Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś ma porównanie tarcz i klocków textar np. z trw, brembo? Czy piszczą i jak jest ze skutecznością hamowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej małem trw , spoko hamowały, załozyłem w tamtym rokku textary , na poczatku czasem popiskiwały ale po jakims czasie cisza nastała widac sie dotarłko bo klocki i tarcze były textara , hamuje sie przyzwoicie , sa powlekanie i ranty nie rdzewieja w trw tak nie było i cena ...duzo nisza wiec po co przepłacac ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały komplet z przodu ferodo i jest masakra. Piszczą tak że masakra...

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat bo sam już muszę wymienić wyciągnąłem takie same wnioski jak zawsze: im więcej czytasz tym bardziej nie wiesz co kupić :pardon

 

Każdy zestaw jedni wychwalają, drudzy gnoją. Nie ma zestawu takiego na który nikt by nie narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest, że im się dłużej czyta tym się mniej wie ;-)

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze tak jest, że im się dłużej czyta tym się mniej wie ;-)

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

Na ferrodo zawiodlem sie dwa razy w roznych autach.

Mysle raczrej o tarczach textar i klocki trw - to na tyl. Mam nadzieje ze nie beda piszczec.

Z przodu dam klocki ceramiczne ze wzgledu na pylenie i tarcze textar.

Czy ktos tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem na tył komplet Textary. W środę montaż - dam znać.

Wczoraj przyglądałem się wczoraj jeszcze przodowi i zauważyłem, że klocki nie dotykają tarczy od samej góry - jest 1 cm przerwa od zewnętrznej strony do środka - czerwony kolor na obrazku. Czy tak ma być?

 

6355379200_1370723217.jpg

tarcza.jpg

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Textary zamontowane - żadnych pisków i fajny wygląd, który z moimi aluskami się super komponuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc w doborze tarcz i klocków na przednią oś. Granica cenowa - do 400 pln

trwałe i dobre :) Zimmerman i ferodo?

Z góry dziękuje za pomoc. VIN wyśle pw.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze ja założyłem na przód tarcze mikoda i klocki steinchofa za 380 zeta i jestem zadowolony dodam że mam te większe tarcze juz nie pamietam rozmiaru ale w każdym razie były średnicą większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zimmerman i ferodo?

 

A może Textar ? ;)

 

Podaj VIN na PW to Ci dobiore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może Textar ? ;)

 

Podaj VIN na PW to Ci dobiore

 

 

 

DZIĘKI KOLEGO :) OK 300- 400 ZŁ zalinkujesz coś w tej cenie?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A może Textar ? ;)

 

Podaj VIN na PW to Ci dobiore

 

chciałbym coś żeby posłużyło, nie jeżdże dużo. Chciałbym coś trwałego w miarę :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

DZIĘKI KOLEGO :) OK 300- 400 ZŁ zalinkujesz coś w tej cenie?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

chciałbym coś żeby posłużyło, nie jeżdże dużo. Chciałbym coś trwałego w miarę :)

 

poszło PW

Edytowane przez luque1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu będziesz z textara zadowolony,łap jutro kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcinie :) Jutro na urodziny dostane klocki i tarcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio teściowi zakładałem tarcze Brembo i klocki Meyle .Cenowo super noi jestem mega zaskoczony.Jak narazie bez pisków itp spraw , hamulce powoli sie układaja ale ładnie łapią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poleci nietypowe polaczenie osprzetu. W swoim zamontowalem przod - textar, tyl - atm i wszystkie klocki z bosha. Dowiadywalem sie na wolkswagenie i wedlug nich jest to najlepsze polaczenie. Zadnych piskow, zadnych niespodzianek i innych rzeczy. Calosc kosztowala mnie ok 800 zl ale wedlug mnie bylo warto wkoncu 130 kucy trzeba czyms zatrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję rady. Jesienią zeszłego roku założyłem komplet tarcz i klocków TRW na przód. Jakiś miesiąc temu zacząłem czuć delikatne bicie przy 130 i podczas hamowania, winny okazał się dolny wahacz, więc szybka wymiana i podczas jazdy jest idealnie. Ale podczas hamowania już nie, wygięte tarcze. W tej chwili nie bardzo wiem co począć. Brałem pod uwagę toczenie ale to raczej opada. Będę reklamował tarcze, może akurat mi je uznają, bo nie są przegrzane. W ogóle nie miałem jakoś bardzo mocnych hamowań, bo właśnie bałem się przegrzania tarcz. Tak więc teraz zastanawiam się nad kupnem wzmocnionych tarcz Brembo za 500zł, lub budżetowego wzmocnionego ABE za 200zł. Przyznam szczerze, że mam bardziej chęć na Brembo, bo jeżeli uznaliby mi reklamację to te 300zł, które będę musiał dołożyć spokojnie przeboleję. Ale co jeśli okaże się, że nie uznają mi reklamacji i że to wina auta? Wtedy 600zł pójdzie się kochać, a i znowu będzie trzeba wymieniać tarcze i zmieniać zwrotnice albo cholera wie co jeszcze. W tej chwili większość zawieszenia jest wymieniona, tylko 2 górne wahacze zostały. W ogóle co może być powodem kolejnego zwihrowania tarcz? Panowie pomóżcie, bo potrzebuję opinii kogoś kto pomyśli na spokojnie i bez emocji, bo mnie już coś zaczyna trafiać...

 

I chwała Wam za to jak przeczytaliście całe moje wypociny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam z mojego doswiadczenia. Kiedys w 3bg mialem na tylnej osi PowerDisc z klockami ate ceramic. I chociaz nie powinno sie zakladac ceramiki na nawiercane/cięte itd tarcze....to jakos tragedi nie bylo.

W obecnym passerati mam PD przod/tyl i normalny klocek ate przód/tyl. Hamulce jak sie zagrzeja sa napewno lepsze od serii ale na zimnym pierwsze hamowanie jest takie sobie. Ale co mnie wkurza to to ze jak hamuje sie z predkosci powyzej 100km/h to jednak czuc ze tarcze są nacinane i daje to i po kierownicy jak i karoserii. Oczywiście szumi przy hamowaniu również. Nastepnym razem PD juz nie kupie...przez szumy i wibracje...w razie pytan walic śmiało. Na ile mogę na tyle pomogę...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dodam z mojego doswiadczenia. Kiedys w 3bg mialem na tylnej osi PowerDisc z klockami ate ceramic. I chociaz nie powinno sie zakladac ceramiki na nawiercane/cięte itd tarcze....to jakos tragedi nie bylo.

W obecnym passerati mam PD przod/tyl i normalny klocek ate przód/tyl. Hamulce jak sie zagrzeja sa napewno lepsze od serii ale na zimnym pierwsze hamowanie jest takie sobie. Ale co mnie wkurza to to ze jak hamuje sie z predkosci powyzej 100km/h to jednak czuc ze tarcze są nacinane i daje to i po kierownicy jak i karoserii. Oczywiście szumi przy hamowaniu również. Nastepnym razem PD juz nie kupie...przez szumy i wibracje...w razie pytan walic śmiało. Na ile mogę na tyle pomogę...;-)

 

Dobrze, że mnie uświadomiłeś, że nie powinno się zakładać ceramiki do nawiercanych tarcz. Swoją drogą dziwne te drgania, bo brat w mitsubishi carisma ma nacinane tarcze brembo i nic, ale to nic się nie trzęsie czy szumi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz czytalem kiedys na jakims forum wiecej podobnych opini o PowerDisc-ach ze wlasnie podczas hamowania z wiekszych predkosci jest to odczuwalne ze tarcze nie sa pelne. Potwierdzic to moge bo tak wlasnie jest. Powiem ze jest to taki maly dyskomfort poczas hamowania. Z ceramika do nacinek tez czytalem o tym jak i na forum tez ktos mnie oswiecil zeby tego nie robic bo nie jest zalecane. Ogolnie hebel jest ok...gdyby nie to wrrrrrrrr to na 100% moge polecic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności