówka 729

 

nie tylko to, wazne by tel obslugiwal protokol rsap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności