Skocz do zawartości
woys

[Instrukcja] Wymiana Zaworu EGR 1,9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze najlepiej go programowo wywalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry

 

ile taka wymiana/naprawa EGR w VW Passat B7 rok 2011 DSG w Polsce kosztuje ??

 

dziekuje za odpowiedzi

 

Lukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też zabieram się za czyszczenie EGR. Mam 185 tys przejechane i raczej (jak widać na zdjęciu - oryginalne mazki farbą) nigdy nie było czyszczenia. Auto w miarę idzie ale dół ma całej słaby. Nie wiem może nie poprawie osiągów ale chyba raczej nie zaszkodzę, hmm. Zamierzam wyczyścić w zestawie też przepustnicę i rurę łączoną z chłodnicą spalin. Zaopatrzę się jeszcze w zestaw uszczelek i oringów, przy rozebraniu raczej trzeba wymienić. Po czyszczeniu przepustnicy ponoć trzeba wykonać adaptację, kanał 098?

Jakby ktoś miał jakieś wskazówki to poproszę o porady. Spróbuje tak zrobić aby czegoś przy okazji nie zepsuć, ale mądrzejszy to będę po fakcie, tzn w następny weekend.

EGR.thumb.jpg.36aadd2cac712616d086da2e50b82a99.jpg

a takie uszczelki

image.thumb.png.1d91aac81eb9fc94f358cbe52bf79ea7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Bardzo dobry opis ze zdjęciami. Wszystko się zgadza. Ja mam jednak do Ciebie pytanie. Jakim narzędziem odkreciles te dwie śruby 6 i ta jedna 5? Dojście tam jest tak okropne, że za pierwszym podejściem się wkurzyłem i poddałem. I jak sobie tak myślę to jedyna możliwość to kręcenie bita imbusowego kluczem płaskim, bo najmniejsza grzechotkę miałem problem tam wsadzić, a jeszcze trzeba było kręcić. No albo dorobienie samemu jakiegoś klucza. Naprawdę jest tam bardzo ciasno. Czego ty użyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności