Skocz do zawartości
michas2222

Problem z Kessy Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dziś przestalo mi dzialac automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi. Dziala tylko w drzwiach kierowcy i klapa, czy jest mozliwosc ze cos sie przestawilo? Czy raczej wszytko kaput?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dziś przestalo mi dzialac automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi. Dziala tylko w drzwiach kierowcy i klapa, czy jest mozliwosc ze cos sie przestawilo? Czy raczej wszytko kaput?

 

Mam to samo i błąd tylnich drzwi

 

00193 - Rear Right Door Handle Touch Sensor (G418)

004 - No Signal/Communication

 

sprawdzałem kable i połączenia i niema przerwy i nawet klamki przekładałem nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to wina sensorow i przekladanie llamek ni nie da bo sensor ciagle jest zepsuty ii tylko wymiama na nowy pomaga. Tak sobie mysle ze zbieglo sie to z tym ze szyba pasazera nie ptwierala mi sie do konca o jak przytrzymalem przycisk to na sile poszła w dół ale co tak jakby puścilo i teraz szyba działa a drzwi nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze to wina sensorow i przekladanie llamek ni nie da bo sensor ciagle jest zepsuty ii tylko wymiama na nowy pomaga. Tak sobie mysle ze zbieglo sie to z tym ze szyba pasazera nie ptwierala mi sie do konca o jak przytrzymalem przycisk to na sile poszła w dół ale co tak jakby puścilo i teraz szyba działa a drzwi nie

 

właśnie ze nie przekładałem wszystkie klamki do drzwi kierowcy i działały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale w drzwiach jest też jamiz czujnik, nie tylko w klamce. Ja sie zastanawiam czy ta szyba miala jamis zwiazek z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok ale w drzwiach jest też jamiz czujnik, nie tylko w klamce. Ja sie zastanawiam czy ta szyba miala jamis zwiazek z tym.

 

jest jeszcze możliwość ze szyba zahaczyła o kabel idący od klamki kessy i go uszkodziła i przez to nie da się otworzyć do końca, jedyna możliwości to rozebranie drzwi.

Edytowane przez DarkFace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze jest taka mozliwosc? Z drugiej strony jak nie sprawdze to soe nie dowiem. Jutro sprawdzę VCDS pewnie beda jamies błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem tapicerke drzwi pasażera i przejrzalem wszystkie kable i wyglada ze jest ok. Niestety nie maj dostac się do klamki bo trzeba chyba wiecej sciagac. Tak samo szyby wogole nie widać l, jest zabudowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ściągnąłem tapicerke drzwi pasażera i przejrzalem wszystkie kable i wyglada ze jest ok. Niestety nie maj dostac się do klamki bo trzeba chyba wiecej sciagac. Tak samo szyby wogole nie widać l, jest zabudowana

to jeszcze poszycie drzwi do zdjęcia a nie połowiczna robota

zdejmuj tak byś widział podnosnik szyby , klamke i jej wtyczke i wiązkę jak idzie w środku drzwi, a nie pod tapicerka

pod tapicerką to nie ma się co uszkodzic bo suche wszystko ..... jak wewnatrz

ale w środku drzwi juz ma się co psuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto dziś poszło do serwisu. Zobaczmy co powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto dziś poszło do serwisu. Zobaczmy co powiedzą.

 

Na pewno gruba cena!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto odebralem i wszhstko smiga. Niestety po otwarciu szyby to samo. Problemem jest ulozenie kabli. Szyba blokuje sie na kablu a później jak zjeżdża na sam dul to wypina wtyczke. W poniedziałek lub wtorek jade na poprawke. Cena 250zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto odebralem i wszhstko smiga. Niestety po otwarciu szyby to samo. Problemem jest ulozenie kabli. Szyba blokuje sie na kablu a później jak zjeżdża na sam dul to wypina wtyczke. W poniedziałek lub wtorek jade na poprawke. Cena 250zl.

 

To nieźli fachowcy ze nie sprawdzili ze się szyba nie otwiera prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

od paru dni nie działa mi system Kessy w B6

 

w sterowniku widnieje jeden błąd

 

00180 - Antena autoryzacji dostępu i uruchomienia po stronie pasażera (R135)

 

gdzie szukać przyczyny tego problemu>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ta antena dokładnie się znajduje? tylko bagażnik otwiera się normalnie, drzwi nie reagują na dotyk klamki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adams napisał:

gdzie ta antena dokładnie się znajduje? tylko bagażnik otwiera się normalnie, drzwi nie reagują na dotyk klamki

Z tego co ja się orientuje to ta antena jest w klamce. Ale mogę się mylić, jak cos to sprawdź wtyczkę która wpina się w klamkę. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adams napisał:

gdzie ta antena dokładnie się znajduje? tylko bagażnik otwiera się normalnie, drzwi nie reagują na dotyk klamki

4CCFB2E2-CE1D-4269-A000-8ADF4FA33D77.thumb.jpeg.cf6dc1ec0a35e7ccf049423831641d85.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli wychodzi na to że mam problem z czujnikiem w klamce po stronie pasażera. Posiada ktoś może numer seryjny tego czujnika? Jest on wymienny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, adams napisał:

Ok, czyli wychodzi na to że mam problem z czujnikiem w klamce po stronie pasażera. Posiada ktoś może numer seryjny tego czujnika? Jest on wymienny?

Czujnik w klamce jest zintegrowany. Czyli raczej tylko inna klamka. Zawsze można przed wymiana spryskać wtyczkę klamki kontaktem może coś jest zaśniedziałe i wtedy taki zabieg pomoże. Daj znać jak już  sobie z tym poradzisz.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby się do tego dostać to trzeba ściągać boczek czy jest tez jakaś inna metoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności