Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

W 15cali wiecej nie zmiescisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że może uda mi się upchnąć osłony pod tarcze hamulcowe o wymiarze 323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 312 już musi być 16 cali a co dopiero osłonę od 323.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tarcze najlepiej założyć do klocków FERODO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw klocków i tarcz ferodo spisują się bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, czym one różnią się od siebie, oprócz ceny i numeru katalogowego? :)

 

Z tego co widać na poglądowym obrazku mają chyba dodatkowe nacięcia do odprowadzania ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na przodzie ATE PowerDisc z klockami ATE (nie ceramiczne).

Poprzednio były tarcze mikody z jakimiś tam innymi klockami więc po wymianie byłem w szoku jaka jest różnica wydajności hamulca.

 

 

Ocena po 1,5 roku - pierwszy komplet klocków się kończy a nacięcia na tarczach już są minimalne, ich głębokość się znacznie zmniejszyła więc jak na przebieg 20 tys km to szybko się zużywają, może z trudem wytrzymają jeszcze jeden komplet klocków, ale mechanik już sugerował wymiane...

 

Ma ktoś SPEEDMAXy nawiercane i nacinane? Jak to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pora na wymianę klocków.

 

W przyszłym miesiącu będę wymieniał wachacze meyle i znalazłem klocki tej firmy

http://allegro.pl/meyle-klocki-hamulcowe-przod-audi-a4-b5-vw-passat-i6621235121.html

http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-tylne-volkswagen-passat-b5-96-04-i5144316308.html

Jednak przeczytałem, że firma FERODO jest dobra.

http://allegro.pl/ferodo-klocki-przod-audi-a4-b5-vw-passat-b5-tanio-i5201714889.html

http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-tyl-vw-polo-passat-b5-ferodo-i5805279541.html

 

Meyle wyjdzie 153zł + wysyłka a Ferodo 204zł + wysyłka. Warte są tych 50zł ?

Czy te klocki które pokazałem podejdą pod moje auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się zastanawiać czy podejdą i brać w niepewnym źródle, jak mamy na forum kolegę Marcina (elemenateur) który po vinie Ci dobierze jakie będą pasować i w dodatku zamówienie przyjedzie ekspresowo kurierem. Pisz do niego PW.

Ja u siebie nie tak dawno zmieniałem cały tył, wsadziłem textara komplet i bierze rewelacyjnie. Z przodu jak będę zmieniał klocki (teraz mam TRW, mają jakieś 35kkm) to na 90% wjedzie textar bo te trw piszczą mimo że to nie były klocki najtańszej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Meyle na przodzie i w sumie są ok. Chociaż następnym razem wezmę texary, (mam w Octavii i chyba lepiej się spisują jakoś bardziej aksamitnie ;p).

Jak masz $ bierz Zimmermany;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kończą mi się tarcze i klocki z przodu i zastanawiam się właśnie co tam założyć. Interesuje mnie przede wszystkim skuteczność hamulców. W planach miałem ATE Power Disc i klocki ATE Ceramic. Koszt części około 700zł. Czy w podobnej cenie polecacie coś innego? Widziałem, że Textar ma jakąś linię pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z przodu mam Ferodo tarcze i klocki a z tyłu będę montowal z Master Sporta, narazie nie narzekam, fajnie hamuje , lekkie ranty tarcza juz ma a klocek zero oznak zużycia :) a wszystko montowane w tamtym roku na wiosnę :) jakieś 20kkm temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś SPEEDMAXy nawiercane i nacinane? Jak to działa?

Bdb tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę wam o klockach i tarczach master sport. Założyłem cały komplet na przód i tył w pasku B5 FL variant 1,9tdi 130km. do lekkiej jazdy po mieście możne się nadają, ale do niczego więcej. Na trasie 2 osoby na pokładzie plus bagaże i awaryjne hamowanie za 180 do 90 zakończyło się kilkoma dodatkowymi siwymi włosami. Wrażenie jak by klocki były z drewna. Zrobiłem próbę 3 heble ze 120 do zera raz za razem. Przednie klocki prawie stanęły w płomieniach a dymu było tyle jak by się opony zapaliły i praktycznie zero skuteczności. Po 4 miesiącach na tarczach z przodu pojawił się zauważalny rant. Wcześnie na zestawie tarcza TRW i klocki TRW a później TEXTAR nigdy nie miałem takich kryzysowych sytuacji. Auto sprzedałem z informacją, że klocki i tarcze do wymiany ( nie chciałem mieć nikogo na sumieniu). Po założeniu jeździłem tydzień po mieści i wydawało się ok ale prędkości nigdy nie były większe niż 70km/h. Pierwszy wyjazd za miasto ( autostrady i dynamiczna jazda międzymiejska ) pozwolił na szybko wyrobić sobie opinię. Cały układ był sprawny, zaciski po regeneracji i wszystko zrobione ze sztuką, wymienione przewody hamulcowe, płyn, sprawdzone serwo i podciśnienie. Wymiana na warsztacie firmowym przez zaufanych mechaników z mojej firmy i pod moim nadzorem, po tygodniu kontrola na ścieżce diagnostycznej. Skusiła mnie cena i profesjonalne opakowanie plus reklamy. Samym paskiem jeździłem prawie 9lat i grubo ponad 100tyś km ( auto na wyjazdy ) i wiem jak się powinno zachowywać. Jak założycie to może się wam wydawać jak mi, że wszystko jest ok, ale radze wam podchodzić do tych produktów z dużym dystansem. Do dynamicznej jazdy i z większymi prędkościami się nie nadają a w awaryjnych sytuacjach nie można na nich polegać. Lepiej kupić klocki tańsze ale sprawdzonych firm które zajmują się produkcją takich podzespołów od lat a nie bawić się w wynalazki. Nie stać was na klasę premium to kupcie coś tańszego jak breck czy fomar. Może pylą czy piszczą i są miękkie czy dla innych za twarde, ale w awaryjnej sytuacji się nie poddadzą. Ja MTS testowałem dość ostro w różnych warunkach i stwierdzam, że nie jest to produkt godny polecenia komukolwiek. Opinia wyrobiona na pełnym komplecie 4 tarcze plus klocki do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu szukać taniości jak można kupić ferodo czy textra za 120-140zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Girling klocki i tarcze cenowo ok , nie piszczą nie pylą , do normalnej jazdy jedne z lepszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie polecam klocków hella pagid mimo iż dość dobrze hamuja ale piszczą przy kazdym hamowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką średnicę mają przednie tarcze hamulcowe w Passacie Variant B7 1,6 TDI 2012r?Czy tarcze Zimmermann 100.3300.20 średnica 312mm są tymi które potrzebuje?Tarcze i klocki Zimmermann są dobrym wyborem?

Edytowane przez siwus8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności