Skocz do zawartości
woys

[Instrukcja] Wymiana Zaworu EGR 1,9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiło mi się, że musiałem wymienić zawór recyrkulacji spalin w silniku 1,9 TDI.

Uszkodzenie zaworu sygnalizował komputer. Fizycznie uszkodzona była membrana, można to było stwierdzić zasysając powietrze rurką podłączoną na górze zaworu. Po zassaniu nie trzymała podciśnienia - w nowym zaworze trzyma podciśnienie.

Przed przystąpieniem do wymiany należy się zaopatrzyć w dwa imbusy 5 i 6 oraz inne narzędzia warsztatowe: wkrętak, kleszcze, klucze płaskie, lustereczko itp.

Oczywiście należy również zakupić nowy zawór EGR (symbol jest widoczny na głowicy zaworu). Koszt to ~280 zł.

Tak wygląda "zestaw naprawczy":

01a.jpg

Na obrazku jest zaznaczony "korpus delicti", a strzałkami sprężyny, które należy rozpiąć przy pomocy wkrętaka. Po tym wyjmujemy rurę doprowadzającą powietrze.

02a.jpg

Na obrazku zaznaczone są wkręty, które wykrecamy imbusem 5.

03a.jpg

Wkretaczkiem pomagamy sobie przy rozpieciu złącza przepustnicy, odkrecamy również śrubę mocujacą plastikową rurę, co zapewni nam lepszy dostep do śrub pod spodem zaworu.

04a.jpg

Ostatnie śruby są trudno dostępne i trzeba się troche nagimnastykować, żeby je wykręcić. Śruba mocujaca zawór to imbus 5, śruby mocujące kolektor od spodu, to imbus 6. Żeby coś zobaczyć, warto mieć jakieś małe lustereczko.

05a.jpg

Tą śrubę odkrecamy na końcu, jest z nia największa zabawa, nie wolno jej zgubić bo później czort wie gdzie jej szukać ?

06a.jpg

Kolektory oraz zawór i przepustnica na wierzchu. Zwracam uwagę na nagar, który często jest przyczyną usterek sygnalizowanych przez VAG.

08a.jpg

Montaż nowego zaworu dokonujemy w odwrotnej kolejnosci, po wcześniejszym oczyszczeniu przylgni kolektorów i wymianie uszczelek. Lepiej żeby nie zostały nam żadne śrubki po montażu. Oczywiście na koniec należy wykasować usterki VAG.

09a.jpg

Nowy zawór na swoim miejscu - piękny widok.

 

10a.jpg

07a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opiszę problem jaki miałem z egrem może komuś się przyda paliła się lampka check engin interfejs pokazywał bląd egr wymiana zaworu nie usunęlą usterki okazało się że przetarł się przewód w wiązce między sterownikiem i i wspomnianym egr koszt naprawy 400 zł miałem szczęście bo trafiłem na elektronika pasjonatę ponoć przecieranie się tych przewodów to nie jest odosobnione zjawisko w b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś nie wiedział o jaką membranę chodzi to dołączam fotkę :

0ef1efaef064aeb8m.jpg

 

Jak widać membrana znajduje się wewnątrz siłownika podciśnienia (pod zdjętym metalowym grzybkiem nad zaworem EGR) i jest do niej przymocowany trzonek zaworu EGR a dociska ją od góry sprężyna, której opór musi pokonać podciśnienie podawane na zawór EGR z elektrozaworu N18 gdy sterownik silnika chce zawór uchylić. Przy uszkodzonej mechanicznie membranie podciśnienie podawane z N18 nie jest w stanie uchylić zaworu EGR i pozostaje on ciągle w pozycji zamkniętej czyli takiej do jakiej dążą wszyscy Ci, którzy specjalnie zaślepiają EGR (ze mną włącznie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sztomel napisał:
Gdyby ktoś nie wiedział o jaką membranę chodzi to dołączam fotkę

Właśnie kombinowałem jakiego otwieracza uzyć żeby się do niej dostać..... Bo byle czym się nie da.

No i jak ci poszło z tym zaślepianiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko i dawno temu - zaślepka na wylot spalin z kolektora wydechowego + całkowite wywalenie elektrozaworu N18 i N239 oraz wężyków podciśnienia jakie do nich dochodziły. Cały układ podciśnienia skróciłem ograniczając go tylko do N75, zaworka zwrotnego i akumulatora podciśnienia (bo klapę gaszącą też niestety wywaliłem i N239 nią sterujący również ale znowu ją zainstaluję z N239 jak wymienię kolektor ssący z większymi gardzielami). Zainstalowałem rezystory na wiązkę zamiast N18 i N239 by ECU "myślał" że są nadal podpięte ale niestety rezystory po dłuższym czasie notorycznie się przepalają i wywala błędy otwartego obwodu N18 i N239. Mnie to jednak nie przeszkadza :)

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rezystory po dłuższym czasie notorycznie się przepalają

Hmmm.... może użyj rezystorów większej mocy? A jakie to są te oporki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sztomel, a jaki efekt tych modyfikacji? Jak auto teraz jezdzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większa moc tych rezystorów tym szybciej się przepalają - szukałem tych małych ale i tak nic to nie daje.

Na jakiś specjalny efekt tych modyfikacji nie liczcie bo nie na tym to polega. Te modyfikacje mają tylko za zadanie wyeliminować nagar z kolektora ssącego i EGR oraz wycieki oleju z otworków wyrównujących ciśnienie w obudowie zaworu EGR. To nie dodaje żadnej mocy. Jeśli ktoś pisze, że turbo wcześniej wstaje itp. to ja takiego efektu nie odczułem i wcale takiego efektu się nie spodziewałem. To tylko i wyłącznie sponiewieranie ekologii kosztem lepszych warunków pracy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Im większa moc tych rezystorów tym szybciej się przepalają

Zrób im jakieś odprowadzenie ciepła, radiatorek, ja kiedyś zawinałem kawałek paska cienkiej blachy na grzejącej diodzie. Pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wolę najpierw zapytać, jak rozumiem wystarczy odpiąć przewód podciśnienia żeby egr przestał działać oczywiście będzie wyświetlał się komunikat o błędzie i to wszystko, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tak będzie się działo jeśli chodzi o silnik BKC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki jest rozmiar tego oringu w EGR przy silniku 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy po wymianie EGR-u błąd sam zniknie.Bo pali mi się żółta kontrolka i wyświetla komunikat emission workshop.Czy trzeba podłączyć do kompa.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj najpierw zapisany(e) błąd bo trzeba wiedzieć czego dotyczy a potem brać się ewentualnie do wymiany zaworu EGR choć wątpię by była taka konieczność. Pęknięcie jego membrany to jednak rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się taki napis palił jak miałem walnięty czujnik ciśnienia doładowania oraz przepływkę, po zmianie tego i tak trzeba wykoasować błąd na kompie. Ale najlepiej tak jak pisze kolega Sztomel podjedz i odczytaj pierw błędy co mu jest, bo szkoda wywalać kase na coś co może być dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki byłem już u mechanika powiedział że EGR do wymiany uszkodzona membrana nie trzyma jakieś parametry sprawdzał gazując pokazywał że nie pracuje.Tylko ciekaw byłem czy jak go wymienię czy błąd sam zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki byłem już u mechanika powiedział że EGR do wymiany uszkodzona membrana nie trzyma jakieś parametry sprawdzał gazując pokazywał że nie pracuje.Tylko ciekaw byłem czy jak go wymienię czy błąd sam zniknie.

 

Błąd ci nie zniknie będziesz musiał wykasować go kompem, bo będzie pamiętał go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem już u mechanika powiedział że EGR do wymiany uszkodzona membrana nie trzyma jakieś parametry sprawdzał gazując pokazywał że nie pracuje

Jakoś tak nie do końca chce mi się wierzyć w diagnozę mechanika - tym bardziej, że lubią oszukiwać jak się klient kompletnie nie zna na rzeczy. Mogłeś samemu sprawdzić sobie czy w wężyku idącym do grzybka siłownika na zaworze EGR jest podciśnienie (bezpośrednio po lekkim przegazowaniu) a jeśli jest to zdjąć rurę powietrza doładowanego z wlotu do obudowy modułu klapy gaszącej i na pracującym silniku sprawdzić - patrząc do wnętrza obudowy zaworu EGR czy grzybek zaworu się podnosi czy nie po przyłożeniu do króćca siłownika tego wężyka. Błąd związany z małą emisją spalin może równie dobrze być następstwem wcześniejszego mechanicznego zaślepienia dolotu spalin do EGR chyba, że jesteś pewien że nikt go nie zaślepiał. Poza tym mechanik mógł odczekać 2 minuty po odpaleniu silnika albo ostatniej manipulacji pedałem gazu i pokazać Ci wartość, że EGR jest cały czas zamknięty co akurat w tym przypadku jest normą. Co innego jeśli wszedł w grupę 003 i włączył w niej tryb Basic Settings i jeśli wartości nie ulegały zmianie a EGR nie był zaślepiony to owszem, winny zawór EGR pod warunkiem, że w wężyku do niego idącym jest w ogóle podciśnienie.

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas temu problem z EGR w swoim passacie 1,9 BLS, wyczyszczenie nic nie dało, mechanik stwierdził że jest do wymiany, wiec kupiłem drugi koszt 400zl jak dobrze pamiętam, po założeniu okazało się że dalej wyświetla się błąd, a komputer przechodzi w tryb awaryjny, mechanik rozłożył ręce i powiedział że nie wie co jest zgrane, drugi mechanik znalazł przyczynę, okazało się że przepaliły się dwa kabelki dochodzące do zaworu, małe lutowanie i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do znawców tematu - wczoraj jadąc sobie spokojnie włączyła mi się ikonka silnika, a na FISIE napis emissions workshop. Żadnych objawów typu brak mocy oraz "falowania obrotów" nie zauważyłem. Kabel podpięty i oto wynik:

 

1 Fault Found:

 

001025 - EGR System: Insufficient Flow

P0401 - 000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01110000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Mileage: 197312 km

Time Indication: 0

Date: 2012.09.22

Time: 14:00:49

 

Freeze Frame:

RPM: 1638 /min

Speed: 25.0 km/h

Load: 14.1 %

Duty Cycle: 14.6 %

Duty Cycle: 100.2 %

Mass Air / Rev.: 225.0 mg/str

Mass Air / Rev.: 495.0 mg/str

 

 

Readiness: 1 1 0 0 0

 

Wykasowałem błąd i jest ok. Czy mam zacząć się martwić, czy wystarczy wyczyścić EGR, a może na razie nic nie robić - po prostu tak z powietrza :luka załapał jakiegoś babola i się tym nie przejmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności