Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście. Ale jak już pisałem wcześniej. Siedzę na różnych forach i grupach na fb i jak do tej pory nie spotkałem się z przypadkiem aby ktoś narzekał na Textar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, hamulcesklep napisał:

Tarcze Brembo są ok, Ferodo również a jak coś lepszego to Zimmermann.

Klocki Brembo, Ferodo, Zimmermann.

Które z tych marek samodzielnie produkują sprzedawane podzespoły a które polegają na zewnętrznych dostawcach?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adams, dobre pytanie.

Ferodo napewno produkuje samo bo to była grupa Federal Mogul, a obecnie Tenneco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferodo produkuje samodzielnie tylko część tego co oferują i to jeżeli mowa o klockach.

Brembo ma podobnie, trochę sami a trochę podwykonawcy.

Zimmermann to samodzielny producent, od początku istnienia mają jedną fabrykę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hamulcesklep napisał:

Ferodo produkuje samodzielnie tylko część tego co oferują i to jeżeli mowa o klockach.

Z tego co ja wiem po swojej firmie, a pracuje w Federal Mogul (obecnie Tenneco) nie bierzemy żadnej produkcji od podwykonawców. Półfabrykaty do produkcji tak. Ale nie wyroby. Najwyżej asortyment może być produkowany w kilku fabrykach. Dla przykładu panewki Glyco są produkowane i w Gdańsku i w Wiesbaden w DE. A żeby było śmieszniej część wyrobów jedzie z Gdańska do Niemiec, tam jest przepakowane i trafia na rynek jako "made in germany" ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumag może być również częścią Federal Mogul, a nie podwykonawcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ale nie jest :) Dlatego Ferodo ma też podwykonawcę co nie zmienia faktu, że ktokolwiek by tego dla nich nie produkował to musi podane normy spełniać :)

Tarczami tej firmy to jak wszyscy wiedzą nie ma się co interesować ale klocki są super, dystrybutor jedynie jest słabym ogniwem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakaś czarna owca się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat
W dniu 18.11.2019 o 09:27, hamulcesklep napisał:

Tarcze Brembo są ok, Ferodo również a jak coś lepszego to Zimmermann.

Klocki Brembo, Ferodo, Zimmermann.

 

Tak czytam i czytam w necie. Czy Zimmermanny będą dobre do tarcz nawiercanych i nacinanych ? Pytam , bo ponoć do takich tarcz lepsze klocki bardziej miękkie a nie np. ceramic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panie ale Pan namieszał :D

Po pierwsze to gdzie jest jakieś rozróżnienie na twarde i miękkie klocki ? Jeszcze takiego parametru na klockach nie widziałem.

Klocki typu ceramic nie są zalecane do tarcz nacinanych ale nie przez to, że są za miękkie czy za twarde.

 

Jakie to są tarcze może najpierw powiedz ? Bo doradzę Ci dobre klocki, które sprwadzają się z tarczami markowymi tego typu ale okaże się, że Ty tarcze polskie czy chińskie masz na myśli i wtedy to działać nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poległem, bo tarcze z Mikody .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę w takim razie. Widziałem, że sprzedający często oferują je w komplecie z klockami TRW. Ja natomiast w życiu nie dałbym klocków TRW do tarcz nawiercanych, nacinanych czy wierconych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co Ty byś zapodał gdybym uparł się na Mikody u Ciebie w sklepie. Co byś mi sprzedał ? Please.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że w naszym sklepie nie ma Mikody :P Nacinane i nawiercane to możesz u nas dostać EBC czyli kilka półek wyżej.

Jeżeli koniecznie chcesz żebym coś zaproponował to spróbuj z klockami Ferodo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hamulcesklep a co polecasz za zestaw i jaka moneta za niego na przód do Volvo xc60. Zacisk dwutloku pod tarcza 328mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, kenczorf napisał:

@hamulcesklep a co polecasz za zestaw i jaka moneta za niego na przód do Volvo xc60. Zacisk dwutloku pod tarcza 328mm?

Auto lekkie nie jest więc tu bym nie oszczędzał tylko pakował coś pewnego z górnej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale układ hamulcowy jest bardzo wydajny więc radzi sobie świetnie z tą masą :)

Podeślij nr VIN na PW to przygotuje jutro ofertę, akurat jutro z okazji black friday mamy -20% więc cena będzie fajna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaale ja niemam tego auta ;) Swapuje zaciski do nowego nabytku. Ma pasować p&p. Tarcza 328mm a zacisk dwutlokowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności