Skocz do zawartości
dszyszko

[instrukcja] podłączenie oraz obsługa telefonu poprzez zestaw UHV Low Nokia

Rekomendowane odpowiedzi

Działać będzie, ale nie bardzo wiem jak byś go chciał sparować bez dostępu do menu w liczniku. Musiałbyś go podłączyć w innym aucie, sparować swój telefon i przepiąć do swojego. Problem w tym, że korzystanie z telefony na rns-ie podczas jazdy jest niebezpieczne. Całkowicie odwracasz wzrok od drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno są takie moduły które można sparować bez włączania funkcji w liczniku. Po prostu wyszukać i sparować. Z RNSa tylko książka telefoniczna aby była i żeby było wiadomo kto dzwoni. Nic więcej nie oczekuje.

Edytowane przez judam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że te moduły są pod białe zegary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyczytałem że np 7P6035730P może być montowany z czerwonymi zegarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam passata z 2008r wersja sport, radio rns510, gdy włączam wyszukiwanie to znajdzie mój telefon (xiaomi mi5) i gdy chcę sparować to komunikat że telefon jest nie kombatybilny...czy jest na to jakaś rada ??

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi jest tylko jako HFP, zakładam że masz moudł 5n0 itp więc to jest moduł tylko Premium chyba że posiadasz 5n0 035 730 D

 

Do modułu Tylko Premium ( Rsap ) nie podłączysz telefonu HFP, pomóc może aplikacja adroid rsap ale wymaga roota + nie każdy telefon działa po w graniu apki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma passata b7 z 2012r czy jeśli u niego się połącze to wymontuję jego moduł i podepnę do mojego auta to powinno działać też czy trzeba by było jeszcze coś kodować ?

Edytowane przez jachu76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, po instalacji aplikacji rsap android telef jest widoczny lecz nie chce się połączyć , czy ktoś ma pomysł jak to ugryść ?

moduł ma taki:

widzi telefon i woła o pin

po wpisaniu kodu mam taki komunitat 




 

IMG_20171114_092651.jpg

IMG_20171114_093944.jpg

IMG_20171114_094034.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Odgrzewam kotleta, ale jak widać (w moim przypadku) temat jest nadal aktualny. Miałem w aucie moduł 1K8 035 730. Nie był widoczny w VCDS, więc uznałem że jest uszkodzony.

Passat B6, hajlajn, czerwone zegary z dużym wyświetlaczem, kierownica z 8 guzikami, RNS 510

telefon LG G4 bez aplikacji Rsap i ze stockowym softem bez roota

Zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym moduł 3C0 035 729 F VW PASSAT B6 za śmieszne pieniądze oraz adapter 3C0 051 435 AR.

Kodowanie VCDS:

0016422

Widoczność włączona

Wyczyszczona pamięć sparowanych telefonów

Kod BT 0000

i kupa. Telefon widział VW UHF, ale nie mógł się połączyć. Sposób synchronizacji z naduszeniem klawisza "i" i "kluczyka" nie zadziałał.

Opuściłem auto :)

Wróciłem po 2 godzinach i :

1. włożyłem adapter w uchwyt

2. włączyłem BT w telefonie + widoczność + wyszukiwanie

3. włączyłem zapłon (tak, by silnik chodził)

4. nadusiłem 2x po sobie klawisz słuchawki na kierownicy

5. usłyszałem piknięcie w głośnikach

6. na telefonie pokazał się VW UHF i się do niego podłączyłem

7. wykonałem testowe połączenie i wszystko gra.

sukces Panowie. Nie wiem, czy to musiało się zresetować wszystko poprzez zamknięcie auta i wygaszenie wszystkiego, ale działa.

Dodam tylko że do klawiszy na adapterze można przypisać 2 numery telefonów i nie trzeba wyciągać swojego fona żeby zadzwonić najpierw do swojej kobiety, że będziesz później w domu, a później do kogoś, że zaraz wpadniesz na godzinkę

Edytowane przez suthum
aktualizacja
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym do swojego passata CC (rok 2009) domontować oryginalny moduł bluetooth, tylko jest ich tyle modeli a w internecie tyle różnych opinii, że nie wiem już który moduł będzie zawierał to, co chcę.

Chodzi mi o to, aby moduł wspierał funkcję telefonu w radiu RNS510 (żebym mógł z poziomu radia wybierać kontakty, dzwonić) oraz funkcję telefonu w zegarach (białe zegary) i odbieranie z poziomu kierownicy. Na Allegro znalazłem jedynie taki moduł z pełnym zestawem (kable, moduł i mikrofon): https://allegro.pl/modul-vw-bluetooth-rns510-rcd510-rns-510-rcd-510-i7554653551.html, ale gdzieś wyczytałem, że on wspiera tylko odbieranie połączeń z kierownicy i nie ma nawet funkcji telefonu w radiu.

Czy może mi ktoś napisać, czy ten moduł z aukcji będzie pasował do mojego radia i czy będzie wspierał te funkcje, a jeśli nie, to jakiego powinienem szukać i gdzie najlepiej kupić okablowanie i czy mikrofon musi być oryginalny czy starczy jakiś inny? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc w wyszukaniu przyczyny błędu w B7 -ce, 2011 rok , 2.0 DSG. :

1048647 - Antena GSM 
          B1053 13 [009] - Przerwa w obwodzie
          
            Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 5
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 161

Błąd jest cały czas i nie mogę go skasować.
                    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić połączenie z anteną bądź antenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2020 o 17:52, emilus100 napisał:

Sprawdzić połączenie z anteną bądź antenę.

Witaj,

Dzięki za odpowiedź, jeszcze nie sprawdziłem...ale antena jak i gps działa normalnie.

Ale tak jak podpowiadasz w wolnej chwili to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy moduł 3C8 035 730 A lub B jest zamienny z 5N0 035 730 D ?

Edytowane przez marek606

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja znalazłem moduł bluetooth pod fotelem pasażera o nr 3C0-035-729C. Mam jakis uchwyt obok radio lecz bez tego adaptera.

Zamówiłem już HEX V2 i będę próbował łączyć się przez bluetooth. Posiadam radio RCD300 (stare czarne a przyciski wytarte :D)

Czy wystarczy abym za radio podłączył moduł bluetooth jak na YouTube podłączają do kostki pod ISO? Czego mi brakuje od czego zacząć?

Mam kabel KKL ale VagCom nie widzi B6 Passat, to dobrze że zamówiłem HEX bo nie było innej opcji?

//EDIT:

 A to nie wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co chcesz uzyskać. mi zależało,żeby działały mi rozmowy z telefonu na zestawie audio w aucie. Muzyka mi nie działa, słucham spotify przez kabel aux. to na filmie, to jest dodatkowy moduł BT nie firmowany przez VW. Ja dokupiłem tylko adapter BT żeby sparować telefon z modułem w aucie. Rozmowy telefoniczne bardzo wyraźne i na tym mi zależało. Jakbym miał słuchać przez BT, to są adaptery BT za jakieś śmieszne pieniądze na portalach aukcyjnych wpinane w wejście aux. Beż rzeźby w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym rozmowy i MP3. Gubię się w tych wszystkich instrukcjach. Mając moduł pod fotelem i podstawkę od adaptera, co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MP3 zapewne na tym nie pójdzie. Do rozmów potrzebujesz adapter BT wpinany w uchwyt. Jest on potrzebny do sparowania telefonu z radiem. Jak masz wejście aux, to najtaniej jest słuchać mp3 przez kabel jack. Gra normalnie, a w czasie połączenia telefonicznego przełącza automatycznie radio na rozmowę. Po skończonej rozmowie powraca do odtwarzania muzyki. Tak to działa u mnie na RNS 510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim, taki przypadek, (wiem że być może ktoś miał podobny ale nie znalazłem na forum):

Passat B6 2006r 1.9 z fabrycznym bluetooth na module 3C0 035 729F, bez multifunkcji.

Wymieniłem MFD2 na RNS510 bez kodowania, nie zależało mi na wyświetlaniu na FIS itd, chociaż fajnie by było.

Fabryczny bluetooth działał jakiś czas po wymianie radia bez zarzutu, po czym zdechł.

Aktualnie nie jestem w stanie go uruchomić przez przycisk "I" i kluczyk, zero sygnału i telefon go nie widzi.

Czyżby moduł padł? Jeśli tak to na co wymienić żeby zrobić jednocześnie upgrade?

Dodatkowo po scanie VCDS mam błąd mikrofonu "short circuit" i to samo na Aux In.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mam pytanie posiadam Passata b6 2008r mam radio rns300 i zestaw głośnomówiący(adapter na nokie) wszystko łączy mogę rozmawiać ale czy jest możliwość np włączenia muzyki przez telefon przez bt? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności