Skocz do zawartości
dszyszko

[instrukcja] podłączenie oraz obsługa telefonu poprzez zestaw UHV Low Nokia

Rekomendowane odpowiedzi

grabotg - dziękuję za zainteresowanie - udało mi się dzisiaj go uruchomić. Chodzi mi o Samsung Galaxy - po połączeniu z zestawem następuje powiązanie urządzeń. W samsungu nie pojawia się klawiatura aby wpisać kod 0000 a po sparowaniu zestaw nie działał.

Usuwałem powiąanie i za którymś razem zestaw sam się zgra i pomimo nie wpisania kodu funkcjonuje.

Piszę to tylko dlatego aby w przyszłości ktoś mógł skorzystać.

Wczoraj dostałęm nowy telefon i nawet mi przez myśł nie przeszło , że ok zestaw firmy Nokia ale technologia Bluetooth jest standartem więc nie powinno byc problemów w komunikacji urządzeń innych firm a , że przyzwyczaiłem się do zestawu w moim pasku więc zależało mi na tym aby go uruchomić.

Pozdrawiam

 

I w czym był problem? Wystarczy raz sparować wpisując kod i to wszystko. Później działa już bez problemów.

I nie było telefonu który by nie chciał się połączyć. Bluetooth jest "standardowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiv tak jak piszesz - ok tylko , że w Nokii po znalezieniu urządzenia i chęci ich powiązania pojawia się numeryczna klawiatura celem wpisania kodu - a w Samsungu się nie pojawia i dlatego ten mój wywód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy czy mam rozumieć że żeby podłączyć telefon w passacie z 2006 roku a ja mam lg-5 to i tak musze jechać do mechanika żeby podłączyć się przez komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy czy mam rozumieć że żeby podłączyć telefon w passacie z 2006 roku a ja mam lg-5 to i tak musze jechać do mechanika żeby podłączyć się przez komputer

 

zle rozumiesz,

przede wszystkim to napisz czy masz jakikolwiek moduł telefonu w aucie, uchwyt na desce itp, więcej informacji podaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=88630&d=1346169517

posiadam taki moduł 729 czy da się coś uzyskać s tego a140.jpg taki uchwyt

Edytowane przez mario27
mała tresc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam taki moduł 729 czy da się coś uzyskać s tego a taki uchwyt

 

zapraszam do tej lektury http://forum.vw-passat.pl/threads/110960-instrukcja-podlaczenie-oraz-obsluga-telefonu-poprzez-zestaw-UHV-Low-Nokia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ale jak to robić

1. podlaczyc sie poprzez VCDS do sterownika telefonu: modul 77, adaptacja [10],

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak to robić

tutaj

i tutaj

masz wszystko dokładnie opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie nie jestem zbyt dobry z oprogramowania ale czy dobrze myśle że muszę się podłączyć pod jakiegoś laptopa z oprogramowaniem do passata b6 , bo z tego co wiem to tylko w olesnicy mechanicy coś takiego posiadają chyba że mieszkasz może nie daleko mnie , może ty byś mi pomógł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam autora że się podepnę ale czy są w ofercie jakieś przejściówki lub jakieś zestawy które umożliwiają podłączenie telefonów z portem mini usb w uchwycie noki . Korzystam w telefonie z nawigacji , yanosika itp programów a jednoczesne ładownie by się przydało

 

dziękuje za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś ogarnia temat tych adapterów? Czy adapter z poniższego linku będzie przydatny przy połączeniu przez bluetooth telefonu Sony Xperia L z fabrycznym zestawem głośnomówiącym? Słyszałem że niekoniecznie trzeba kupować te droższe adaptery, a że te tańsze dedykowane do konkretnych modeli telefonów też pozwalają na połączenie się przez bluetooth. Czy ktoś jest w stanie zweryfikować tę informację?

 

 

http://allegro.pl/vw-adapter-apple-iphone-3g-bluetooth-i3748850639.html

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy ktoś ogarnia temat tych adapterów? Czy adapter z poniższego linku będzie przydatny przy połączeniu przez bluetooth telefonu Sony Xperia L z fabrycznym zestawem głośnomówiącym? Słyszałem że niekoniecznie trzeba kupować te droższe adaptery, a że te tańsze dedykowane do konkretnych modeli telefonów też pozwalają na połączenie się przez bluetooth. Czy ktoś jest w stanie zweryfikować tę informację?

 

 

http://allegro.pl/vw-adapter-apple-iphone-3g-bluetooth-i3748850639.html

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

 

adapter nie musi posiadac opcji bluetooth, byle sterownik to mial. Ja mam zwykly uchwyt (byle mial przyciski: "kluczyk" i "i" do sparowania), obecnie rowniez mam Sony Xperia L i sparowalem bezproblemowo telefon z VW na zwyklym adapterze od starej Nokii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zrobiłeś to zgodnie z procedurą opisaną w 1 poście tego tematu?

 

I jeszcze jedno, czy mógłbyś podesłać jakiego rodzaju uchwyt wstawiłeś na Sony Xperie L w miejsce istniejącego uchwytu? Bo nie ukrywam że także wolałbym się pozbyć z widoku istniejącego elementu;)

Edytowane przez KrisBstok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I zrobiłeś to zgodnie z procedurą opisaną w 1 poście tego tematu?

 

I jeszcze jedno, czy mógłbyś podesłać jakiego rodzaju uchwyt wstawiłeś na Sony Xperie L w miejsce istniejącego uchwytu? Bo nie ukrywam że także wolałbym się pozbyć z widoku istniejącego elementu;)

 

ad.1 tak, dokladnie, wedlug procedury z 1 postu

ad.2 mam uniwersalny uchwyt od Nokii, ktory jest obecnie dostepny w ich ofercie. Pasuej idealnie do L'ki, uchwyt ten oryginalny mam schowany po deska rozdzielcza (tak jak opisalem to w 1 poscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich prosze o pomoc mam passata b6 z 2006 roku radio orginalne vw mfa 2 dvd modol do telefonu 5K0 035 730 D zaznaczylem w can ze jest modul tel. ale vag dalej go nie widzi co moge zrobic zeby auto zobaczylo ten modul dziala bez zarzutu ale drugi problem mam kierownice z multifunkcja nie moge odbierac przez kierownice czy to wina ze mam licznik z polowa fis i tak samo nie dziala mi druga strona kierownicy np.przelanczanie stacji lub nagran bede wdziecznny za jakas podpowiedz dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Udało mi się połączyć telefon Samsung Galaxy SIII GT-9300 z Bluetooth UHV Premium ( z klawiaturą w konsoli środkowej).

Bez rootowania telefonu.

Należy w wejść w ustawienia>informacje o urządzeniu>aktualizacja oprogramowania . System powinien ściągnąć najnowsze wersje czyli 4.3. Następnie włączamy bluetooth na widoczny i łączymy z samochodem. Wszystko pięknie działa.

Z rootowaniem telefonu nie jest aż tak fajnie, ponieważ traci się gwarancje na telefon. Lecz też w ten sposób można połączyć telefon z samochodem, należy wtedy dodać plik rsap do telefonów z androidem nie zależnie od czy to jest 4.2 czy niżej.

Aha jeżeli ktoś ma telefon zakupiony u operatora proponuje udać go na zdjęcie Brandonu, wtedy zawsze mamy najnowszą wersje oprogramowania.W wtedy nie trzeba rootować telefon.

Pozdrawiam

Edytowane przez Toshiba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał, ale jak nie bardzo wiesz kolego co to jest usługa SAP w telefonie i czy jest wbudowana w systemie czy nie to nie pisz bzdur ponieważ galaxy S3 ma SAP'a o samego początku i na wcześniejszych softach też działał, a co do rootowania telefonu to napisz mi co wspólnego ma root z funkcją SAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam służbowe vw caddy 2007 rok mam zestaw głośnomówiący z uchwytem 3 generacji radio rns 300 kierownicy nie posiadam wielofunkcyjnej kod sterownika to 729 E czy mogę połączyć sie z telefonem np samsung solid oczywiście przez bluetooth poradźcie coś

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chciałbym podać poniżej instrukcje podłączenia telefonu do zestawu głośnomówiącego UHV Low firmy Nokia.

 

Dzieki koledze z forum udalo mi sie podlaczyc moj telefon z samochodem bez zastosowania jakiegokolwiek dodatkowego adaptera bluetooth (co wiekszosc pisze ze jest potrzebny do tego)

 

Oczywiscie mozliwe inne wersje/modele moga w ten sposob sie nie polaczyc, wiec podaje ponizej moze "zestawienie":

- Passat - data produkcji, 40 tydzien 2007

- radio RNS300

- kierownica multifunkcyjna

- sterownik telefonu: 3C0 035 729 G

- zestaw Low firmy Nokia (oryginalny wieszak na desce plus uchwyt do telefonu Nokia bez "active bluetooth" !!! - model 3C0 051 435 B, oryginalny mikrofon obok oswietlenia w podsufitce)

 

a wiec przy tym zestawie mozna po malych "podyfikacjach" podlaczyc telefon poprzez bluetooth do samochodu.

Druga sprawa, uchwyt jest tylko potrzebny do jednorazowego sparowania telefonu z zestawem (ja ten uchwyt mam schowany za deska - musialem zdemontowac schowek i tam go z tylu umocowalem, natomiast na desce w miejscu tego uchwytu mam swoj uchwyt do mojego obecnego telefonu)

 

Instrukcja podlaczenia

1. podlaczyc sie poprzez VCDS do sterownika telefonu: modul 77, adaptacja [10], wpisac kod 0016422 (wczesniej mialem 0016041) - do konca nie wiem dlaczego taki kod, chcialem dojsc dlaczego, ale nie wiem, wazne ze dziala :) i nie moglem znalezc dokladnych "kodow" - nie jestem do konca przekonany czy ten kod (taki) jest potrzebny, jesli ktos cos wiecej wie moze sie wypowie?

2. nastepnie mozna juz sparowac telefon ze sterownikiem:

3. wlaczyc stacyjke

4. wciagu 5 sekund nalezy najpierw nacisnac przycisk "i", pozniej "kluczyk" na uchwycie telefonu (efektem jest pojawienie sie w radiu na moment sluchawki oraz krotki sygnal dzwiekowy)

5. w telefonie wlaczyc bluetooth, wyszukac urzadzenie, polaczyc sie z UHV VW, kod 0000, potwierdzic oraz zaakceptowac, zeby za kazdym razem sie laczyl bez pytania.

6. po poprawnych powyzszych czynnosciach w telefonie powinien pojawic sie komunikat ze polaczona z UHV VW i samochod jest sparowany z telefonem.

7. dokladnie tak samo mozna podlaczyc inne telefony

 

Uwagi:

- po kazdym wlaczeniu stacyjki radio laczy sie z ostatnio powiazanym telefonem

- przy wlaczonej tylko stacyjce, bez uruchomienia silnika, telefon rozlacza sie po jakims czasie (chyba okolo 5 minut) - nie wiem dlaczego?

- jesli zestaw nie przyjmuje kodu 0000, nalezy w VCDS w odpowiednich blokach modulu "77.Telefon" odczytac poprawny kod dostepu

- jesli nie mozna przypisac telefonow, najpierw mozna jeszcze sprobowac przez VCDS wykasowac baze juz zapisanych telefonow (reset) w odpowiednim bloku modulu "77.Telefon"

 

Krotka instrukcja obslugi:

wybranie numeru - wybrac numer oraz nacisnac odpowiedni przycisk w telefonie

odebranie polaczenia - nacisnac krotko przycisk sluchawki w kierownicy lub odpowiedni w telefonie

zakonczenie polaczenia - nacisnac krotko przycisk sluchawki w kierownicy lub odpowiedni w telefonie

odrzucenie polaczenia - nacisnac i przytrzymac 2 sekundy przycisk w kierownicy lub odpowiedni w telefonie

sciszanie/zglasnianie rozmowy - mozna uzywac przyciskow glosniej/ciszej na kierownicy

przelaczenie pomiedzy zestawem UHV, a glosnikiem w telefonie - wybrac w telefonie opcje "wylacz zestaw glosnomowiacy" lub podobny (w zaleznosci od telefonu i modelu)

przelaczanie pomiedzy kilkoma telefonami - (jezeli mamy kilka telefonow mozemy na przemian podlaczac je do zestawu) i w tym celu najpierw wylaczyc w pierwszym telefonie powiazanie z UHV, nastepnie 2x szybko nacisnac przycisk sluchawki w kierownicy, pozniej w drugim telefonie w opcjach bluetooth wybrac powiazanie z UHV VW i "Powiaż" - efektem bedzie podlaczenie drugiego telefonu

podlaczenie ponowne telefonu - jesli z jakis wzgledow mielismy odlaczony telefon od zestawu i chcemy ponownie zalogowac ostatnio wspolpracujacy telefon z zestawem nalezy nacisnac i trzymac przycisk sluchawki w kierownicy minimum 5 sekund, po zwolnieniu przycisku zestaw polaczy sie z "ostatnim" telefonem.

 

 

chyba wszystko mysle w tym temacie :)

zestawy Premium maja wiecej opcji, ale kto ma ten ma, a kto nie, musi sie zadowolic taka wersja :)

no i na szczescie bez zakupu jakis dodatkowych adapterow bluetooth .....PA czy innych Parrot etc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ponizej jeszcze podsylam pliki: zeszyty szkoleniowe VW oraz manual VW w tym temacie:

 

Uniwersalna instalacja do telefonu komórkowego:

http://www.megaupload.com/?d=R4C6L5I3

 

Radia 2006:

http://www.megaupload.com/?d=C93RSXC0

 

Telefon z technika Bluetooth:

http://www.megaupload.com/?d=GPL8JGTB

 

Wyciąg z manuala 3.1 Obsługa Passat:

http://www.megaupload.com/?d=8Q7PKA57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Jestem bogatszy o nową wiedzę zajęło mi to kilka godzin z bratem po podłączeniu vcds wpisaliśmy kodowanie 0016422 na kanale służącym do telefonu czyli 77 po zapisaniu telefon odnajduje zestaw lecz nie można nawiązać połączenia mam 2 wa samsungi , solid oraz s advance w obydwu tak samu, po teście na nokii asha telefon widzi zestaw prosi o kod po kilku próbach z różnymi kodami bez skutku , następnie po odłączeniu vcds żaden telefon już nie widzi zestawu ????????? czy może powinienem jakichś adapter kupić typu

http://allegro.pl/adapter-vw-bluetooth-3c0-051-435-pa-uniwersalny-i3891166810.html

 

help!!!

 

 

 

 

 

Witam

Mam służbowe vw caddy 2007 rok mam zestaw głośnomówiący z uchwytem 3 generacji radio rns 300 kierownicy nie posiadam wielofunkcyjnej kod sterownika to 729 E czy mogę połączyć sie z telefonem np samsung solid oczywiście przez bluetooth poradźcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywala mi 3 błędy w module telefonu ale działa poprawnie czy ktoś wie czemu mam błąd kodowania i co oznaczają te 2 dodatkowe błędy

Address 77: Telephone Labels: None

Control Module Part Number: 3C8 035 730 D HW: 3C8 035 730 D

Component and/or Version: Telefon 022 0946

Software Coding: 020000000100000000000101

Work Shop Code: WSC 00000 000 00000

ASAM Dataset: EV_UHVPremi 002708 (VW46)

VCID: 244D9D342FC0E0E

3 Faults Found:

 

9458451 - Cellular Antenna

B1053 13 [009] - Open Circuit

Confirmed - Tested Since Memory Clear

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 31

Mileage: 122543 km

Date: 2015.14.15

Time: 12:04:12

 

9458193 - Control Module for Cellular Telephone

B1052 14 [009] - Open or Short to Ground

Confirmed - Tested Since Memory Clear

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 31

Mileage: 122543 km

Date: 2015.14.15

Time: 12:04:12

 

13636352 - Control Module Not Coded

U1013 00 [009] - -

Confirmed - Tested Since Memory Clear

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 31

Mileage: 122543 km

Date: 2015.14.15

Time: 12:04:12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności