Skocz do zawartości
SebaaMax

MFD i problem ze zmieniarką - prośba do forumowiczów z Krakowa, Katowic i okolic

Rekomendowane odpowiedzi

W moim passacie 2003r. założone było radio Delta6 wraz z oryginalną zmieniarką. Zakupiłem MFD wersja D i razem z Charakterkiem założyliśmy. Zmieniarki nie używałem przez jakiś czas. Dopiero po jakimś czasie zauważyłem że są problemy z czytaniem płyt. To znaczy MFD przestaje "widzieć" płyty w zmieniarce. Natomiast zmieniarka była normalnie widziana, płyty przerzucało. Laser wyczyściłem. Nie było poprawy. Uznałem że padła zmieniarka.

Niedawno kupiłem zmieniarkę xcarlink. Podłączyłem ją z tyłu do kabla od starej zmieniarki (na krótko, oczywiście połączenia lutowane). Niestety pobobny problem występuje.

Po włączeniu CD i odpaleniu na CD01 utwór leci przez np. minutę i nagle na wszystkich pokazuje się NO DISK oraz na cd - NO CD i włącza się radio. Odrazu można przejść znów na CD i utwór leci od tego momentu co się zatrzymał Najdziwniejsze jest to że czas wyłączenia jest rózny. Czasami parę sekund, czasami minut.

Wcześniej pod radio był podpięty kabel CAN+ teraz jest odpięty, ale to chyba nie ma nic do tego? Wogóle w tej chwili nie ma możliwości zczytania radia Vagiem. Wcześniej dało radę.

Miał ktoś podobny problem? uszkodzony MFD czy coś innego?

Edytowane przez SebaaMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie też tak

To znaczy MFD przestaje "widzieć" płyty w zmieniarce.
tylko że bardzo sporadycznie i jak już to muszę wyjąć kieszeń od zmieniarki z płytami i włożyć z powrotem i wszytko wraca do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zmieniarce, też można czyścić laser, gdzieś widziałem manual ...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w zmieniarce, też można czyścić laser, gdzieś widziałem manual ...

Pozdrawiam

Wcześniej w zmieniarce czyściłem, a teraz to samo się dzieje w cyfrowej zmieniarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myślę o jednym - czy ten problem nie jest związany z tym, że passata mam modelowo z 2004 roku, a MFD jest w wersji D. Może tu jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w niebieskiej kostce ISO. W Delcie ma zupełnie inne sygnały, niż w MFD. Albo trzeba je pozmieniać tak, by pasowały do MFD, albo kupić zmieniarkę MP3 podłączaną bezpośrednio do radia bez przejściówek w bagażniku. Na przykład PIN 15 w delcie to masa. A w MFD jest oznaczony jako CLOCK. CLOCK w delcie jest na pinie 14.

 

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/dolkab.htm tu szukamy różnic i przepinamy i będzie żyć.

 

Sygnały z delty:

 

13. CD Data

14. CD Clock

15. GND

16. UB+ (wyjście 12V stale)

17. wyjście +12V wyłączane

18. COM (masa)

19. AF-L

20. AF-R

Sygnały z MFD:

 

13. Data In

14. Data Out

15. Clock

16. UB+ (12V stałe)

17. +12V wyłączane

18. COM (masa)

19. AF-L

20. AF-R

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba - czy jest Ktoś, z okolic Krakowa. Olkusza, Katowic, kto ma xcarlinka pod MFD i mógłby na 5 mniut go przepiąć do mojego MFD do testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności