Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chciałbym się dowiedzieć czy taki

http://allegro.pl/tarcze-klocki-hamulcowe-przod-passat-b5-audi-288-i5256774133.html

bądź:

http://allegro.pl/ate-tarcze-hamulcowe-przod-vw-passat-b5-282-5mm-i5134668960.html

 

zestaw jest coś warty i czy będzie pasował do mojego samochodu , a jeżeli nie to co możecie polecić niekoniecznie muszą być w zestawie klocki

VW PASSAT 1.9TDI AJM 115km 99r

WVWZZZ3BZYE027051

z góry dziękuje za poradę

Edytowane przez mromar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze masz 288 mm, klocki z czujnikiem, pierwszy zestaw podejdzie, chcoiaż ja bym wolał zainwestować w coś lepszego zypu zimmermann/textar/trw/ferodo itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzebuję dobry zestaw na przód w kasie 300-350 max 400zł. Proszę o propozycje na PW, vin wyśle na pw.

 

wrzuc mi vin na pw to skroje Ci coś odpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tarczach + klockach FEBI-BILSTEIN ?? bo znalazłem na allegro w nawet ciekawej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tani zamiennik, febi oczywiście nie produkuje tych tarcz tylko pakuje. Co siedzi w środku - tego raczej nikt nie wie.

Pomyśl Marcinie prędzej o ferodo.

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, naczytałem się trochę tych waszych postów i zainteresowany jestem zakupem zestawu: tarcze zimmerman + klocki ferodo premier.

 

Znalazłem kilka aukcji ale dla pewności wolę spytać czy mi spasują zanim kupię albo może ktoś z was zajmuje się sprzedażą i będzie miał lepsze ceny niż na aukcji.

 

Dane samochodu:

Passat B5 FL

vin:WVWZZZ3BZ3P206735

silnik 74kW (101KM)

Z tego co się doczytałem to wersja AVB

 

Prosze o poradę czy dobre dobrałem:

Zimmerman przód (319pln) http://allegro.pl/tarcze-hamulcowe-przod-vw-passat-b5-zimmermann-pn- i5234736286.html

Zimmerman tył (189pln) http://allegro.pl/tarcze-hamulcowe-tyl-vw-passat-b5-zimmermann-i5211064959.html

Ferodo Premier przód (147pln) http://allegro.pl/ferodo-klocki-przod-audi-a4-b5-b6-b7-vw-passat-b5-i5206409749.html

Feroro Premier tył (78pln) >>Tu nie jestem pewien czy dobre wybrałem) http://allegro.pl/ferodo-klocki-tyl-audi-a1-a2-a3-a4-a6-a8-allroad-i5274412058.html

 

Cena całego kompletu: 733pln

Warte to tej ceny? Może ktoś taniej załatwić? Dobrze dobrałem je do mojego samochodu ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj naszych komercyjnych - myślę że lepszą cenę dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu kilkuset postów,postawiłem na TRW i muszę powiedzieć że hamulce są super ale piszczą klocki,nie zawsze ale lubią zapiszczeć.Tarcze wizualnie wyglądają nie za dobrze tzn pojawiły się drobne ryski a powinny być gładkie. Następne tarcze to na pewno nie będzie TRW.

 

Marku ja u siebie mam z tyłu komplet ATE a z przodu tarcze Zimmermann + klocki TRW i powiem ci, że przód niesamowicie pyli i potrafi zapiszczeć (jak zimne tarcze). Generalnie heble brzytwa ale jak dojadę te klocki to ich już nie kupię, raczej poszukam textara czy czegoś mniej pylącego. Z piskiem też miałem problem, był dziwny bo miał taki jakby niski ton. Pomogło czyszczenie środkiem do czyszczenia hamulców marki holts (głównie tarcze, dołożyłem pasty ate na plecy klocka a jego powierzchnie ścierną delikatnie przetarłem papierkiem ściernym. Narazie jest cisza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MArcinie masz coś więcej pod maską czy seria lub ewentualnie seria + chip?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem pytać o klocki bo wymiałem .... 120zł bosch 180 trw ... tarcz nie pytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marku ja u siebie mam z tyłu komplet ATE a z przodu tarcze Zimmermann + klocki TRW i powiem ci, że przód niesamowicie pyli i potrafi zapiszczeć (jak zimne tarcze). Generalnie heble brzytwa ale jak dojadę te klocki to ich już nie kupię, raczej poszukam textara czy czegoś mniej pylącego. Z piskiem też miałem problem, był dziwny bo miał taki jakby niski ton. Pomogło czyszczenie środkiem do czyszczenia hamulców marki holts (głównie tarcze, dołożyłem pasty ate na plecy klocka a jego powierzchnie ścierną delikatnie przetarłem papierkiem ściernym. Narazie jest cisza. :)

 

Witam,po obserwacji tarcz zastanawiam się nad "wywaleniem" nowych klocków. Na tarczach robią się rowki i wydaje mi się że jest to wina zbyt twardych klocków,jeżeli dalej będzie to postępowało to za 10tyś będzie po tarczach(zrobiłem jak na razie 3tyś). Będę musiał poszukać jakiś bardziej "miękkich"klocków żeby uratować tarcze.troszkę drogi interes bo za klocki dałem 185zł a są "niekompatybilne"z tarczami.Pozdrawiam i może ktoś ma jakąś cenną poradę jak mam postąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem za granica i bede prosil kolege zeby mi kupil klocki w PL, gdzies mi sie rzucilo w oczy ze sa rozne rozmiary tarcz. Jak z klockami? Passat b5 kombi 1.9 TDI 110KM, np. przegub jest wiekszy niz w sedanie, wiec moge sie tez spodziewac roznic w rozmiarze tarczy. A poza tym jakie klocki polecacie bo heble sa aktualnie bardzo slabe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klocki KAmilu szukaj firmy Ferodo Textar Pagid Jurid, Jak wrzucisz mi vin to podam Ci jakie masz szukać.

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WVWZZZ3BZXE128059

 

najlepiej jakies miekkie, co sadzisz o ATE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sadzisz o ATE?

 

Poczytaj cały ten wątek. Czy naprawdę trzeba po raz setny na to samo pytanie odpowiadać? Ludzi trochę samodzielności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WVWZZZ3BZXE128059

 

najlepiej jakies miekkie, co sadzisz o ATE?

 

 

ate to konstruktor układu hamulcowego a nie producent, kiedyś sprzedawaliśmy ate w setkach teraz już nie ponieważ za mniejszą kasę kupisz lepszy produkt.

jeśli chcesz miękki klocek możesz kupić np polskiego brecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wie czym różni sie tarcza textar nr 92057603 od 92057605

czy jedna i druga pasuje na przód do B5FL 1.9 tdi? znalazłem info że tak (92057603 - tańsza)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja u siebie wymieniałem całkiem niedawno wszystkie tarcze i klocki - całość TRW założyłem i jestem jak na razie zadowolony (przejechałem kilka tyś.) nie widać nadmiernego zużycia, ładnie hamuje i nadmiernie nie pylą te klocki. No i cena całkiem znośna :cool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktoś wie czym różni sie tarcza textar nr 92057603 od 92057605

czy jedna i druga pasuje na przód do B5FL 1.9 tdi? znalazłem info że tak (92057603 - tańsza)

 

pozdr

 

 

drugi nr jest wg producenta dodatkowo nawęglana.

 

 

TRW spokojnie pofruwa choć Tex byłby lepszy :)

Pozdrówki

MArcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności