Skocz do zawartości
gandalf bialy

Dziwny dzwiek z silnika przy przyspieszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

witam moj pasek ma od jakiegos czasu dziwny odglos wydaje mi sie ze z silnika ciezko to opisac ale brzmi jakby uderzaly o siebie sztucce dzwiek slysze tylko przy przyspieszaniu 1800-2500 obr i tylko podczas jazdy gdy stoje i na luzie zrobie przygazowke nic nie slychac. Komp nie pokazuje zadnego bledu silnik ma swoja moc i spalanie tez w normie. 2 miesiace temu wymienilem kompletny rozrzad + napinacz alternatora i klimy oraz mikropaski, ale caly czas cos brzeczy.

ma ktos jakis pomysl co to moze byc ?? pozdro

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam moj pasek ma od jakiegos czasu dziwny odglos wydaje mi sie ze z silnika ciezko to opisac ale brzmi jakby uderzaly o siebie sztucce dzwiek slysze tylko przy przyspieszaniu 1800-2500 obr i tylko podczas jazdy gdy stoje i na luzie zrobie przygazowke nic nie slychac. Komp nie pokazuje zadnego bledu silnik ma swoja moc i spalanie tez w normie. 2 miesiace temu wymienilem kompletny rozrzad + napinacz alternatora i klimy oraz mikropaski, ale caly czas cos brzeczy.

ma ktos jakis pomysl co to moze byc ?? pozdro

 

Czy są jeszcze inne objawy przy przyspieszaniu typu wibracje, telepanie budą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, że dwumasa powoli zaczyna dogorywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może, że dwumasa powoli zaczyna dogorywać.

 

O tym samym pomyślałem, jeszcze mogą być przeguby wewnętrzne na półosiach (rolki na krzyżakach)

No ale przy dwu masie czy przegubach będą jeszcze wibracje czy wręcz telepanie budą przy przyspieszaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie są te same objawy słychać tylko ten dziwny dźwięk i nic nie szarpie!

Od dłuższego czasu sie zastanawiam co to moze być!dodam ze sprzeglo i dwumas mam wymienione!

Wiec jakby ktos wiedział co to moze być ,byłbym wdzięczny za wskazówki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzieki za wasze odpowiedzi ale nie wygla mi to na dwumas bo zadnych wibracji nie ma wrzucam 5 bieg przy 60 kmh i nic zadnego telepania. poza tym dzwiekiem zadnych objawow przeczepalem kilka innych forum i problem ten wystepuje dosc czesto z tego co zauwazylem w silnikach PD ale jakos nikt nie znalaz jeszcze rozwiazania choc czesto pojawia sie temat katalizatora jutro postaram sie zajechac na jakis kanal i obbadac sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź plecionkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem jakby takie stuki u siebie, myślałem ze to od zawieszenia, wymieniałem przegub, i zmieniłem koła z zimowych na alusy heh i okazało sie ze to od tego!!!! , jeździłem na suchej nawierzchni , jak zmieniłem na alu przed wiosną problem ustał, dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest taki dziwny dżwięk już od dwóch lat na początku też myslałem że to dwumas ale już by dawno padł według mnie jest to poprostu taki odgłos turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pójść w innym kierunku i sprawdzić czy czasem nie zatarło się sprzęgiełko na alternatorze. Zatarte sprzęgiełko też może wydawać dziwne dźwięki, przy tym mocno skacze napinacz paska wielorowkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze alternator raczej nie bo niedawno zmienialem jego napinacz i paski mikro i wszystko bylo ok przeguby tez wymienione w lipcu a poza tym mechanior nic innego w zawieszeniu nie znalazl dziwi mnie tylko jedno tak jak pisalem problem dotyczy przewaznie PD i tu ta regula sie potwierdza bo z opisow widze ze kazdy z nas ma wlasnie PD !!!

Edytowane przez gandalf bialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź koło pasowe alternatora dobrze ci kolega podpowiada. Napinacz to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź koło pasowe alternatora dobrze ci kolega podpowiada. Napinacz to inna bajka.

 

A na co dokładnie zwrócić uwagę ?? Czy nie ma luzow itd ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie stoi. Powinno się ruszać tylko w jedną stronę. Ono potrafi dobrze hałasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na co dokładnie zwrócić uwagę ?? Czy nie ma luzow itd ...

 

zdejmij pasek wielorowkowy i energicznymi ruchami pokręcaj kołem alternatora w obie strony. Jak koło jest ok to w jedną stronę powinieneś wyczuć opór wirnika natomiast w drugą tak jakby poślizg - koło ciągnie w jedną stronę (zgodnie kierunkiem pracy silnika). Jak koło jest zapieczone to wymiana na nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam objaw. Jak jechałem np. po kocich łbach to odgłos spod maski był taki jaby na silniku leżala szuflada ze sztućcami. Aż przechodnie się ogladali.Na słuch ustaliłem przy otwartej szybie podczas jazdy w dół na kocich łabach i jednoczsnym hamowaniu, że dzwiek ustawał. Doszedłem żę coś musi być w okolicy szczęk hamulcowych. Od razu wjechałem na kanał, zrzuciłem koło i okazało się, że sprężyna dociskajaca klocek hamulcowy dawno temu straciła swe właściwości sprężynujce. Profilaktycznie wymieniłem 2 sprężyny z przodu za 38 zł.

Najważniejsze, że doszedłem do tego sam. Mechanik po obejżeniu i przejechaniu się stwierdził, że wyrobione sa sfowrznie na jarzmach. Od tego czasu już do niego nie jeżdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z Moim passatem jest z 98r AFN przebieg 217 tys km. Wkurzające buczenie w granicy 1600obr sprawdzone poduszki, gumy na wydechu, zrobiony kompletny rozrząd wraz z napinaczem, wszystkie paski, wszystkie blaszki filtry umocowane, nie mam pojęcia co to może być, ręce opadają. Na co jeszcze mogę zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za rozgrzebanie kotleta, ale mam podobny problem, i nigdzie nie mogę znaleźć na niego rozwiązania. Nie chcę zakładać nowego tematu, poza tym nawet nie mogę.

Ale do rzeczy: Ostatnio zaczęło mi coś dziwne "trzeszczeć" w aucie. Dźwięk dochodzi jakby ze strony kierowcy, lub od skrzyni biegów. I zaczyna się po dodaniu gazu, na 3 4 5 biegu, gdy silnik ma około 2000obr (czyli wtedy, kiedy dość mocno drga). Powyżej 2100obr. jest już cicho. Na Filmiku słychać dość częsty cykl tych stuków/trzasków, lecz to dlatego, ponieważ co chwilę dodaję gazu.

 

 

[video=youtube;TTnHbJ-nsSc]

 

 

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego miałem gdy ostro przyspieszałem !!!! U mnie to była prawa poduszka silnika!!! Tak więc wejdź pod Paska i oglądnij sobie wszystkie elementy (gumowe) mocujące silnik i skrzynię!!!! :jupi Weź ze sobą ze 3 browce, na pewno pomogą!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Od pewnego czasu zmagam się z następującym problemem. Przy dynamicznym nacisku na pedał gazu na 1 i 2 biegu (wyłącznie na tych dwóch) w zakresie 2 do 3 tysięcy obrotów słychać dźwięk niczym trącej blachy o plastik?/terkotania? Czuć przy tym bardzo delikatnie wibracje na samochodzie. Dźwięk ten słychać także przy samym mocniejszym ruszaniu. Myślałem, że to wina poluzowanej osłony silnika lub którejś z osłon termicznych jednakże ich sprawdzenie nie wykazało żadnych uszkodzeń lub braków. Przy delikatnym naciskaniu pedału dźwięk ten nie występuje. Nie ma go także na biegu 3 pomimo dociskania do podłogi.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności