Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

może jest jakaś zajezność kierunku klocka z tym zagłębieniem

Jest różnica kierunku. Klocek na zdjęciu kolegi tauka powinien być założony na lewe koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ate PD klocki tez ate, tyl zwykle ate i klocki tez, 40 tys zrobione i klocki dalej zyja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetoczyłem tarcze i zamontowałem klocki polskiego producenta - zapomniałem nazwy. Niebieski pudełko produkowane w okolicach Warszawy.

 

Przejechałem 1000km i narazie jeszcze tarcze się dotarły do końca - nie są jeszcze gładkie. Mimo to hamulce jak najbardziej ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem ok 1000km na klockach trw, hamulce sie popwawiły względem poprzednoch klocków bosch ale trw cholernie pyli:kwasny

Po trasie 500km nie mogłem poznać przednich felg, coś czuje że szybko się zetrą i bede szukał czegoś innego mimo że hamowanie na nich jest naprawde dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim pasku B5 FL mialem ATE Ceramic i rewelacja duzo mniej pyla od standartowych, teraz nabylem JURID white polecane i przetestowane przez Wesa i Lysego zobaczymy potestujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry wybór, sprzedajemy mnóstwo i klienci bardzo chwalą. Lata textar ferodo i jurid white który w kategorii klocków "ceramicznych" odznacza się także najlepszą ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że moje tarcze pomału kończą swój żywot przymierzam się do zakupu nowych tarcz+klocki. Mam na oku taki zestaw

 

http://allegro.pl/zimmermann-sport-tarcze-klocki-przod-vw-passat-b5-i4908973696.html

http://allegro.pl/zimmermann-tarcze-klocki-tyl-vw-passat-b5-i4969508297.html

 

Jak myślicie będzie to dobry wybór do mojego autka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza zimmermann to dobry temat , klocki szajs. Jeśli nie zależy Ci na tarczy perforowanej rozważ textara lub gładkiego zimmermanna + ferodo. Unikaj klocków zimmermann.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elemenateur mógłbyś podać dokładną nazwę tych klocków ferodo lub jakiegoś linka do sklepu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferodo Premier

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór ale podeślij VIN to sprawdzę czy to odpowiednie rozmiary do Twojego auta ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

tarcza zimmermann to dobry temat , klocki szajs. Jeśli nie zależy Ci na tarczy perforowanej rozważ textara lub gładkiego zimmermanna + ferodo. Unikaj klocków zimmermann.

 

Ciekaw jestem kiedy w końcu zdobędziesz odrobinę wiedzy z branży hamulców i załapiesz, że bardzo często klocki Ferodo i OZ lecą z jednej taśmy :przestraszony

 

Mowa oczywiście o tym co na aftermarket, poczytaj o takiej firmie jak Saxid to może Ci się cosik rozjaśni.

Bo klocki produkowane przez Zimmermanna trafiają na 1szy montaż do BMW czy Porsche także nie wiem czy takie marki pchały by shit :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam już nowe tarcze przód 288mm Bosh tył TRW 245mm teraz zastanawiam się nad klockami. Celowałem w komplet TRW ale gość w sklepie powiedział że TRW już to nie to co kiedyś i nie poleca. Polecił coś miekkiego na tył i teraz się zastanawiam co kupić. Przód może textar (widzę że tu polecają) a tył kraft (tył polecił sprzedający)? Czy może przód i tył textar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód i tył Textar, TRW, Ferodo, Zimmermann

Cokolwiek nie weźmiesz to będziesz zadowolony. Krafta to niech sam sobie ten sprzedawca montuje w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przód i tył Textar, TRW, Ferodo, Zimmermann

Cokolwiek nie weźmiesz to będziesz zadowolony. Krafta to niech sam sobie ten sprzedawca montuje w aucie.

 

A które najlepiej będą hamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Textar nie powala mocą. Typowy średniak. Pomyśl o Ferodo DS performance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomyśl o Ferodo DS performance

 

przejechałem na tym klocku narazie 38tys km w połączeniu z tarczą zimmermann sport - bardzo fajnie to hamuje ;) tylko cena trochę odstrasza

 

Passat B4 VR6 288mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przejechałem na tym klocku narazie 38tys km w połączeniu z tarczą zimmermann sport - bardzPo fajnie to hamuje ;) tylko cena trochę odstrasza

 

Passat B4 VR6 288mm

 

Poszukałem na necie i cena na przód w granicach 350+. Albo jest za późno albo za bardzo zmęczony jestem i nie mogę nic sensownego zlokalizować. Ostatnio ATE Ceramic za 250 zł gość mi proponował ale myślę coś w granicach do 180 na przód. No i o tyle trzeba pomyśleć od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym celował w Ferodo Premier lub ATE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo fajnie sprawdza się tarcza Ate + jurid white ceramic. No i felga nie jest taka brudna jak przy zwykłych klockach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewian ja wiem czym był saxid który już od 4 lat nie istnieje bo został wykupiony przez federal mogul.

 

Jestem w stanie się z Tobą zgodzić także że w zimmermannie klocki zdarzają się te same które są w ferodo, pomijasz jednak fakt o tym że są to np referencje BMW, Porsche które nijak się mają do forum Passata :)

Pokaż mi kto robi klocki do Passata czy innych bardziej popularnych niż Porsche samochodów, wtedy okaże się że jest to np Lumag czyli Breck a jak ma się Lumag do textara czyli tmd lub ferodo czyli federal mogul?

Napiszesz że caddy mają brecka na 1 montaż?

 

Sytuacja jest jak z Filtronem i ich produkcją filtrów na 1 montaż tylko Tobie jako dystrybutorowi lepiej pisać że to klocek pierwszego montażu niż klocek w 3% referencjach na pierwszym montażu :)

 

 

 

 

 

 

Bardzo dobry wybór ale podeślij VIN to sprawdzę czy to odpowiednie rozmiary do Twojego auta ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Ciekaw jestem kiedy w końcu zdobędziesz odrobinę wiedzy z branży hamulców i załapiesz, że bardzo często klocki Ferodo i OZ lecą z jednej taśmy :przestraszony

 

Mowa oczywiście o tym co na aftermarket, poczytaj o takiej firmie jak Saxid to może Ci się cosik rozjaśni.

Bo klocki produkowane przez Zimmermanna trafiają na 1szy montaż do BMW czy Porsche także nie wiem czy takie marki pchały by shit :D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Textar nie powala mocą. Typowy średniak. Pomyśl o Ferodo DS performance

 

 

porównujesz Andrzeju klocek o zastosowaniu torowym - fds do textara czyli produktu oe. Tutaj chyba z góry wiadomo jak będzie?:)

Klocki FDS to zupełnie inne mieszanki, inne ceny i przede wszystkim oczekiwania od produktu.

Textar w stosunku do FDS w AAA to 1/3 ceny więc chyba zupełnie nie ta kategoria ;) i stosowanie FDS w typowym tdi AFN to lekki przerost formy nad treścią. Oczywiście to zależy od temperamentu kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności