Jump to content
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Recommended Posts

19 godzin temu, The_Saint napisał:

Takie mieli pole numerowe, takie wspawali ?

Dzieki za zwrócenie uwagi.  Tak, to ulep z B5 i F125 bo akurat to było w kolorze.  A tak na poważnie to:

WVWZZZ7NZDV038718 

Ostatnie 4 cyfry zgubiłem wcześniej

Edited by rafja
błąd

ożesz!

cyrki jakieś. Faktycznie, z tego zaaferowania podawałem vin do autka, które ostatnio sprawdzałem. Miałem fotkę VINu zza szyby, stąd to wszystko...

Nie wiem co powiedzieć, mea culpa.

Przepraszam za błędy i proszę o pomoc w sprawie doboru klocków na tyl:

VIN: WVWZZZ3CZBE364507 

Witam,

Którego producenta polecacie pod kątem powłoki antykorozyjnej na tarczach (powłoki jak w oryginale, ATE, TEXTAR, Zimmermann a nie lakieru jak w TRW, czy FEBI).

Czy któryś z producentów budżetowych oferuje takie rozwiązanie? Dotyczy to tarcz 288mm na przód do B5FL.

Trzy tygodnie temu do mojego paska na tył poszły; tarcze ATE, klocki TRW i jest ok`

Ja mam założony od 4 lat zestaw zimmerman do paska na przód oraz tył i nie narzekam

Witam,

Szukam klocków tylnich do Passat 2.0 Benzyna. Czy mogę poprosić o jakieś rekomendacje? Mam też do wymiany zacisk tylny lewy. Proszę o podpowiedz. Dzięki z góry!

https://allegro.pl/zacisk-hamulcowy-tyl-lewy-vw-passat-b5-96-00-i7056979991.html?reco_id=afd5d5f3-fc9a-11e8-810f-000af7f6a840

Co myślicie o tym? 

Edited by mateomarsz

Ja mam od miesiąca zestaw na całe auto marki Kraft. Najtańszych na allegro się bałem to kupiłem ciut droższe. Przebieg roczny do 10 tys. Co do zacisku się nie wypowiadam bo regenerowałem sam. Powiedz co jest z twoim że trzeba wymienić. Pozdrawiam 

• Haha 1

Witam. Przymierzam się do wymiany tarcz i klocków (komplet przód i tył)  bo moje sa juz na wykonczeniu i prośba do was które mam wybrać?  Mam na uwadze textary lub ATE. Brać normalne wentylowany czy te nacinane? Tryb jazdy bardziej miasto. I jaki brać rozmiar tarcz? Czytałem że textary lubią  piszczeć czy to prawda? Bo są różne opinie o tym. 

Dnia 21.03.2019 o 09:34, Kubaasss napisał:

Witam. Przymierzam się do wymiany tarcz i klocków (komplet przód i tył)  bo moje sa juz na wykonczeniu i prośba do was które mam wybrać?  Mam na uwadze textary lub ATE. Brać normalne wentylowany czy te nacinane? Tryb jazdy bardziej miasto. I jaki brać rozmiar tarcz? Czytałem że textary lubią  piszczeć czy to prawda? Bo są różne opinie o tym. 

Ja mam z przodu ATE i są słabe. Jak wyjeżdżasz z myjni hamulec brzytwa ale po kilku hamowaniach nazbiera się pyłu i hebel robi się gumowy a żeby zblokować koła to trzeba się nieco postarać. Nacinanych nie bierz. Słaby efekt, niewiele lepiej hamuje niż zwykła tarcza a hałasuje i czuć na pedale takie chrobotanie. 

U mnie teraz na testy będą szły klocki twarde z tym że nacinane przez środek żeby odprowadzać pył. Jeśli hebel się nie polepszy to z przodu zmieniam zaciski na większe, prawdopodobnie od 4x4.

Ja miałem u siebie Textar i nie było problemu ani z gumowym hamulcem ani z pyłem.

Panowie jakie klocki polecacie na przód do tarcz 312 nawiercane i nacinane ?

12 godzin temu, hamulcesklep napisał:

Jakie to tarcze ?

Mikoda.