Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

nie montowałem ale dobre opinie ma firma HEL

Edytowane przez marcin_pesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

312mm są w 2.5tdi.posiadam zestaw textar+textar i najlepsze hamulce.do.tej pory.choć klocki troche.pyla.na.przodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 345 mm tarcze z s4 b7 i ogarniają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

312 leciały w paskach 2,5 tdi , mocniejszych leonach, octaviach itd. 

Sam zaciski mam z TT , jedynie inne jest mocowanie przewodu elastycznego 

Tarcze Zimmerman sport i klocki Galfer sport. Jeszcze niestety nie wiem jak to lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, damiangarca napisał:

312 leciały w paskach 2,5 tdi , mocniejszych leonach, octaviach itd. 

Sam zaciski mam z TT , jedynie inne jest mocowanie przewodu elastycznego.

Tylko Leon, Octavia czy Gulf IV R32 miały rozstaw 5x100, a w pasku mamy 5x112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

przepraszam, że tak się wtrącę do tematu, ale już mi się pomieszało w głowie.

Ostatnio zmieniałem opony w samochodzie i stwierdziłem, że prawa tarcza jest od zewnątrz zupełnie nie ścierana, a lewa tylko około 2 cm od środka tarczy. Nigdy nie zauważyłem, aby samochód "źle hamował". Na przeglądzie powiedziano mi tylko, żebym trochę mocniej pohamował czasem, bo mam tarcze z nalotami rdzy. Posłuchałem, ale nic to chyba nie zmieniło.

Co może być powodem "tego nierównego hamowania na kołach"? Na razie wymieniłem płyn hamulcowy, ale wątpię, aby to był powód.

Na wklejce pod kołem zapasowym znalazłem tylko "1ZJ - Hamulce tarczowe przód: 282x25mm (280x22mm) LUCAS (Disc brakes, front (Geomet D)". O tylnych nic nie ma. Zastanawiam się nad wymianą z tyłu tarcz i klocków z nadzieją, że poprawi zużycie tarcz.

 

Proszę o opinię i opisy swoich doświadczeń.

 

Pozdrawiam.

 

 

Wyczyść i nasmaruj prowadniczki, bardzo dokładnie wyczyść miejsce styku jarzma z klockiem (klocek ma chodzić luźno). No i można zerknij do samego zacisku czy wszystko z tłoczkiem jest ok.
Koleknym razem staraj się lepiej wpasować w temat ze swoim problemem
:acute:

///adams

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że czyszczenie i smarowanie prowadnic rozwiąże twój problem. Czy jest tu ktoś kto po nr vin może sprawdzić jakie mam tarcze z przodu,wiem że występowały 288mm i 312mm zmierzył bym ale samochód jest u syna ,a w następny wekend chciałbym wymienić.nr vin wvwzzz3bz2p049126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podepnę się do tematu jakie tarcze na przód do 1.8 125km ??? Chodzi mi o srednice bo w necie jest kilka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Marcina zapytanie na PW i podaj swój vin to dostaniesz ofertę i informację co i jak.

U mnie idzie 280mm, wstawiłem zimmermann + klocki trw (nie najtańsze). Generalnie efekt jest taki, że klocka sporo jeszcze (w kołach 70kkm) a tarcza za cienka na toczenie (biją mi powyżej 100 przy delikatnym heblowaniu).

Na tył wsadziłem komplet textara i powiem ci że z wiosny wywalam przód na złom i wstawiam komplet textara. Pyli ale bardzo ładnie hebel "bierze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały zestaw Textara przód i tył. Naprawdę nieźle hamują jak na 280mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak pisza koledzy . zakładaj textary , super hamują , tarcza 280 min na przód , mam tez cały zestaw , polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy klocek jeśli pyli to znaczy że dobry, moim zdaniem oczywiście. Bynajmniej wiemy że te koło hamuje :)

Mam textary ponad rok i jest w porządku. Hamują jak trzeba i nie biją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Podkopnik napisał:

Ja podepnę się do tematu jakie tarcze na przód do 1.8 125km ??? Chodzi mi o srednice bo w necie jest kilka....

Wyszukaj np. tu: https://www.trwaftermarket.com/pl/catalogue/

Kody PR masz we wlepce w bagażniku albo ks. serwisowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem teraz Ate tarcze plus ich klocki ceramiczne. Zobaczyny co i jak bo textar dobry do normalnej jazdy ale przy ostrzejsze jezdzie puchna. Lubia popiskiwac jak już zapyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisz do Marcina @elemenateur, on Ci dobierze odpowiednie i zrobi dobrą cenę do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zalałem Motula RBF600 i dziś mialem okazje testować na autostradzie z dużymi prędkościami oraz trochę wymuszonych testów na bocznej drodze. Powiem tak....albo ten płyn jest taki dobry, albo przy zmianie wcześniejszej wlali mi gówno, albo spaprali odpowietrzenie? Wcześniej, żeby się ABS włączył trzebabyło naprawdę mocno zachamować. Teraz wystarczy po prostu mocniej. Wcześniej abs działał słabo ospale, a teraz napierdziela jak szalony :) Do tego hampel zrobił sie ostrzejszy - naprawde jest poprawa. Nie puchnie przy dohamowaniu z dużej prędkości itp. Tarcze musiały mieć jakiś nalot a nie przypalenie, bo po dzisiejszej jeżdźie praktycznie wyczyściło całą tarczę. 
Teraz jestem ciakwy o ile lepiej będzie po zmmianie tarczy na 312mm

20171117_012736.thumb.jpg.cf06e70fc0c8af7bdc17e27169c12f88.jpg

Edytowane przez kenczorf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kenczorfMówisz że ten Motul jest taki dobry? Muszę nad tym pomyśleć przy swapie hebli z tyłu. Ile ci zeszło na cały układ hamulcowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem mega zadowolony. Dodam, że przewody pozostaly fabryczne. Kupiłem litre i jeszcze zostało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, zapaliła mi się własnie kontrolka zużycia klocków, ile orientacyjnie mam jeszcze do przejechania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, The_Saint napisał:

Tak przy okazji, zapaliła mi się własnie kontrolka zużycia klocków, ile orientacyjnie mam jeszcze do przejechania?

Zależy jak jeździsz.. Miasto, autostrada ? DO 10 może Ci wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności