Skocz do zawartości
johny x

[Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

za pamięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak chcę aby lusterka miały:

Elektryczne sterowanie, elektryczne regulowanie, podgrzewanie, kierunkowskaz, lampkę z dołu to muszę szukać lusterek:

Kierowcy (lewe) - 9 pin

Pasażera (prawe) - 9 pin

 

Aby dodatkowo w lusterku kierowcy był fotochrom to

Kierowcy (lewe) - 11 pin

Pasażera (prawe) - 9 pin

 

Takie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie juz odpowiedziałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie założyłem wczoraj z Wojtkiem lusterka z Passata B7 (lewe 11-pin a prawe 9-pin) z modułami 1K0959792M i 1K0959793M. Składanie, podświetlenie i kierunkowskazy działają - Kodowanie 102 i 103 (cokolwiek to znaczy)

 

Niestety jest problem z ich sterowaniem!

 

W pozycji "składanie lusterek" lusterka się rozkładają, na reszcie się składają. Nie działają dobrze kierunki ustawień. Jak ustawiam lustro do góry idzie w prawo, na dół idzie w lewo, w prawo idzie do góry, w lewo idzie na dół. Wszystko pomieszane. Nie ma opcji ich ustawienia w pozycji rozłożonej, trzeba to robić w pozycji zamkniętej.

 

Co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz moduły z Seata? Trzeba się będzie się pobawić pinami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z Seata nie są. Nie przyjmują kodowania składania z pilota.

Jest opcja, że są z wersji angielskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modułów z seata nie koduje się na okoliczność składania z pilota, one to po prostu mają w sofcie. Niestety jest opcja że moduły są z anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wymienić sterowniki w drzwiach na 3gen z 2gen. Kupiłem wiązki i moduły na przód (1k0 959701AE 1k0 959793P, 1k0959702AE 1k0 959792P). Teraz moje pytanie, czy wszystkie sterowniki są w tej samej wersji czy tak samo jak z przodu werscja low i high? Przy wymianie wiązek trzeba zmieniać połączenia kabli w słupkach A i B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postanowiłem wymienić sterowniki w drzwiach na 3gen z 2gen. Kupiłem wiązki i moduły na przód (1k0 959701AE 1k0 959793P, 1k0959702AE 1k0 959792P). Teraz moje pytanie, czy wszystkie sterowniki są w tej samej wersji czy tak samo jak z przodu werscja low i high? Przy wymianie wiązek trzeba zmieniać połączenia kabli w słupkach A i B?

 

Z tyłu nie ma podziału, po co chcesz wymieniać tył, komfort z B7? Z przodu nie trzeba wymieniać wiązki wystarczy pociągnąć jeden przewód do tyłu LIN, tak mi się wydaje.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tyłu nie ma podziału, po co chcesz wymieniać tył, komfort z B7? Z przodu nie trzeba wymieniać wiązki wystarczy pociągnąć jeden przewód do tyłu LIN, tak mi się wydaje.

Zamówiłem w ASO wiązki do drzwi z kessy, przy odbiorze poinformowano, że wiązki są do sterowników 3gen, a miały być 2gen, ale co się z koniem kopał. Będzie wymiana komfortu, na taki z kessy 3c0959799H. A jeszcze pytanie czy sterowniki 3gen zagadają ze starym komfortem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik to bedzie dzialac z komfortem. A ASO to nie wnika jaka generacja, dla nich numer to numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składanie lusterek z pilota, działa pamięć szyb.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, sprawdź jeszcze pamięć szyb w czasie jazdy. Mi na postoju też pamięć działa. A jeśli działa ci w każdej sytuacji to napisz proszę co zrobiłeś. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek, sprawdź jeszcze pamięć szyb w czasie jazdy. Mi na postoju też pamięć działa. A jeśli działa ci w każdej sytuacji to napisz proszę co zrobiłeś. Pozdro

 

Wszystko działa kolego, pamięć szyb również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sterownik 2-ga generacja. Moje kodowanie...

DSC02247a.jpg

Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny mod zrobiony.

Składane lusterka z pilota po zamknięciu samochodu:

 

Podziękowania dla kolegi rafal0818

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem lusterka na składane. Mam pytanie :które piny we wtyczce prawego lusterka są do obniżania- czyli pamięci (chodzi mi o dołożenie obniżania lusterek przy wstecznym,mam dostęp do tego mechanizmu)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wymieniłem lusterka na składane. Mam pytanie :które piny we wtyczce prawego lusterka są do obniżania- czyli pamięci (chodzi mi o dołożenie obniżania lusterek przy wstecznym,mam dostęp do tego mechanizmu)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

Do czego masz dostęp?, obniżanie lusterka na wstecznym działa tylko prawym lusterkiem z pamięcią (13pin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do całego lusterka którym mechanizm regulowania szkła i pamięci jest sprawny. Dlatego pytam o piny bo chcę sprawdzić czy mimo braku foteli z pamięcią będzie to lusterko opuszczało się przy wstecznym. Bodajże na forum golfa pisali że opuszczanie działa bez foteli z pamięcią.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dostęp do całego lusterka którym mechanizm regulowania szkła i pamięci jest sprawny. Dlatego pytam o piny bo chcę sprawdzić czy mimo braku foteli z pamięcią będzie to lusterko opuszczało się przy wstecznym. Bodajże na forum golfa pisali że opuszczanie działa bez foteli z pamięcią.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

Działa na 100%, cztery po lewej to pamięć lustra.

s.png

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności