Skocz do zawartości
dszyszko

[instrukcja] podłączenie oraz obsługa telefonu poprzez zestaw UHV Low Nokia

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podać poniżej instrukcje podłączenia telefonu do zestawu głośnomówiącego UHV Low firmy Nokia.

 

Dzieki koledze z forum udalo mi sie podlaczyc moj telefon z samochodem bez zastosowania jakiegokolwiek dodatkowego adaptera bluetooth (co wiekszosc pisze ze jest potrzebny do tego)

 

Oczywiscie mozliwe inne wersje/modele moga w ten sposob sie nie polaczyc, wiec podaje ponizej moze "zestawienie":

- Passat - data produkcji, 40 tydzien 2007

- radio RNS300

- kierownica multifunkcyjna

- sterownik telefonu: 3C0 035 729 G

- zestaw Low firmy Nokia (oryginalny wieszak na desce plus uchwyt do telefonu Nokia bez "active bluetooth" !!! - model 3C0 051 435 B, oryginalny mikrofon obok oswietlenia w podsufitce)

 

a wiec przy tym zestawie mozna po malych "podyfikacjach" podlaczyc telefon poprzez bluetooth do samochodu.

Druga sprawa, uchwyt jest tylko potrzebny do jednorazowego sparowania telefonu z zestawem (ja ten uchwyt mam schowany za deska - musialem zdemontowac schowek i tam go z tylu umocowalem, natomiast na desce w miejscu tego uchwytu mam swoj uchwyt do mojego obecnego telefonu)

 

Instrukcja podlaczenia

1. podlaczyc sie poprzez VCDS do sterownika telefonu: modul 77, adaptacja [10], wpisac kod 0016422 (wczesniej mialem 0016041) - do konca nie wiem dlaczego taki kod, chcialem dojsc dlaczego, ale nie wiem, wazne ze dziala :) i nie moglem znalezc dokladnych "kodow" - nie jestem do konca przekonany czy ten kod (taki) jest potrzebny, jesli ktos cos wiecej wie moze sie wypowie?

2. nastepnie mozna juz sparowac telefon ze sterownikiem:

3. wlaczyc stacyjke

4. wciagu 5 sekund nalezy najpierw nacisnac przycisk "i", pozniej "kluczyk" na uchwycie telefonu (efektem jest pojawienie sie w radiu na moment sluchawki oraz krotki sygnal dzwiekowy)

5. w telefonie wlaczyc bluetooth, wyszukac urzadzenie, polaczyc sie z UHV VW, kod 0000, potwierdzic oraz zaakceptowac, zeby za kazdym razem sie laczyl bez pytania.

6. po poprawnych powyzszych czynnosciach w telefonie powinien pojawic sie komunikat ze polaczona z UHV VW i samochod jest sparowany z telefonem.

7. dokladnie tak samo mozna podlaczyc inne telefony

 

Uwagi:

- po kazdym wlaczeniu stacyjki radio laczy sie z ostatnio powiazanym telefonem

- przy wlaczonej tylko stacyjce, bez uruchomienia silnika, telefon rozlacza sie po jakims czasie (chyba okolo 5 minut) - nie wiem dlaczego?

- jesli zestaw nie przyjmuje kodu 0000, nalezy w VCDS w odpowiednich blokach modulu "77.Telefon" odczytac poprawny kod dostepu

- jesli nie mozna przypisac telefonow, najpierw mozna jeszcze sprobowac przez VCDS wykasowac baze juz zapisanych telefonow (reset) w odpowiednim bloku modulu "77.Telefon"

 

Krotka instrukcja obslugi:

wybranie numeru - wybrac numer oraz nacisnac odpowiedni przycisk w telefonie

odebranie polaczenia - nacisnac krotko przycisk sluchawki w kierownicy lub odpowiedni w telefonie

zakonczenie polaczenia - nacisnac krotko przycisk sluchawki w kierownicy lub odpowiedni w telefonie

odrzucenie polaczenia - nacisnac i przytrzymac 2 sekundy przycisk w kierownicy lub odpowiedni w telefonie

sciszanie/zglasnianie rozmowy - mozna uzywac przyciskow glosniej/ciszej na kierownicy

przelaczenie pomiedzy zestawem UHV, a glosnikiem w telefonie - wybrac w telefonie opcje "wylacz zestaw glosnomowiacy" lub podobny (w zaleznosci od telefonu i modelu)

przelaczanie pomiedzy kilkoma telefonami - (jezeli mamy kilka telefonow mozemy na przemian podlaczac je do zestawu) i w tym celu najpierw wylaczyc w pierwszym telefonie powiazanie z UHV, nastepnie 2x szybko nacisnac przycisk sluchawki w kierownicy, pozniej w drugim telefonie w opcjach bluetooth wybrac powiazanie z UHV VW i "Powiaż" - efektem bedzie podlaczenie drugiego telefonu

podlaczenie ponowne telefonu - jesli z jakis wzgledow mielismy odlaczony telefon od zestawu i chcemy ponownie zalogowac ostatnio wspolpracujacy telefon z zestawem nalezy nacisnac i trzymac przycisk sluchawki w kierownicy minimum 5 sekund, po zwolnieniu przycisku zestaw polaczy sie z "ostatnim" telefonem.

 

 

chyba wszystko mysle w tym temacie :)

zestawy Premium maja wiecej opcji, ale kto ma ten ma, a kto nie, musi sie zadowolic taka wersja :)

no i na szczescie bez zakupu jakis dodatkowych adapterow bluetooth .....PA czy innych Parrot etc.

 

Ponizej jeszcze podsylam pliki: zeszyty szkoleniowe VW oraz manual VW w tym temacie:

 

Uniwersalna instalacja do telefonu komórkowego:

http://www.megaupload.com/?d=R4C6L5I3

 

Radia 2006:

http://www.megaupload.com/?d=C93RSXC0

 

Telefon z technika Bluetooth:

http://www.megaupload.com/?d=GPL8JGTB

 

Wyciąg z manuala 3.1 Obsługa Passat:

http://www.megaupload.com/?d=8Q7PKA57

Edytowane przez dszyszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w mfa plus pojawila ci sie opcja telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w mfa plus pojawila ci sie opcja telefon

Nie, na mfa nic się nie pojawia. Do takiego bajeru musisz mieć moduł telefonu Premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w mfa plus pojawila ci sie opcja telefon
nie, poniewaz mam sterownik ...729, na 730 jest inaczej i tam wtedy jest ksiazka telefoniczna itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszyszko proszę o wyjaśnienie. Piszesz:

 

4. wciagu 5 sekund nalezy najpierw nacisnac przycisk "i", pozniej "kluczyk" na uchwycie telefonu (efektem jest pojawienie sie w radiu na moment sluchawki oraz krotki sygnal dzwiekowy)

później

 

bez zakupu jakis dodatkowych adapterow bluetooth .....PA czy innych

 

Przecież przyciski "i" oraz "klucz" są na adapterze bluetooth wpiętym w uchwyt telefonu. Więc jest potrzebny ten adapter czy nie?

Mam ten sam zestaw co twój (RNS300, kierownica multifunkcyjna, sterownik 729).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adapter jest potrzebny.

 

Tylko rozchodzi sie o to czy adapter jest typu "activate BT" czy zwykly tak jak mial autor watku. Poprzez zmiane kodowania ze standardowego "BT bez activate BT" uzyskał mozliwosc sparowania telefonu z systemem bez kupowania adaptera z activate BT.

 

Aby polaczyc telefon jest potrzebny adapter z Activate BT badz zmiana kodowania

 

Troche zakrecilem, ale mysle ze zrozumiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak SzMuD napisal.

Adapter z active BT kupisz za spora kase, kilka "stowek", natomiast bez active kupisz za 100-150zl, lub czesto montowane sa "fabrycznie" takie uchwyty w Paskach ktore maja instalacje telefoniczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się. :hmm

 

Adapter z active BT kupisz za spora kase, kilka "stowek",

Czyli to jest adapter 3C0.051.435.PA lub 3C0 051 435 TA ?

 

natomiast bez active kupisz za 100-150zl, lub czesto montowane sa "fabrycznie" takie uchwyty w Paskach ktore maja instalacje telefoniczna.

 

hmmmmm.... pokażcie proszę na zdjęciu.

Czy chodzi o np. taką przystawkę jak w tej aukcji ?

http://www.ebay.de/itm/VW-Adapter-NOKIA-6021-6020-3C0051435D-3C0-051-435-/150722402580?pt=Konsolen_Halter&hash=item2317c15914#ht_1661wt_952

w którą wkładam dedykowany telefon ?

 

"BT bez activate BT"

:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem po wizycie u elektryka przestał mi działać Bluetooth. Czy ktoś może mi poradzić z którego bezpiecznika jest zasilany i w której skrzynce. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pogubiłem się. :hmm

 

 

Czyli to jest adapter 3C0.051.435.PA lub 3C0 051 435 TA ?

 

 

 

hmmmmm.... pokażcie proszę na zdjęciu.

Czy chodzi o np. taką przystawkę jak w tej aukcji ?

http://www.ebay.de/itm/VW-Adapter-NOKIA-6021-6020-3C0051435D-3C0-051-435-/150722402580?pt=Konsolen_Halter&hash=item2317c15914#ht_1661wt_952

w którą wkładam dedykowany telefon ?

 

 

:ocochodzi

 

taki adapter co widac na zdjeciu to "bez active BT" i za pomoca takiego bez problemu skomunikujesz sie telefon-vw, tyle ze jest on potrzebny tylko do jednorazowego sparowania z samochodem, pozniej jest nie potrzebny. Ja odkrecilem caly wieszak oraz ten uchwyt i zamontowalem go za deska rozdzielcza (za schowkiem). Sparowalem dwa telefony a pozniej ukrylem, wada tego jest to ze jak bede chcial sparowac nastepny telefon to musze zdjac schowek, ale ... potrzebowalem na desce zamontowac swoj uchwyt do mojego telefonu, wiec dwa na desce by sie gryzly :)

 

---------- Dodano o 10:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:47 ----------

 

Witam

Mam problem po wizycie u elektryka przestał mi działać Bluetooth. Czy ktoś może mi poradzić z którego bezpiecznika jest zasilany i w której skrzynce. Dziękuję

 

sam bluetooth chyba nie jest zasilany z osobnego bezpiecznika, czy przypadkiem nie majstrowal Tobie w sterowniku Telefonu i nie wylaczyl tej opcji? Moze tam lezy problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sterownika chyba nie wyłączył gdyż kompa nie podpinał - ale wyciągał bezpieczniki i może któryś włożył nie tam gdzie powinien - stąd pytanie z którego bezpiecznika ma BT zasilanie?

 

Wszystko ok - powyciągałem wszystkie bezpieczniki i włożyłem spowrotem - wyłączylem aku i pasior przestał się gniewać - wszystko działa. Sam nie wiem co o tym myśleć - może gdzieś jakąś wilgoć załapał.

Edytowane przez mwilk71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki adapter co widac na zdjeciu to "bez active BT" i za pomoca takiego bez problemu skomunikujesz sie telefon-vw, tyle ze jest on potrzebny tylko do jednorazowego sparowania z samochodem, pozniej jest nie potrzebny. Ja odkrecilem caly wieszak oraz ten uchwyt i zamontowalem go za deska rozdzielcza (za schowkiem). Sparowalem dwa telefony a pozniej ukrylem, wada tego jest to ze jak bede chcial sparowac nastepny telefon to musze zdjac schowek, ale ... potrzebowalem na desce zamontowac swoj uchwyt do mojego telefonu, wiec dwa na desce by sie gryzly

 

O taką odpowiedź mi chodziło, na temat. Potwierdziłeś moje przypuszczenia. Je jednak chcę kupić uniwersalny adapter z BT i nie wymieniać go przy każdej zmianie telefonu (używane nie są takie drogie) lub wymienić sterownik z ...729E na 730. Wtedy żadna przystawka to telefonu nie będzie mi potrzebna. Do tej drugiej operacji muszę jeszcze trochę wiedzy z forum przyswoić :cool

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja podlaczenia

 

1. podlaczyc sie poprzez VCDS do sterownika telefonu: modul 77, adaptacja [10], wpisac kod 0016422 (wczesniej mialem 0016041) - do konca nie wiem dlaczego taki kod, chcialem dojsc dlaczego, ale nie wiem, wazne ze dziala i nie moglem znalezc dokladnych "kodow" - nie jestem do konca przekonany czy ten kod (taki) jest potrzebny, jesli ktos cos wiecej wie moze sie wypowie?

2. nastepnie mozna juz sparowac telefon ze sterownikiem:

3. wlaczyc stacyjke

4. wciagu 5 sekund nalezy najpierw nacisnac przycisk "i", pozniej "kluczyk" na uchwycie telefonu (efektem jest pojawienie sie w radiu na moment sluchawki oraz krotki sygnal dzwiekowy)

5. w telefonie wlaczyc bluetooth, wyszukac urzadzenie, polaczyc sie z UHV VW, kod 0000, potwierdzic oraz zaakceptowac, zeby za kazdym razem sie laczyl bez pytania.

6. po poprawnych powyzszych czynnosciach w telefonie powinien pojawic sie komunikat ze polaczona z UHV VW i samochod jest sparowany z telefonem.

7. dokladnie tak samo mozna podlaczyc inne telefony

 

 

dzisiaj zmienilem kodownie jak jest w instrukcji i telefonik smiga czyli instrukcja zmiany kodowania bardzo pomocna

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli ktoś by potrzebował to mam na wyzbyciu adapter do nokia 6310i (actvatie bluetooth). Mi już niepotrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instrukcja podlaczenia

 

1. podlaczyc sie poprzez VCDS do sterownika telefonu: modul 77, adaptacja [10], wpisac kod 0016422 (wczesniej mialem 0016041) - do konca nie wiem dlaczego taki kod, chcialem dojsc dlaczego, ale nie wiem, wazne ze dziala i nie moglem znalezc dokladnych "kodow" - nie jestem do konca przekonany czy ten kod (taki) jest potrzebny, jesli ktos cos wiecej wie moze sie wypowie?

2. nastepnie mozna juz sparowac telefon ze sterownikiem:

3. wlaczyc stacyjke

4. wciagu 5 sekund nalezy najpierw nacisnac przycisk "i", pozniej "kluczyk" na uchwycie telefonu (efektem jest pojawienie sie w radiu na moment sluchawki oraz krotki sygnal dzwiekowy)

5. w telefonie wlaczyc bluetooth, wyszukac urzadzenie, polaczyc sie z UHV VW, kod 0000, potwierdzic oraz zaakceptowac, zeby za kazdym razem sie laczyl bez pytania.

6. po poprawnych powyzszych czynnosciach w telefonie powinien pojawic sie komunikat ze polaczona z UHV VW i samochod jest sparowany z telefonem.

7. dokladnie tak samo mozna podlaczyc inne telefony

 

 

dzisiaj zmienilem kodownie jak jest w instrukcji i telefonik smiga czyli instrukcja zmiany kodowania bardzo pomocna

dzieki

Witam

Czy ktoś próbował zrobić powyższy opis na "Interfejs VAG Commander K+CAN", jeżeli tak to może ktoś podpowie jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, chciałbym się delikatnie podłączyć pod temat... Mianowicie mam w swoim pasku z 2005r kierownicę multifunkcyjną, MFA, klawiaturkę na desce rozdzielczej, sterownik telefonu 3c0 035 730 oraz adapter do nokii 3c0 051 435 B, który mieści się w podłokietniku... W MFA mam opcję phone oraz łączenia z telefonem ale wszystkie próby połączenia przez bluetooth kończą się fiaskiem (telefon to HTC Wildfire oraz iPhone 3G)... Moje pytanie jest następujące, podobno mój moduł ma wbudowany bluetooth a zestaw to podobno premium więc dlaczego nie łączę się z żądnym telefonem??? Muszę kupić specjalny adapter z wbudowany bluetooth czy wystarczy jakieś kodowanie czy coś takiego??? A może zwyczajnie źle próbuję się połączyć??? Prosiłbym o jakąś instrukcję krok po kroku bo jakieś takie zamotane to wszystko... Swoją drogą kolega ma w lagunie 2 fl bluetooth w navi i wszystko śmiga aż milo i to z każdym telefonem, ale oczywiście vw musiał tak zagmatwać żeby nikt nie wiedział o co chodzi i wydawał kupę pieniędzy niepotrzebnie... Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie, poniewaz mam sterownik ...729, na 730 jest inaczej i tam wtedy jest ksiazka telefoniczna itp

 

Odgrzewam

 

Mam sterownik z koncówką 729E. Czy zmiana na 730 wymaga jakichś przeróbek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzewam

 

Mam sterownik z koncówką 729E. Czy zmiana na 730 wymaga jakichś przeróbek?

 

Z tego co pamietam to przy 729 antene masz podłączoną do uchwytu a przy 730 już jest przy module i musisz przedłużke kabla antenowego dokupić. U mnie też tak było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamietam to przy 729 antene masz podłączoną do uchwytu a przy 730 już jest przy module i musisz przedłużke kabla antenowego dokupić. U mnie też tak było :)

 

Czyli muszę od tego uchwytu przeciągnąć kabel do modułu? http://allegro.pl/modul-bluetooth-nokia-vw-3c0035730b-premium-i2579179584.html to bym chciał zakupić tylko jaki kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności