Skocz do zawartości
wektor

Mapa Eastern Europe v.8 do RNS510

Rekomendowane odpowiedzi

rozwaliła mi firmware
Przeinstalowywałeś firmware? Poszło bez problemu? Lektor szwankuje w v.8.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lektor szwankuje w v.8.0?

 

Od czasu do czasu lektor szwankuje, ale wydaje mi się iż tylko na rondach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeinstalowywałeś firmware? Poszło bez problemu? Lektor szwankuje w v.8.0?
Tak.Ponowna instalka naprawiła problem.Mapy w trybie nawigacyjnym jeszcze nie testowałem,ale wady lektora są IMO nieistotne-mapka zawiera masę zaktualizowanych dróg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie się v. 8 zainstalowała - bez żadnych komunikatów. W poprzedniej wersji pokazł mi się chyba komunikat, że instalacja zakończona.

No i lipa, bo źle pokazuje.

Możecie sprawdzić u siebie np. ul. Topolową w Koszalinie, numer np. 17 (adres fachowca, u którego serwisuję auto).

Powinno pokazać tu:

http://maps.google.pl/maps?q=Urbaniak+T.+Automechanika,+Topolowa+17,+Koszalin&hl=pl&ll=54.185644,16.231484&spn=0.009304,0.01929&sll=54.185793,16.233066&sspn=0.009605,0.01929&vpsrc=6&hq=Urbaniak+T.+Automechanika,&hnear=Topolowa+17,+Koszalin,+Zachodniopomorskie&t=m&z=16

 

A pokazuje jakieś miejsce na wiosce kilka km na północ od Koszalina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko Twoja navi toleruje takowe. Zawsze wypala sie plyte z obrazu.

 

Nie do końca się zgodzę. Navi "łyknie" również własnoręcznie skomponowane iso. Oczywiście wszystkie foldery nazwa płytki itd. muszą być poprawne. Między innymi w ten sposób można skomponować płytkę z wbudowanymi fotoradarami. Ważne, żeby w procesie nagrywania użyć odpowiedniego book type dla naszej płytki z mapą. Jakiś opis jest np. tutaj:

http://www.afterdawn.com/guides/archive/how_to_set_booktype_for_blank_dvd_r_w__media_page_2.cfm

Obraz płyty powinien być nagrany z book type DVD-ROM. Oczywiscie soft do nagrywania musi dawać taką opcję (cytowany imgburn radzi sobie dobrze). Jakość płytki też ma znaczenie ale nie warto wierzyć w sugestie nagrywania płytki z prędkością 1x. Ja mapkę West na płytce double layer nagrywałem x4 i wszystko działa. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu leży rozwiązanie odwiecznego problemu z czytaniem wypalanych płytek....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Navi "łyknie" również własnoręcznie skomponowane iso

 

potwierdzam, nie ma znaczenia czy ISO czy zmodyfikowany obraz nagrywany na płytę - płyta musi się nagrać poprawnie.

Dodam że znaczenie ma na jakiej nagrywarce się nagrywa i na jakiej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrałem nero z obrazu, z prędkością 4x na TDK +R i chodzi.

 

Jest możliwe, żeby navi pokazywała wersję mapy 7636, ale na skutek jakichś błędów w kopiowaniu nie zgrało się to jak należy?

Pierwszy problem jaki zauważyłem to właśnie jak w moim poście powyżej (błędne wskazywanie adresu, jak na razie tylko ten przypadek, do innych celów prowadzi dobrze), a druga sprawa - lektorka nic się nie tnie na rondach, a pisaliście, że v. 8 tnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy problem jaki zauważyłem to właśnie jak w moim poście powyżej (błędne wskazywanie adresu, jak na razie tylko ten przypadek, do innych celów prowadzi dobrze), a druga sprawa - lektorka nic się nie tnie na rondach, a pisaliście, że v. 8 tnie.

 

Moja też raz się pomyliła w adresie,na rondach na razie nie tnie,ale na autostradze A4 i obwodnicy wokół Wrocka to tnie,a nawet gada w obcych językach i fis błędnie wyświetla w tym czasie np. wrocwlaf+inne ptaszki :lol osobiście mnie to nie przeszkadza,ważniejsze droga naniesiona na mapę jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca się zgodzę. Navi "łyknie" również własnoręcznie skomponowane iso. Oczywiście wszystkie foldery nazwa płytki itd. muszą być poprawne. Między innymi w ten sposób można skomponować płytkę z wbudowanymi fotoradarami. Ważne, żeby w procesie nagrywania użyć odpowiedniego book type dla naszej płytki z mapą. Jakiś opis jest np. tutaj:

http://www.afterdawn.com/guides/archive/how_to_set_booktype_for_blank_dvd_r_w__media_page_2.cfm

Obraz płyty powinien być nagrany z book type DVD-ROM. Oczywiscie soft do nagrywania musi dawać taką opcję (cytowany imgburn radzi sobie dobrze). Jakość płytki też ma znaczenie ale nie warto wierzyć w sugestie nagrywania płytki z prędkością 1x. Ja mapkę West na płytce double layer nagrywałem x4 i wszystko działa. Powodzenia!

 

Zle mnie zrozumiales. Oczywiscie ze mozna samemu skomponowac zawartosc plyty, ale zeby poprawnie zostala wczytana nalezy ja wypalic z obrazu plyty niewazne czy oryginalnej czy tez zrobionego samemu. Wypalanie plyty z zawartoscia widocznych folderow i plikow prowadzi do niepowodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypalanie plyty z zawartoscia widocznych folderow i plikow prowadzi do niepowodzenia.

 

co przez to rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję,że chodzi o "wypakowanie" z iso czy innego obrazu, plików i ich nagranie-wypalenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czuję,że chodzi o "wypakowanie" z iso czy innego obrazu, plików i ich nagranie-wypalenie....

 

Wlasnie. Niektorzy robia blad wypalajac wypakowane pliki z obrazu iso. Kraza nawet takie plyty w necie i pozniej ludzie dziwia sie ze wypalone dvd nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypalanie plyty z zawartoscia widocznych folderow i plikow prowadzi do niepowodzenia.
Czuję,że chodzi o "wypakowanie" z iso czy innego obrazu, plików i ich nagranie-wypalenie....
Wlasnie. Niektorzy robia blad wypalajac wypakowane pliki z obrazu iso. Kraza nawet takie plyty w necie i pozniej ludzie dziwia sie ze wypalone dvd nie dziala.

 

Muszę stwierdzić że jesteś w błędzie i niepotrzebnie wprowadzasz info, że płyty nie działają.

Jak najbardziej działają płyty nagrane z wypakowanych plików z ISO na HDD a potem te pliki wraz z odpowiednią strukturą katalogów nagrywasz na DVD, tylko trzeba mieć kilka niezbędnych rzeczy aby taką płytę poprawnie nagrać, jest to możliwe do spełnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki przypadek. Pliki byly luzne i nijak plyta nie dzialala. Nie mogla, bo ustawienia W UltraIso nie byly wlasciwe. W przypadku gotowego obrazu (lub jego przerobki) nic nie musze dodatkowo ustawiac w Ultraiso, poza zmiana Label jesli obraz iso sam edytuje.

Oczywiscie jak masz obraz i pozniej go rozpakujesz pozmieniasz co trzeba to zadziala.

Edytowane przez Lanumisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę sie do tematu. Mam problem z wgraniem map do RNSa. Mój soft to 3810. Miałem wgraną wersje map 7.0 ale nie wiadomo po co zachciało mi się ściągnąć versje 7.2. Wgrałem ją ale nie ma żadnych POI. Tak więc znalazłem gdzieś w necie wersje 8 z kamerami. No i tu zaczynają sie schody. Wersja 7.2 pięknie się wgrywa do HDD, po czym "wypluwa" płytę i koniec (tyle że bez POI i kamer). Wersja 8.0 Nie chce sie skopiować na HDD za diabła. Mieli ją i mieli. Jak patrze na pasek postępu to leci 2-3 razy do poziomu ok. 80% i zaczyna od nowa (po 3-cim razie odpusciłem - ok 1 godz.). Mapa (wraz z POI i kamerami) działa ale tylko z płytą w środku. Po jej wyjęciu krzyczy że brak mam i że chce płytę. Czyli mapa nie wgrywa sie do HDD. I nie zależnie od tego czy wypalam to Ultra Iso czy czym innym, na Verbatimie czy nie. To samo.

Miał ktoś coś takiego? Może ja coś żle robie? Albo potrzebny jest jakiś crack, zdjecie blokady czy cóś?

 

Pozdro i dzieki

 

Klepiesz i powielasz posty gdzie popadnie, przeniosłem do odpowiedniego wątku/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem V7.2 bez problemu wskoczylem na V8.0 RNS510 spytal sie czy uzywac mapy z DVD czy zamienic istniejaca na nowa wersje mapa dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak nagrać mapę V.8 na płytę? Przy poprzednich mapach po rozpakowaniu miałem plik iso i nie było problemu. Teraz po wypakowaniu mam katalog o nazwie CD_7672 a w nim katalogi o nazwach config , db , dbal , EDB , speech , telemat , tpd i jeszcze pliki o nazwie cdrom.toc , files.cfg i dokument tekstowy dbinfo. Jak to rozgryźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CD_7672

Najlepiej by było, gdybyś znalazł w necie paczki rar, które po rozpakowaniu dadzą plik CD_7673.iso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, na moich stronkach jest tylko taka wersja jaką mam. Nie znam innych miejsc gdzie mógłbym taką wersje znaleźć. Navi-forum niestety padło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności