Skocz do zawartości
zacek

Nagrzewnica - słabe ogrzewanie zimą

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszystkie;):P

 

Nie wszystkie ale zdarzają się przypadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz wymieniał nagrzewnicę to zwróć uwagę na gąbkę na klapach sterujących powietrzem czy się nie rozleciała co jest bardzo prawdopodobne przy wycieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak będziesz wymieniał nagrzewnicę to zwróć uwagę na gąbkę na klapach sterujących powietrzem czy się nie rozleciała co jest bardzo prawdopodobne przy wycieku.

 

 

a propo klap jak juz będziesz kleił tą gąbkę to uważaj bo u mnie słabym ogniwem okazały sie zawiasy na klapie , lekko ruszyłem i jeden pękł i sterowanie góra - dół - boki padlo musiałem całą rozdzielnię zamówic z allegro , w końcu wczoraj 13 - ego ehhh jak pech to pech . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyłem walkę ze swoją nagrzewnicą i okazało sie że winny był zaworek zwrotny na węzu nagrzewnicy, jeżeli są takie u ciebie to sprawdź to w perwszej kolejności . Winiłem pompe wody którą wymieniłem na nową i dalej ledwo grzało. Już myślałem o uszczelce pod głowicą a tu taka pierdoła . W miejsce zaworu wstawiłem kawałek rurki i grzeje aż miło.http://moto.allegro.pl/vw-golf-ii-passat-b3-zawor-ogrzewania-191819911a-i1990722540.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zakończyłem walkę ze swoją nagrzewnicą i okazało sie że winny był zaworek zwrotny na węzu nagrzewnicy, jeżeli są takie u ciebie to sprawdź to w perwszej kolejności . Winiłem pompe wody którą wymieniłem na nową i dalej ledwo grzało. Już myślałem o uszczelce pod głowicą a tu taka pierdoła . W miejsce zaworu wstawiłem kawałek rurki i grzeje aż miło.http://moto.allegro.pl/vw-golf-ii-passat-b3-zawor-ogrzewania-191819911a-i1990722540.html

 

kolego nie przypominam sobie żebym miał coś takiego jak ty wskazałeś w linku, moim problemem jest wyciek:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie mam cieplego powietrza na luzie nagrzewnica ok na 100% jak jade to leci jak stane na chwile to juz leci zimne co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nawiew włączasz? (1-2-3-4) Bo jak go nie włączysz i się zatrzymasz to nie będzie Ci dmuchać, bo nie ma już siły (odśrodkowej chyba), która wpycha to powietrze to wnętrza;)

P.S. Nie chcę zrobić z Ciebie głupka, ale z różnymi przypadkami się już spotkałem....

Edytowane przez makumba50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie będzie Ci dmuchać, bo nie ma już siły (odśrodkowej chyba), która wpycha to powietrze to wnętrza

:rotfl:

 

Kamfor - zapewne masz lpg podpięte trójnikami pod nagrzewnicę. Wywal trójniki, parownik podłącz szeregowo i będzie grzało na wolnych obrotach.

Można też zrobić zwężkę w przewodach do parownika, żeby mniej wody szło w parownik i więcej w nagrzewnicę, ale z umiarem bo parownik może zamarznąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem swoją i teraz pytanie , na pewno czegos nie podłączyłem tylko czego i gdzie - nie dziala poswietlenie , zegarów ,oraz nawiewów rozumiem że nie wpiąłem którejś kostki tylko pytanie której ....??? Rozbierałem w sumie po ciemku dlatego nie moge dojść co i jak , jak którys z panów kontaktuję co i jak to byłbym wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wymieniłem swoją i teraz pytanie , na pewno czegos nie podłączyłem tylko czego i gdzie - nie dziala poswietlenie , zegarów ,oraz nawiewów rozumiem że nie wpiąłem którejś kostki tylko pytanie której ....??? Rozbierałem w sumie po ciemku dlatego nie moge dojść co i jak , jak którys z panów kontaktuję co i jak to byłbym wdzięczny

zapewne pominołeś takie pokrętło przy włączniku świateł (regulacja natężenia oświetlenia wewnętrznego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapewne pominołeś takie pokrętło przy włączniku świateł (regulacja natężenia oświetlenia wewnętrznego)

 

ale tam wchodzi jakaś wtyczka ?? bo szczerze to albo słabo patrzyłem albo nic tam nie było ??

 

---------- Dodano o 09:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:33 ----------

 

zapewne pominołeś takie pokrętło przy włączniku świateł (regulacja natężenia oświetlenia wewnętrznego)

 

ale tam wchodzi jakaś wtyczka ?? bo szczerze to albo słabo patrzyłem albo nic tam nie było ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tam wchodzi jakaś wtyczka ?? bo szczerze to albo słabo patrzyłem albo nic tam nie było ??
ano tak bo to jest na jednej wtyczce razem ze włącznikiem świateł, może jakiś kabelek się w tej wtyczce obluzował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do regulacji ciemniej - jasniej idzie osobny kabelek czy wszystko jest w tej jednej wtyczce ?? bo jak w jednej to jest wszystko ok . . .

 

---------- Dodano o 13:04 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:03 ----------

 

najlepiej jak bym miał jakiś schemat który kabel jest od czego to metoda prob i błędów bym doszedł . . .

 

---------- Dodano o 13:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:04 ----------

 

bo bezpiecznika to chyba swojego nie ma co ?? bez sensu małe napięcie to raczej bym wątpił . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ,

kabelki szary i szaro- niebieski. Zewrzyj je jakąś żaróweczką jak się pojawi oświetlenie to poszedł ci regulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ,

kabelki szary i szaro- niebieski. Zewrzyj je jakąś żaróweczką jak się pojawi oświetlenie to poszedł ci regulator.

 

a jak nie to ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak nie to ??
no to pozostaje ci sprawdzenie czy przy żarówkach pojawia się napięcie. Jeżeli tak to padły żarówki. Jeżeli nie ma napięcia to pozostaje ci szukać po kabelkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to pozostaje ci sprawdzenie czy przy żarówkach pojawia się napięcie. Jeżeli tak to padły żarówki. Jeżeli nie ma napięcia to pozostaje ci szukać po kabelkach

 

regulator jasności sprawdzony , żaróweczka się nie zapaliła , prąd do włącznika na kablu szarym i szarym z niebieski paskiem dochodzi bo po włączeniu włącznika próbnik się zapalił , czyli kable też ok , co do żarówek to nie za bardzo chce mi się wierzyć aby nagle padły wszystkie żarówki w liczniku i w panelu pokręteł a wszystkie przed wymianą nagrzewnicy działały ehhh . . . Jeszcze jakies pomysły ??

 

bezpieczniki sprawdzone , przekaźniki dociśnięte , (może to cos pomoże podświetlenie przycisku grzania tylnej szyby i przeciwmgielnych działa chociaż z tego co wiem to ma swoje podświetlenie ale może sie mylę)

Edytowane przez kszysiozeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam też jestem po wymianie nagrzewnicy ciepełko że aż miodzio też nie działała mi oświetlenie nawiewu ale chyba wiem czemu bo została mi jedna kostka wolna z kabelkiem brązowym i niebieskim

 

PS. jeśli odkręcicie korek zbiorniczka wyrównawczego i nie da się poruszać ani okrecić wnętrzem korka to jest on uszkodzony tak ja to zdiagnozowałęm jeśli się mylę proszę o poprawke korek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. jeśli odkręcicie korek zbiorniczka wyrównawczego i nie da się poruszać ani okrecić wnętrzem korka to jest on uszkodzony tak ja to zdiagnozowałęm jeśli się mylę proszę o poprawke

ja się tym korkiem nie zajmowałem ale może napisz co się dzieje że zastanawiasz się nad jego działaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności