Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Co oznacza dobry montaz? Wszystkie powierzchnie styku oczyszczone. Nic sie nie zacina a klocki w miejscach styku posmarowane pasta ate do tego przeznaczona. 

Z tych co ja montowalem trw plus trw piszcza lekko. Klocki textar plus tarcza prawdopodobnie OE piszczy. Znajomy mechanik potwierdza, ze kladzie textara bo dobrze hamuje ale klienci narzekaja na piszczenie. Ferodo premier cosza. Bosch cisza. Ate cisza. Tyle z mojego doswiadczenia

 

A dodom jeszcze steinhof rs300 kure... piszcza. Nakladki antywibracyjne plus pasta ate przeciwpiszczeniu zalatwilo sprawe na 4-5 kkm. Teraz wypadaloby znow rozebrac i smarowac

Edytowane przez kenczorf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.07.2018 o 08:04, Łysy napisał:

Kup zwykłego zimerka tarczę do tego klocek textara

 

16 godzin temu, Patyk0 napisał:

Zrozumiałem że mówiłeś o zestawie Textara (tarcze + klocki) a ja miałem na myśli zestaw tarcze Zimmerman + klocki Textara. 

czasami ręca opadają :/ gdzie pisałem o tarczy textara ? Tarcze zimmerman plus klocek textar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,panowie jaki jest rozmiar tarcz przednich  do b5 1997 r  1.8t? po vin.nie znajduje.pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikomu nie chce się samemu poszukać? Lepiej napisać VIN i czekać na podanie wyniku na tacy? :niepewny:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko. Jako, że klocki textara ostatnio dość popularne to pewnie będziecie znali odpowiedź.

Zamontowałem ostatnio u siebie na przodzie klocki + tarcze ww firmy, tzn. wymienił mi to mechanik, ale uwagę moją przykuła pozostawiona taśma 3m na klocku.

Z tego co mi wiadomo powinno się ją ściągnąć aby taśma, która znajduje się pod spodem przykleiła się do zacisku i pewniej w nim "siedziała". Pomijając już aspekt techniczny i czy spełnia to swoje zadanie czy też nie, strasznie mnie ta taśma drażni "wizualnie". Tutaj pojawia się moje pytanie bo pewnie nie przeżyję jak jej nie ściągnę, czy po ściągnięciu tej wierzchniej warstwy cała powierzchnia pod nią jest lepka ? Skoro cała ta powierzchnia nie jest osadzona/przyklejona do zacisku to czy nie przyklei się do tego syf i nie będzie to wyglądać jeszcze gorzej ? Jeśli gadam głupoty to mnie poprawcie :)

klocki 3m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że ten papier trzeba zerwać. W pudełku z klockami często nawet jest karteczka z informacją, który klocek jest lewy, a który prawy i że ten papier z folii samoprzylepnej należy usunąć. Cała powierzchnia pod papierem jest lepka i w niczym to nie przeszkadza. Na pewno będzie to wyglądać lepiej niż pomarszczony papier wyłażący spod zacisku.

Edytowane przez jackrally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko i córko. Zmień mechanika jak on tego nie wiedział. Oczywiste że tą taśmę się zrywa, warto wyczyścić tłoczek i zacisk w miejscu gdzie się ta taśma ma przykleić i je odtłuścić. Na klockach są też oznaczenia (strzałki) wskazujące kierunek w jakim należy je zamontować lub oznaczenie prawy/lewy. Komplet textara czy zimmermana u mnie w aucie po przelocie paru tysiecy od montażu zawsze zaczynał piszczeć przy dochamowywaniu, ale to nie jest taki wysokotonowy drażniący pisk tylko taki bardziej stonowany. Nie mniej jednak mnie drażnił, a rozwiązanie jest proste. Rozebrać, wyczyścić wszystko sprejem do czyszczenia hamulców, odpylić a potem przy skłądaniu na plecy klocków dołożyć ate plastilube w miejscach gdzie się opierają o zacisk/tłoczek i po sprawie. Jarzma nigdy nie smaruję niczym, tylko zawsze czyszczę na lustro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukałem tylnych klocków do swojego paska, 2.0 TDI, Kombi 2011 r. , u jednego ze sprzedających, mimo, że dane modele podane w ogłoszeniu  zgadzały się z moim (po opisie), po wysłaniu VIN otrzymałem odpowiedź, że klocki tylne nie pasują.

Mógłby ktoś podpowiedzieć czego mam szukać (chcę TRW) bo podobno są 2 rodzaje układów hamulcowych... LUCAS, BOSCH ?

VIN: WVWZZZ7NZDV03

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie tarcze i klocki master sport do passata b5 1.8 T z 99? Tyl za 120 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem są słabej jakości, bardzo twarde klocki. Polecam komplety TRW z allegro przód tył do fl-a za 550zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za komplet przód/ tył do przedlifta ale Textar płaciłem 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tyl ma master sport dziś i od razu zaczął lepiej hamować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2018 o 11:07, rafja napisał:

Witam,

szukałem tylnych klocków do swojego paska, 2.0 TDI, Kombi 2011 r. , u jednego ze sprzedających, mimo, że dane modele podane w ogłoszeniu  zgadzały się z moim (po opisie), po wysłaniu VIN otrzymałem odpowiedź, że klocki tylne nie pasują.

Mógłby ktoś podpowiedzieć czego mam szukać (chcę TRW) bo podobno są 2 rodzaje układów hamulcowych... LUCAS, BOSCH ?

VIN: WVWZZZ7NZDV03

Z góry dziękuję

To jest VIN od Sharana z roku modelowego 2013

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby jakaś piękna historia nam się tu rysowała? :D:hyhy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, The_Saint napisał:

Takie mieli pole numerowe, takie wspawali ?

Dzieki za zwrócenie uwagi.  Tak, to ulep z B5 i F125 bo akurat to było w kolorze.  A tak na poważnie to:

WVWZZZ7NZDV038718 

Ostatnie 4 cyfry zgubiłem wcześniej

Edytowane przez rafja
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ożesz!

cyrki jakieś. Faktycznie, z tego zaaferowania podawałem vin do autka, które ostatnio sprawdzałem. Miałem fotkę VINu zza szyby, stąd to wszystko...

Nie wiem co powiedzieć, mea culpa.

Przepraszam za błędy i proszę o pomoc w sprawie doboru klocków na tyl:

VIN: WVWZZZ3CZBE364507 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Którego producenta polecacie pod kątem powłoki antykorozyjnej na tarczach (powłoki jak w oryginale, ATE, TEXTAR, Zimmermann a nie lakieru jak w TRW, czy FEBI).

Czy któryś z producentów budżetowych oferuje takie rozwiązanie? Dotyczy to tarcz 288mm na przód do B5FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności