Skocz do zawartości
dszyszko

[instrukcja] podłączenie oraz obsługa telefonu poprzez zestaw UHV Low Nokia

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie podłączona xperia 2, iphone 4s i galaxy s3. Wszystkie działają. Uchwyt od nokia 6300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu jest problem u mnie bo nie mam uchwytu. W sumie to uchwyt jest w podłokietniku ale nie mam adapteru do telefonu.

Mogę wykorzystać obojętnie jaki uchwyt czy muszę mieć do niego telefon?

Edytowane przez hubcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wzzystkich, wczoraj dotarł do mnie adapter Activate Bluetooth dedykowany do samsung galaxy s3 i próbowałem połączyć telefon z adapterem, poczytałem na forum waszych rad i niestety nie udało mi się połączyć. Niestety nie mam też vcds bo myślałem że będę musiał zmieniać kody. Dzisiaj metodą prób i błędów udało mi się tego dokonać. Dłuższą chwilę trzymałem przycisk z kluczykiem (ok 20 sekund) aż usłyszałem dźwięk w głośnikach i pokazał się napis na radiu "PHONE " i trzymając w dalszym ciągu przycisk z kluczykiem przycisnąłem ten drugi przycisk ze słuchawką poczym zwolniłem obydwa przyciski i po chwili usłyszałem ponownie dźwięk, włączyłem bluetooth w telefonie i bez problemu wykrył mi VW UHV. Połączyłem się i działa idealnie. Dodam jeszcze że wszystko robiłem na włączonym zapłonie. Mam nadzieję że komuś pomogłem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie podłączona xperia 2, iphone 4s i galaxy s3. Wszystkie działają. Uchwyt od nokia 6300

 

Możesz podać jaki masz model Modułu? LOW, PREMIUM? i jaki masz model Uchwytu? Active bluetooth czy nie?

Pytam bo masz podłączonego Iphona, a iphone nie ma rsap.

Pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Może tu jest problem u mnie bo nie mam uchwytu. W sumie to uchwyt jest w podłokietniku ale nie mam adapteru do telefonu.

Mogę wykorzystać obojętnie jaki uchwyt czy muszę mieć do niego telefon?

 

Jeżeli masz moduł LOW to musisz mieć uchwyt do podłączenia telefonu.

Jaki Uchwyt to zależy od tego jaki telefon chcesz podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz podać jaki masz model Modułu? LOW, PREMIUM? i jaki masz model Uchwytu? Active bluetooth czy nie?

Pytam bo masz podłączonego Iphona, a iphone nie ma rsap.

Pozdrawiam

 

Tu masz nr sterownika z VCDS'a

DSC_0538.JPG

 

Nie wiem co masz na myśli pisząc model Modułu - wyjaśnij proszę.

 

Uchwyt tak jak wspomniałem pod nokie 6300

DSC_0540.JPG

 

podłączone wszystkie telefony i nie mam żadnych problemów.

Każdy podłączałem standardowo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc model Modułu - wyjaśnij proszę.

 

Uchwyt tak jak wspomniałem pod nokie 6300

[ATTACH=CONFIG]132353[/ATTACH]

 

podłączone wszystkie telefony i nie mam żadnych problemów.

Każdy podłączałem standardowo.

 

Pozdrawiam

 

Masz model modułu bluetooth LOW (podstawowy) 3C0 035 729E i uchwyt Activate bluetooth.

Większość smartfonów posiada funkcję rSAP (remote sim access profile), ale iphone nie posiada jest chyba "za nowy" - może się połączyć po HFP z nowszymi modułami premium, które mają tą funkcję.

Podejrzewam, że dzięki uchwytowi AC Bluetooth możesz podpiąć wszystkie telefony, ale że iphona podłączyłeś to dla mnie zagadka.

Czy w iphone robiłeś jailbreak i wgrywałeś z Cydii rSAP protocol?

Jeżeli nie, to uchwyt który posiadasz łączy się z iphonem po HFP

 

Wszystko to moje domysły bo temat jest tak zawiły że już mnie głowa z tego boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat. Wróciłem do oryginału tzn. zakupiłem okazyjnie rnsa 510(nie kradziony) moduł jaki posiadałem miał oznaczenie 3C0 035 730A niestety nie komunikował się z radiem ani z żadnym telefonem jaki posiadam. Wymieniłem modul na 5N0 035 730C i jest lepiej,komunikuje się z radiem działa również z telefonem żony (Samsung Galaxy S5) ale nie do końca. Łączy się za pomocą bluetooth ale wyskakuje że nie może połączyć się z siecią. W ustawieniach na MFA jest wybór sieci automatyczny i ręczny jak wybiorę ręczny tryb to do wyboru mam tylko 3 sieci t mobile, Vodafone oraz o2( Anglia) nie ma mojej 3 network. Ale jak sprawdzam w telefonie to wyszukuje mi więcej sieci. O co chodzi? Nawet jak sparowałem Nokie 6300 z kartą Orange to nazwa sieci jest Vodafone. Myślałem że winna jest karta sim bo miałem swoją od kilku lat ale jest tak samo. Nie ma zasięgu. Jak to ugryźć? Nie wchodzi w grę zmiana operatora bo dopiero co przedłużyłem umowę.

 

A czy modul o oznaczeniu 1k8 035 730 C będzie współpracował z Rns-em 510? Mi zależy tylko na zestawie głośnomówiącym.

Edytowane przez hubcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem że przez około 2min można normalnie rozmawiać, po tym czasie jest jest chwila trzasków tak że rozmowa jest niemożliwa, następnie znowu 2min rozmowy i tak w kółko. Przy poprzednim tel LG P990 nie było żadnych problemów a przy SONY XPERIA T3 dzieją się takie cuda. Moduł jaki mam pod siedzeniem pasażera to 3C0 035 729 E może jest za stary i stąd te problemy, ale z drugiej strony gdyby tak było to myślę że w ogóle nie połączyłby się z tel. Mam nadzieję że ktoś pomoże bo jest to strasznie wkurzające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na bledy androida. 5.0.x ma duzo bledow. To moze byc powodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin za odpowiedź, sprawdziłem wersje androida i mam 4.4.4, jednak może rzeczywiście to wina tel, tylko że nie mam jak tego sprawdzić. Chyba jedynym wyjściem będzie znalezienie kogoś kto mieszka blisko mnie i poproszenie o skorzystanie z zestawu UHV żeby wiedzieć w czym szukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja andka co masz raczej zawsze poprawnie sie laczyla przez BT dopiero w 5.0.x skopali komunikacje ktora zostala naprawiona dopiero w 5.1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam owy problem...

 

Posiadam Passata B6 z 2006 roku, nie mam żadnych problemów by połączyć się z telefonem (Galaxy Note 3) jednak mam problemy z zasięgiem (sieć Play). Podczas podróży (niezależnie czy w mieście [Warszawa] czy dłuższe wyprawy) telefon co chwile traci zasięg, czasami jest tak że gdy straciło zasięg, telefon nie wyszukuje żadnej sieci, muszę wtedy rozłączyć i ponownie połączyć telefon. Oczywiście po upływie czasu problem po raz kolejny wraca i tak w kółko. Jest to strasznie uciążliwe ponieważ przerywa rozmowy, a nawet jeśli nie rozmawiam z nikim i nie zauważę że zgubiło sieć, po wyjściu z samochodu na telefonie przychodzą sms-y o nieodebranych połączeniach. Mam wrażenie że może być to skutek uboczny zdalnej karty sim (mój moduł BT to: 3C0 035 730 A + wyświetlacz przy zegarach czerwony, kierownica wielofunkcyjna) ponieważ kiedy rozmawiam przez telefon bezpośrednio z mojego samsunga nawet w podróży na autostradzie, problemu z zasięgiem nie mam.

 

Pytanie brzmi:

 

czy jest jakiś moduł który będzie pasował i nie będzie potrzebował tej zdalnej karty sim, chodzi o to by po podłączeniu się z samochodem telefon był nadal aktywny.

 

Proszę o pomoc, mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto się na tym zna i chętnie pomoże człowiekowi!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że jest to mój pierwszy post na forum VW PASSAT Witam Wszystkich fascynatów marki VW Passat. Przechodzę natomiast do meritum sprawy. Mianowicie posiadam samochód z 2007r tzn. z końca kwietnia dokładnie. W samochodzie mam zainstalowany uchwyt na telefon Nokia oraz pod fotelem pasażera znalazłem sterownik Nokia 3C0 035 729 F. Dziś zgodnie z instrukcją założyciela tematu próbowałem sprężyć iphona 4 z tymże zestawem jednak nic nie działa. Czy według Was faktycznie konieczne jest podłączenie kompa do samochodu? Jeszcze odłączyłem kostkę od tego sterownika gdyż myślałem że coś się zresetuje ale również nie przyniosło to żadnego efektu. Dodam, że mam niebieskie zegary i kierownicę bez multifunkcji, posiadam zaś Navi DVD MFD2 .Pozdro

Edytowane przez Adriano007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w dalszym ciągu nie udało się mi połączyć telefonu przez BT. Dziś sprawdziłem swój uchwyt i posiada on taki numer 3C0 051 435 D. Oczywiście pod tel. Nokia bodaj 6220 i 6220i. Czy według Was poprzez ten uchwyt jestem w stanie połączyć telefon iphone 4 z radiem? Ewentualnie co i gdzie szukać by to zagrało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić kodowanie telefonu zgodnie z instrukcją.

Ewentualnie zmienić uchwyt, ale po co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz zmienić kodowanie telefonu zgodnie z instrukcją.

I to mnie martwi gdyż nie dysponuje VCDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wymieniłem sterownik na 5n0 035 730b

oczywiscie mam zegary biale i rns510

gdzie mam go zakodować i co ma wpisac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziś znajomy podłączył mi samochód pod kompa. Zgodnie z pierwszą stroną tematu zmieniłem kodowanie na takie jakie zalecane. Po tym próba oczywiście wszystko jak w instrukcji tzn. po włączeniu zapłonu naciśniecie guzika ,,i" a później z symbolem ,,klucz" i przytrzymanie go dłużej nagle na radiu ukazał się napis telefon a później krótki sygnał dźwiękowy. Po tym w iphone 4 włączenie bluetooth i wielkie ,,nic". Telefon nie widzi żadnego urządzenie i nie został sparowany. Pomóżcie co jest nie tak? Może coś źle robię. Dodam że zagłębiając się w ten temat znalazłem jeszcze dwa inne kodowania które również wpisaliśmy. Oczywiście napis wraz z dźwiękiem za każdym razem się powtarza jednak telefon nie widzi radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy poszukuje adaptera pod uchwyt (dokladnie taki http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=121256&d=1405251339 )

mam pod siedzeniem moduł 3C0 035 729 G. Nie mam kierownicy muliti, a radio to RCD 300, niebieskie zegary i pytanie czy to zadziała. I jeszcze jedno kto mogłby mi pomóc z zakodowaniem tego (okolice będzina ale moge dojechać gdzieś na terenie śląska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie czy ten adapter który posiadam ma funkcję bluetooth? Pytam bo nigdzie na nim nie mam napisu bluetooth i może przez to nie mogę sparować telefonu iphone4 z radiem.

adapter1.JPG

adapter2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności