Skocz do zawartości
michas2222

Problem z Kessy Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawione :D

 

Wtyczki przy prawej klamce przedniej i tylnej miały zaśniedziałe styki. Po czyszczeniu jest ok. System działa!

 

W początkowej fazie naprawy chciałem z ciekawości podmienić przednią klamkę z tylną. Obie klamki maja po cztery piny, za to z wtyczki przy przedniej klamce wychodzą cztery kabelki, a z tylnej dwa. Po tej zamianie otrzymałem takie błędy

 

00191 - Czujnik dotknięcia klamki zewnętrznej drzwi pasażera (G416)
      

02864 - Czujnik dotknięcia klamki zewnętrznej drzwi pasażera; nieprawidłowo zainstalowany
           

02866 - Czujnik dotknięcia klamki zew. drzwi tylnych prawych; nieprawidłowo zainstalowany  

 

Przerzuciłem klamki na ich pierwotne miejsca, przeczyściłem styki i system ożył! Dziękuję serdecznie za pomoc!

 

Powoli dochodzę do wniosku że B6 nie lubi wilgoci :/
         

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z KESSY PASSAT b6. Otwieranie bezdotykowe w drzwiach przestało działać a klapa bagażnika działa normalnie, baterie nowe Varty a później Energizer.

Wyskakuje błąd:

00180 - Access/Start Authorization Antenna; Passenger Side (R135)

Ktoś wie gdzie znajduje się antena?

 

Edit: Wystarczyło jak kolega wyżej przeczyścić styki w klamkach (przód i tył prawa strona) i naprawione.

 

kessy.jpg

klamka.jpg

Edytowane przez michal87lubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część, Panowie ja mam taki problem moduł z kessy założony anteny założone, a nie mogę zakodować pilota, aby zamykać z pilota i otwierać kanał 01 jest niedostępny w komforcie a poprzez immo kanał 01 nie zapisuje kluczy auto odpala normalnie po dorobieniu kluczy, poprzedniego klucza nie mam chciałem nowe zakodować pod remote control, czy ktoś pomoże zakodować piloty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie dopadł problem w B7 z KESSY. Nie mogę otworzyć tylnych drzwi. Nie można ich otworzyć z zewnątrz. Przednie działają OK.

Kilka dni temu zauważyłem te błędy w komforcie ale drzwi tylne się normalnie otwierały teraz już się przestały otwierać. VCDS pokazuje taki problem

-------------------------------------------------------------------------------
Adres 46: Moduł komfortu        Plik etykiet:. AKP\3C0-959-799-46.clb
   Oznaczenie elementu SW: 3AA 959 799 A    HW: 3AA 959 799 A
   Komponent: 02 KESSY PQ47   083 0346  
   Weryfikacja: 00083000    Numer seryjny: VWZCZ000000000
   Kodowanie: 0191020052C30E76340494157E004FCE705C01030414B8
   Kod serwisu: WSC 05311 000 00000
   VCID: 4683E31F31A7E47FE3-8012

   Podsystem 1 - Oznaczenie elementu: 1K0 951 605 C
   Komponent: LIN BACKUP HORN H05 1501

   Podsystem 2 - Oznaczenie elementu: 3C0 951 171 C
   Komponent: Neigungssensor  004 0611

   Podsystem 3 - Oznaczenie elementu: 3C0 951 171 C
   Komponent: Innenraumueberw.004 0611

   Podsystem 4 - Komponent:       ViP n.mounted     

2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:
02865 - Czujnik dotknięcia klamki zew. drzwi tylnych lewych; nieprawidłowo zainstalowany
            000 - -
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01100000
                    Priorytet błędu: 4
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 128
                    Przebieg: 258231 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2021.09.20
                    Czas: 10:59:52

02866 - Czujnik dotknięcia klamki zew. drzwi tylnych prawych; nieprawidłowo zainstalowany
            000 - -
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01100000
                    Priorytet błędu: 4
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 128
                    Przebieg: 258231 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2021.09.20
                    Czas: 10:59:52

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sprawdziłem i oczyściłem  wtyczki klamek tylnych drzwi oraz wtyczki przy słupkach drzwi. Sytuacja nic się nie zmieniła . W dalszym ciągu nie można otworzyć tylnych drzwi od zewnątrz tylko od wewnątrz ręcznie z czego wniosek że zamki się odblokowują.. Błędy pokazane wyżej dalej są i nie można ich zlikwidować. Czujniki w klamkach działają bo przy ich dotknięciu auto można zamknąć. System START-STOP działa normalnie jak i wszystko inne.  Może zamki padły ale obydwa na raz to raczej wykluczone. Komputer pokazuje tylko błędy jak wyżej. Może ktoś pomoże w temacie.

Dodano dnia 27-09-2021

Czytając cały temat doszedłem do wniosku żeby zamienić klamki przednią lewą z tylna lewą ( miały być takie same i są ). Po tej operacji sytuacja w niczym się nie zmieniła. Postanowiłem przejrzeć kodowanie kodowanie komfortu 46. Od razu w Byte 0 zauważyłem że jest zaznaczone selektywne otwieranie centralnego zamka. Odhaczyłem to bo chcę aby otwierały się wszystkie zamki. Dale zauważyłem że zaznaczone było komfortowe zamykanie dachu przez KESSY a ja dachu otwieranego nie mam więc to też odhaczyłem. Po tych zabiegach sprawdziłem działanie centralnego z pilota i z KESSY. SUKCES!!!!. Wszystko działa jak powinno.Tylne drzwi się prawidłowo otwierają. Wszystkie czujniki KESSY działają na zamykanie jak i otwieranie.

 

 

Edytowane przez BRUNO55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: kessy działa tylko na drzwiach kierowcy i klapie bagażnika, jedyny błąd to 00193 - czujnik dotknięcia klamki zew. drzwi tylnych prawych (G418) 004 - brak sygnału/komunikacji. Prawe przednie i lewe tylne też się nie otwierają/zamykają bez kluczyka a błędów w nich brak. Możliwe że przez jedne drzwi działają  tylko kierowcy i klapa ? Jeszcze nie ściągałem klamki z błędem ale czy nie powinno nie działać tylko w niej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeden czujnik nie działa, to wtedy działają tylko drzwi kierowcy i bagażnik. Moim zdaniem to jest tryb awaryjny systemu. Ja też tak miałem gdy nie działał czujnik w tylnej lewej klamce pasażera. Okazało się ze wtyczka była wysunięta z klamki, po włożeniu wtyczki wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kabelki w przelotce pomiędzy drzwiami a słupkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 9.06.2021 o 09:03, zaba141 napisał:

Część, Panowie ja mam taki problem moduł z kessy założony anteny założone, a nie mogę zakodować pilota, aby zamykać z pilota i otwierać kanał 01 jest niedostępny w komforcie a poprzez immo kanał 01 nie zapisuje kluczy auto odpala normalnie po dorobieniu kluczy, poprzedniego klucza nie mam chciałem nowe zakodować pod remote control, czy ktoś pomoże zakodować piloty ??

Cześć. Mam ten sam problem. Szukałem możliwości wysłania do Ciebie PW ale nie znalazłem. Poradziłeś się sobie? Mam to samo - grupa 01 nie dostępna pomimo zaznaczenia w długim kodowaniu możliwości dodawania kluczy(brak możliwości dodania kluczy) z Kessy wszystko działa ale piloty nie działają (zamykanie, otwieranie)

Edytowane przez alvaroalvaro78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności