Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy tygodnie temu do mojego paska na tył poszły; tarcze ATE, klocki TRW i jest ok`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony od 4 lat zestaw zimmerman do paska na przód oraz tył i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że najdłużej wytrzymuje powłoka na Zimmermannach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam klocków tylnich do Passat 2.0 Benzyna. Czy mogę poprosić o jakieś rekomendacje? Mam też do wymiany zacisk tylny lewy. Proszę o podpowiedz. Dzięki z góry!

https://allegro.pl/zacisk-hamulcowy-tyl-lewy-vw-passat-b5-96-00-i7056979991.html?reco_id=afd5d5f3-fc9a-11e8-810f-000af7f6a840

Co myślicie o tym? 

Edytowane przez mateomarsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od miesiąca zestaw na całe auto marki Kraft. Najtańszych na allegro się bałem to kupiłem ciut droższe. Przebieg roczny do 10 tys. Co do zacisku się nie wypowiadam bo regenerowałem sam. Powiedz co jest z twoim że trzeba wymienić. Pozdrawiam 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do wymiany tarcz i klocków (komplet przód i tył)  bo moje sa juz na wykonczeniu i prośba do was które mam wybrać?  Mam na uwadze textary lub ATE. Brać normalne wentylowany czy te nacinane? Tryb jazdy bardziej miasto. I jaki brać rozmiar tarcz? Czytałem że textary lubią  piszczeć czy to prawda? Bo są różne opinie o tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2019 o 09:34, Kubaasss napisał:

Witam. Przymierzam się do wymiany tarcz i klocków (komplet przód i tył)  bo moje sa juz na wykonczeniu i prośba do was które mam wybrać?  Mam na uwadze textary lub ATE. Brać normalne wentylowany czy te nacinane? Tryb jazdy bardziej miasto. I jaki brać rozmiar tarcz? Czytałem że textary lubią  piszczeć czy to prawda? Bo są różne opinie o tym. 

Ja mam z przodu ATE i są słabe. Jak wyjeżdżasz z myjni hamulec brzytwa ale po kilku hamowaniach nazbiera się pyłu i hebel robi się gumowy a żeby zblokować koła to trzeba się nieco postarać. Nacinanych nie bierz. Słaby efekt, niewiele lepiej hamuje niż zwykła tarcza a hałasuje i czuć na pedale takie chrobotanie. 

U mnie teraz na testy będą szły klocki twarde z tym że nacinane przez środek żeby odprowadzać pył. Jeśli hebel się nie polepszy to z przodu zmieniam zaciski na większe, prawdopodobnie od 4x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie Textar i nie było problemu ani z gumowym hamulcem ani z pyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem textary po 3 dniach bez zarzutu :);zobaczymy jak przejadę na nich więcej km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie klocki polecacie na przód do tarcz 312 nawiercane i nacinane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, hamulcesklep napisał:

Jakie to tarcze ?

Mikoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie założył i tak się zaraz pogną. Te tarcze z fabryki potrafią wyjechać krzywe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikoda 288mm z B5. Jak były nowe to wszystko działało ok. Po jakimś czasie problem z biciem. Tarcze toczone chyba dwa razy. Do tego doszła potworna rdza. Finalnie zmienione na zimmermanna

73322149_1296851590516622_9100544068202528768_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak je przetoczyłeś to tym bardziej będą szybciej rdzewieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się na błędach. Jak zacznie się dziać coś niepokojącego to pójdą do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Textar'y.

Kto mało płaci, dwa razy płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2019 o 21:08, marcinsgdz napisał:

Polecam Textar'y.

Kto mało płaci, dwa razy płaci.

W ostatnim czasie coraz więcej problemów z nimi więc ja osobiście nie namawiałbym aktualnie do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności