Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś miał jakieś problemy z Textarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla tzw. "spokojności" tarcze i klocki Textar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw klocki plus tarcza textara lubi popiskowac ale hamuje dobrze. Może inne klocki? Zwykle ate? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kenczorf napisał:

Zestaw klocki plus tarcza textara lubi popiskowac ale hamuje dobrze. Może inne klocki? Zwykle ate? 

U mnie popiskiwały przez pierwszy ok.1000 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś spotkałem się z opinią podobną. Usłyszałem, że ważny jest montaż - poczytajcie jakie są powody piszczenia...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2019 o 08:49, pietrek_g napisał:

Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś miał jakieś problemy z Textarem.

W ciągu ostatniego kwartału 2 przypadki odklejonej okładziny i jeden przypadek popękanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzec można że jednostkowe przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałbym tak bo jeżeli przez setki kompletów np z Brembo, Ferodo czy Zimmermanna nie masz żadnego problemu z nagle z jednym z producentów pojawiają się trzy w krótkim czasie to jednak jest to niepokojące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła się trafić jakąś wadliwa seria. Zdarza się. Ale reklamowałeś je u producenta? Co producent na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie była to jedna partia, 3 kompletnie inne klocki, były reklamowane i odrazu wymiana na nowe, w przypadku warunków handlowych jakie są pomiędzy takimi firmami jak nasza i producent to zawsze tak się odbywa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hamulcesklep powiem w ten sposób. Nie myli się ten co nic nie robi. Wpadki zdarzają się najlepszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :) Ale to właśnie ilość tych wpadek mówi o tym czy ktoś jest najlepszy czy też nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATE z tego co słyszę zalicza ostatnio dużo więcej wpadek. Ludzie czy to na forach czy na FB coraz częściej narzekają ostatnio na jakość wyrobów ATE gdzie to uznawane jest za markę premium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ATE nie zdarzyły nam się jeszcze takie drastyczne wpadki, jeżeli mówimy o klockach. A czy ATE to marka premium ? Nie powiedziałbym, raczej wyżej w rankingu zawsze był Textar. ATE to jedynie konfekcjoner a Textar zawsze był samodzielnym producentem i to niemiecki więc wtedy te produkty były na prawdę świetne, wielu producentów korzystało z nich na 1szy montaż. Niestety od tego czasu bardzo wiele się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co aktualnie jest warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze Brembo są ok, Ferodo również a jak coś lepszego to Zimmermann.

Klocki Brembo, Ferodo, Zimmermann.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klockami Ferodo miałem kiedyś przeboje. Nie dość że piszczały niemiłosiernie przy delikatnym hamowaniu to jeszcze po pewnym czasie okładzina odpadła od blachy. Dobrze, że w trakcie rutynowej kontroli hamulców niż w trakcie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak widać zdarza się każdemu ale jak wspomniałem, Textarowi w ostatnim czasie bardzo często, na Ferodo póki sami się nie natniemy to złego słowa powiedzieć nie można a jednak uważam, że kilka tysięcy zamontowanych kompletów i brak problemu świadczy o marce dość dobrze :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Textara byłem zadowolony i będę polecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałe :) Jednak wydaje mi się, że bardziej wiarygodna jest statystyka która bazuje na tysiącach przypadków niż na kilkudziesięciu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności