Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej firmy klocki na tył polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do swojego Passata tarcze 288 na przód brać klocki

Ferodo FDB 1717 czy FDB 1323?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z tarczami hamulcowymi w moim passacie B5fl. 

w ciągu 3 lat dwa razy musiałem wymieniać tarcze hamulcowe przebieg w tym czasie 15 tys km, głownie miasto. W ciągu tego okresu 3 dłuższe wyjazdy zagraniczne. 

Tarcze i klocki Zimmerman. Ostatnia wymiana w styczniu tego roku,  w lipcu podczas jazdy autostrada (3 osoby + bagaż) podczas hamowania z 140 km/h do 100 wyczuwalne bicie na kierownicy.

Co może być przyczyna tak szybkiego zwichrowania tarcz ? 

Jaki tarcze i klocki polecacie. Już nawet się zastanawiałem nad oryginałami, moze beda bardziej wytrzymałe

 

dzieki za informacje

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź do mechanika żeby znalazł przyczynę.

Zimmermann to bardzo dobre tarcze, sprawdzają się w autach takich jak BMW M3,4,5,  Audi RS6, R8, Mercedesach 63 czy mocnych wersjach porsche więc chyba nie sądzisz, że do Passata są za słabe ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mechanik sprawdzi bicie samej piasty. Czy do montażu tarcz używałeś jakiejś pasty/smaru? Piasta pod nową tarczę dobrze wyczyszczona? Felgę w miejscu łączenia z tarczą również wyczyść do żywego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wiem ze zimmerman to dobre tarcze ale w moim przypadku drugi raz w ciagu 15 tys sie pokrzywiły.

piasta wyczyszczona mechanicznie przed montazem tarcz, co do past to nie uzywałem zadnej pasty do zamocowania samej tarczy.

byłem dzisiaj na stacji diagnostycznej i bicie prawej tarczy jest 0,11 a prawej 0,47. dopuszczalne z tego co powiedział diagnosta jest do 0,12.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Emuking dobrze byłoby zmierzyć jeszcze bicie samej piasty a nie całego zestawu z tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, pietrek_g napisał:

@Emuking dobrze byłoby zmierzyć jeszcze bicie samej piasty a nie całego zestawu z tarczą.

dokładnie. Co z tego, ze piasta wyczyszczona jak sama z siebie ma bicie. Nawet jak piasta ok, to trzeba zalozyc tarcze w 4 czy 5 kombinacjach w aleznosci od szpilek i sprawdzac zegarem w ktorym polozeniu ma najemniejsze bicie i tak zlozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności