Skocz do zawartości
Michal1980

Bagażnik rowerowy, transportowanie rowerów.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie cytuje innych i nie wklejam linkow, napisalem swoja opinie z wlasnego doswiadczenia i kazdy sobie moze rozumiec jak chce. Nie wroce do uchwytu dachowego bo wg. mnie to porazka w porownaniu do Thule na klape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przemawia do mnie wydłużenie zwisu tylnego, przeniesienie pokaźnej masy na tył

I tu się w 100% zgadzam. dopóki wozimy same rowery to 50 kg (2 rowery i sam uchwyt) pół metra za samochodem nie robi różnicy, ale jak do tego zapakujemy bagażnik to te 50 kg ma znaczenie.

Ja wożę od zawsze rowery na dachu,

Mimo wszelkich niedogodności też tak robię. Ciężko je tam wrzucić, hałasują w czasie jeazdy itd, ale bardziej przekonany jestem do tego rozwiązania.

 

Ale do rzeczy. Wcześniej miałem uchwyty rowerowe montowane na tzw. obejmy. Teraz za śmieszne pieniądze udało mi się kupić belki (VW) i uchwyty rowerowe na wsuwki (dedykowane do BMW), nie wiem kto jest producentem samych uchwytów. Do całej układanki brakuje mi jednego elementu, a właściwie dwóch bo mam dwa uchwyty.

 

Tak wygląda sam uchwyt:

8dd9968c6a06671amed.jpg

5a7aba842fd80d36med.jpg

 

Tak w przekroju:

ccae55e0bbfd9110med.jpg

 

A tu ma być zamontowany:

b7dd513c1bb778e3med.jpg

 

Ze zdjęć z sieci wynika, że:

866df90739b823f7med.jpg

 

Dzwoniłem do ASO BMW, gość wie o jaką część chodzi, ale nie mają tego w sprzedaży. Ktoś się orientuje czy coś takiego można gdzieś nabyć. Teoretycznie mógłbym powycinać i powyginać z płaskownika stalowego, ale nie mam dostępu do warsztatu z imadłem itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem do ASO BMW, gość wie o jaką część chodzi, ale nie mają tego w sprzedaży. Ktoś się orientuje czy coś takiego można gdzieś nabyć. Teoretycznie mógłbym powycinać i powyginać z płaskownika stalowego, ale nie mam dostępu do warsztatu z imadłem itd.

 

\napisz do producenta THULE oni powinni mieć cos takiego

 

 

Teraz za śmieszne pieniądze udało mi się kupić belki (VW)

 

daj na pw za ile wyrwales bo tesz czekam na okazje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosownik

 

No wygląda, że w końcu będzie coś sensownego, ale jak wiadomo to, że projekt jest nie znaczy w zasadzie jeszcze nic :D Przecież ostatnio nawet JOWY weszły w projekt :D Tak czy siak, miło byłoby w końcu mieć jakiś normalny system, a nie jechać i liczyć na to, że mandatu się nie dostanie.

 

bagażniki samochodowe - aguri.pl

Edytowane przez Rosownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wiosna blisko i chciałbym kupić wygodny bagażnik do transportu 2 rowerów.

Nie mam haka, ale znalazłem rozwiązanie, które teoretycznie było by dla mnie idealne. Na allegro czy olx można kupić za około 500-600 zł platformę do transportu rowerów bardzo dobrej firmy Uebler, które kiedyś do Passatów B6 były dodawane w wersji Individual. No ale jest problem. Jak zamontować w moim sedanie taki bagażnik. W moim aucie zderzaki nie mają otworów na bolce, na których trzyma się bagażnik. Sprawdzałem również belkę tylną i tam też ich brak. Wyciąć same dziury w plastiku to nie problem ale skąd dostać taką belkę z otworami pod bolce zaczepowe bagażnika? Dzwoniłem do serwisu VW, ale oni o tym nawet pojęcia nie mają.

 

b.jpg

a.jpg

c.jpg

d.png

e.png

Edytowane przez Supernorby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze takie rozwiązanie byłoby dobre? do sedana tez takie są

 

http://allegro.pl/nowy-bagaznik-na-tylna-klape-rowerowy-3-rowery-i5549560813.html

 

http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-bagaznik-3-rowery-na-tylna-klape-i5318380325.html

 

 

i tańsze :)

 

tylko nie wiem jak z wytrzymałościa, aczkolwiek widziałem już kilka razy przewożone rowery na takich uchwytach/bagażnikach

 

sam wożę rowery na dachu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z roku na rok zmieniają się ustawy co do takich rzeczy warto zapytać policji, która da odpowiedź najlepszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2016 o 14:05, Supernorby napisał:

Witam,

 

wiosna blisko i chciałbym kupić wygodny bagażnik do transportu 2 rowerów.

Nie mam haka, ale znalazłem rozwiązanie, które teoretycznie było by dla mnie idealne. Na allegro czy olx można kupić za około 500-600 zł platformę do transportu rowerów bardzo dobrej firmy Uebler, które kiedyś do Passatów B6 były dodawane w wersji Individual. No ale jest problem. Jak zamontować w moim sedanie taki bagażnik. W moim aucie zderzaki nie mają otworów na bolce, na których trzyma się bagażnik. Sprawdzałem również belkę tylną i tam też ich brak. Wyciąć same dziury w plastiku to nie problem ale skąd dostać taką belkę z otworami pod bolce zaczepowe bagażnika? Dzwoniłem do serwisu VW, ale oni o tym nawet pojęcia nie mają.

 

b.jpg

a.jpg

c.jpg

d.png

e.png

Hej, udało się zamontować /kupić belkę do tego typu bagażnika? Może ktoś z forumowiczów posiada info o numerze tej belki? Ewentualnie gdzie to kupić. 

 

Pozdrawiam Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności