Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego ja nie mam kontrolki. Trza było kupić przedlifta.

Edytowane przez pietrek_g
Poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pietrek_g napisał:

Dlatego ja nie mam kontrolki. Trza było kupić przedlifta.

W przedlifcie też występowała taka kontrolka ;)

 

z 5 tys spokojnie jeszcze zrobisz na tym święty

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, adams napisał:

W przedlifcie też występowała taka kontrolka 

Ale dopiero od drugiej połowy 99r. ?

Ja mam z pierwszej połowy więc nie mam jeszcze czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adams napisał:

 

z 5 tys spokojnie jeszcze zrobisz na tym święty

No, i to jest pozytywna wiadomość a nie na już ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel, dla własnej spokojności i swoich klientów wymieniłbym szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już wymienisz to popatrz na klocek z czujnikiem. Zazwyczaj drucik który się przetarł jest jakieś 5mm od końca klocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt.

Jakiej firmy są tarcze co pisze na nich tak: R 0475  TH MIN 23  10 C 004255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznaczenie to nie żaden nr kat czy parametr charakterystyczny dla jakiegoś producenta także po tym nic nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy mógłbym prosić o sprawdzenie średnicy tarcz na przód VIN WVWZZZ3BZXP138302?

Niestety wyszukiwarki wskazują dwie średnice 280 oraz 288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hamulcesklep napisał:

288mm ;)

Na 100%?

W takim razie jaki zestaw w rozsądnej cenie można polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając cały temat trochę zrobił mi się mętlik, ponieważ na początku był polecany zestaw ZIMMERMANN SPORT i RERODO DS ale potem pojawiły sie komentarze negatywne, ze coś z jakością nie do końca bo komuś tarcza zaczęła pękać przy otworach. Ja z doświadczenia wiem, że można trafić na podróbki i wtedy opinia zostaje zszargana, nie wiem czy w przypadku tarcz tej firmy można spotkać podróbki ale być może te negatywne opinie pochodziły od ludzi którzy kupili po nienaturalnie niskiej cenie lub z dziwnego źródła. Potem wychodziły jakieś przykre incydenty i następnie szła w świat zła opinia. Możliwe też, ze w toku czasu firmy przeniosły produkcję do fabryk gdzie jakościowe standardy nie są przestrzegane lub firma pokpiła jakość aby generować sobie większe zyski.

Osobiście jestem bardzo zainteresowany dokładnie tym zestawem ale chciałbym zweryfikować czy aktualnie te tarcze i klocki stoją nadal na wysokim poziomie i są nadal polecane?

Autem jeżdżę głównie po mieście i raczej spokojnie bez gwałtownego hamowania, auto staram się oszczędzać, co nie znaczy że jeżdżę flegmatycznie. Czy do zwykłej codziennej jazdy po mieście ten zestaw będzie miał optymalne warunki do pracy czy jest sugerowany do jazdy dla osób z systemem jazdy 0:1? Czy ten zestaw mocno pyli bo mniemam, że otwory w tarczy przyczyniają się do znacznie szybszego zużycia klocków. Czy zestaw pracuje cicho? Posiadałem w innym aucie ATE PowerDisc i zwykłe klocki ATE i o ile zestaw ładnie hamował to niestety bardzo pylił i do tego ten rowek na tarczy powodował dość słyszalne szuranie przy hamowaniu. Jestem ciekaw jak się to ma tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw w B4 2.8 VR6 :D Jedne klocki już zjeździłem, wytrzymały 80tys, niedawno założyłem drugi komplet. Auta używam jako dupowóz po mieście do pracy, przemieszczalnik po autostradach jak również do ostrej zabawy. Złych aspektów nie zauważyłem. Nie piszczy, pyli jak zwykła tarcza, nie pęka (dwa razy na sezon czyszczę otwory w tarczy). Hamulec jest bardzo pewny i precyzyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności