Skocz do zawartości
Krawcol82

Podświetlenie w drzwiach przednich i tylnych

Rekomendowane odpowiedzi

Ale plusik można wziąć z tego 10 Bo rozumiem, że 4 to masa Albo jak się wkurzę, to masę wezmę z brązowego 9.

 

Miałem napisać golf 2004 a nie golf 4 :)

a wydaje mi się iż tu sterowanie jest przez masę bo on idzie z komfortu. A plus z bezpieczników, jak dasz masę z brązowego to czy przypadkiem cały czas nie będzie świecić lampka?

Potestuj to połączenie na mierniku i zobaczysz kiedy pojawia się napięcie i na jakim przewodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wydaje mi się iż tu sterowanie jest przez masę bo on idzie z komfortu. A plus z bezpieczników, jak dasz masę z brązowego to czy przypadkiem cały czas nie będzie świecić lampka?

Potestuj to połączenie na mierniku i zobaczysz kiedy pojawia się napięcie i na jakim przewodzie.

Następnym razem posprawdzam wszystkie przewody w tych kostkach, co kiedy się zmienia. Ale to dopiero za kilka tygodni lub kilka miesięcy-nie mam już teraz czasu i siły na rozbieranie tylnych drzwi trzeci raz w tym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek a jaki modelowo masz rok passata?

Już piszę jak powinno być

 

 

Wgląda to tak:

 

 

od modelu MY2007 czyli od maja 2006

sterownik w drzwiach kierowcy: PIN 18 i 19 gdzie z PIN 18--> PIN 2 we wtyczce i PIN 19 --> PIN 1 we wtyczce

sterownik w drzwiach pasażera: PIN 18 i 19 gdzie z PIN 18--> PIN 2 we wtyczce i PIN 19 --> PIN 1 we wtyczce

sterownik w drzwiach lewych tył: PIN 4 i 14 gdzie z PIN 4--> PIN 1 we wtyczce i PIN 14 --> PIN 2 we wtyczce

sterownik w drzwiach prawych tył: PIN 4 i 14 gdzie z PIN 4--> PIN 1 we wtyczce i PIN 14 --> PIN 2 we wtyczce

 

do MY 2007 czyli do maja 2006

sterownik w drzwiach kierowcy: PIN 1 i 2 gdzie z PIN 1--> PIN 2 we wtyczce i PIN 2 --> PIN 1 we wtyczce

sterownik w drzwiach pasażera: PIN 1 i 2 gdzie z PIN 1--> PIN 2 we wtyczce i PIN 2 --> PIN 1 we wtyczce

sterownik w drzwiach lewych tył:

PIN 5 (J393 - centralny sterownik systemu Komfort) --> PIN 2 we wtyczce i masa --> PIN 1 we wtyczce

sterownik w drzwiach prawych tył:

PIN 12 (J393 - centralny sterownik systemu Komfort) --> PIN 2 we wtyczce i masa --> PIN 1 we wtyczce

 

A czy ktos moze mi podac jakie "repair cable" musze kupic od dealera dla pinow J393 --- 000 979 ... ???

Jak juz widzialem , tam sa dosyc duze piny , moze to 000 979 025 ???

dziekuje bardzo

Edytowane przez jaraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych pinow potrzebuje "repair wire (pins)"

 

078_IMG_2522.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ciagnac od komfortu az do drzwi. kabel juz jest podprowadzonny od J393 do slupku tylnych drzwi , do wtyczki T20A i T20B . dlatego tylko trzeba uzyc pinu nr9 w tej wtyczce i podprowadzic kabel do lampki. a mase juz mozna uzyc jak np gruby kabel brazowy we wtyczce drzwi. To jest sprawdzonne moimi rekoma. w poprzednim poscie podalem zdjecie j393. ja wskazalem nieprawidlowa wtyczke. wtyczka dla tylnych drzwi jest pierwsza od lewej strony. gdzie w pinach 5 i 12 sa juz kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie z innej beczki, czy probowal ktos moze podlaczyc taki wynalazek zamiast oryginalnego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba ciagnac od komfortu az do drzwi. kabel juz jest podprowadzonny od J393 do slupku tylnych drzwi , do wtyczki T20A i T20B . dlatego tylko trzeba uzyc pinu nr9 w tej wtyczce i podprowadzic kabel do lampki. a mase juz mozna uzyc jak np gruby kabel brazowy we wtyczce drzwi. To jest sprawdzonne moimi rekoma. w poprzednim poscie podalem zdjecie j393. ja wskazalem nieprawidlowa wtyczke. wtyczka dla tylnych drzwi jest pierwsza od lewej strony. gdzie w pinach 5 i 12 sa juz kable.

 

To koledzy jak jest z tym prowadzeniem przewodu do komfortu w rocznikach 2005-2006, trzeba czy jest w słupku, czy mógłby jeszcze ktoś potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Passat B7 comfortline sprawa montażu lampek wygląda tka samo jak w B6? Czy są gotowe wiązki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiazek nie mak jak w B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Passata b6 1.9 2006. 

Podłączyłem światełka w przednich drzwiach Pin 1+, Pin 2 - i kodowanie według instrukcji w vcds. Działa, ale w drzwiach tylnych mam korbki więc niema sterownika. 

Zrobiłem to w ten oto sposób. 

Do zamka idą 6 kabli, jeden jest kabelkiem który pokazuje otwieranie drzwi na fis. 

Wszystkie kabelki umnie są białe od wtyczki w drzwiach do zamka, więc trafiając w jeden cienki kabelek, przecielem go i pokazało drzwi zamknięte więc to jest masa zwarta pokazuje drzwi otwarte jak zamkniemy drzwi to masa znika i pokazuje na fis drzwi zamknięte. 

Podpielem się do tego kabla jako (-) 

A (+) podpiołem od światła pod sufitowką. 

Trochę drutu i piprzeciagalem kable od sufitu do drzwi i działa. 

Jak otwieram drzwi to Lamka w drzwiach się zapala jak zamknę to gasnie (sterowane są masą). 

Nigdzie nie znalazłem jak to podłączyć bo wszyscy chyba mają steroiwnki. 

 

Może komuś się przyda. 

 

Pozdrawiam niebawem zabieram się za podłączenie światełek w nogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ,że nie wszyscy mają sterowniki i elektryczne sterowanie szybami w drzwiach.

Temat przyda się chyba nie jednemu użytkownikowi Passata.

Także i ja spróbuję rozwiązać problem z lampkami ostrzegawczymi w tylnych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności