Skocz do zawartości
johny x

[Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

VW CC 2012 rok MY2013
Sterownik drzwi przyjmuje kodowanie składania lusterek z forum vortexu i lustereczka pięknie składają się z pilota

Address 42: Door Elect, Driver (J386)       Labels: 3C0-959-70X-GEN4.clb
   Part No SW: 3C8 959 701     HW: 3C0 959 793 C
   Component: TUER-SG FT    002 0551  
   Revision: 12110009    Serial number: 0005671106
   Coding: 0210FF
   Shop #: WSC 05311 115 00000
   ASAM Dataset: EV_TSGFPQ35BRFVW46X A04001
   ROD: EV_TSGFPQ35BRFVW46X.rod
   VCID: 6DD1A3D2BC50D42A7B-8038

   Slave Driver: 
   Subsystem 1 - Part No SW: 3C8 959 703 D    HW: 3C8 959 795   Labels: 1K0-959-70X-GEN4.CLB
   Component: J388__TSG-HL  004 0501 
   Serial number: 00000003116670      
   Coding: 010098

Może komuś się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

korzystając z okazji jaka mi się nadarzyła czyli tani dawca części reanimuję swojego paszczaka... zamieniłem silniczki i moduły w drzwiach na te z b7, wiązka została bo była identyczna z moją...

więc 1K0959792L 1K0959702P i 1K0959793L 1K0959701P zamieniłem na 3AA959701A i 3AA959702A, wszystko działa jak należy, ale zauważyłem, że mruży mi podświetlenie tylnych włączników szyb, zastanawiam się jak to ugryźć, czego brakuje w instalacji, bo raczej to nie wina kodowania... poza tym że mruży i miga podświetlenie włączników błędów brak, wszystko działa...

auto grudzień 2006, modelowo 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże wymiana tylnych modułów w drzwiach na 3AA.

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tyłu na 3aa(4gen) wiąże się z wymianą wiązek tylnych drzwi, czy przypadkiem zmiana tyłu na takie z wysokim sw(dalej 3gen) nie rozwiąże sprawy? @kompus_2005  zmieniał 1K0 959 702/1 AS na 3AA 959 702/1 A i nie miał problemów z mrużeniem i miganiem podświetlenia włączników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zmieniałem wiązki, przecież to nie taki wielki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale trzeba doliczyć po 50pln za wiązkę, a w przyszłości brak korzyści, lepiej te 100pln dołożyć do kolejnego moda, ale to tylko moje zdanie ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2018 o 16:34, kruszan napisał:

 zauważyłem, że mruży mi podświetlenie tylnych włączników szyb, zastanawiam się jak to ugryźć, czego brakuje w instalacji, bo raczej to nie wina kodowania... poza tym że mruży i miga podświetlenie włączników błędów brak, wszystko działa...

 

Mam to samo po wymianie przednich modułów na 3AA w roczniku 2010. Wszystko działa i w niczym mi to nie przeszkadza więc tak zostawiam :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tylko wymiana tylnych modułów na te 3AA rozwiązuje problem??? Myślałem że można jakoś zaczarować instalację:-) sama wymiana to średni biznes, chyba że trafię okazje to dla zasady to zrobię... Lepiej inwestować w coś co będzie widać a wiadomo jak to z kasą jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię "śmietnik" i ja, bo czytając ten temat to nie mogę dojść do ładu. Przy okazji - "generuje" się zbiór informacji z wszystkich takich dyskusyjnych tematów gdzie będzie lista części etc. ale ten temat to jakiś ewenement - tyle różnic w rocznikach i wersjach, że głowa mała..

Jednak do rzeczy, bo jest tu wiele postów o generacjach poszczególnych silników itp ale nigdzie nie ma info czym to się różni itp.

W obecnym aucie mam sterownik po stronie kierowcy:

Cytuj

Address 42: Door Elect, Driver        Labels: 1K0-959-701-MIN3.lbl
   Part No SW: 1K0 959 701 AR    HW: 1K0 959 793 N
   Component: J386  TUER-SG FT    1501  
   Revision: 72009005    Serial number: 00000898598520

W ETKA jednak są dla rocznika 2009 i 2010 3AA...

Pytanie do Was:
- czy 3AA zastępuje ten sterownik?
- czy da się po numerach rozpoznać jaka to "generacja"?
- czym różnią się generacje?
- czy da się sprawdzić samym VCDS bez rozbierania boczków w jakiej wersji jest sterownik (czy "full" czy zwykły)?

Pytanie czysto teoretyczne i póki co bardziej na rzecz przygotowywanego zbioru informacji niż własnych modyfikacji ale kto wie ;) Na tą chwilę byłbym zainteresowany tylko pamięcią lusterek (to mniej-więcej wiem o co chodzi) i podświetleniem (czy lampka pasuje do każdej obudowy?). Składanie to póki co nic przydatnego dla mnie w tej chwili :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AR to 3 gen wersja low, w b6 lusterka średnio można uznać za skladane, bardziej za uchylne ;) jezeli szukasz z pamiecia to na 100% beda skladane i podswietlane czasami trafia bez fotochromu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś jakiś spis tych sterowników? Nie musi być tutaj, nie musi być w przystępnym języku.

Nie chce zakładać całych lusterek. Raczej same mechanizmy szkieł i ewentualnie oświetlenie. Składanie (czy raczej jak to ktoś nazwał chyba na tym forum, poruszanie) lusterek nie jest mi potrzebne aż tak ;)

Mam taki mały plan na założenie samego stelaża od foteli z pamięcią więc stąd taki pomysł na te lusterka ale już widzę, że lekko by nie było :D Ale to już plany dalekosiężne. Na teraz bardziej do "kompendium" niż do praktycznych modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy ci na samych lampkach, to jest pomysł, widziałem jak forumowicze robia handmade w B5 i  wrzucaja lampki w tej części uchylnej, wycinaja w niej dziure, lepiej to świeci i możesz wykorzystać swoje stare lustra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wiązkę lusterka w swoich rozważaniach pominąłem :]

Tak czy inaczej - pytanie o listę sterowników lub sposób ich podziału na podstawie numeru nadal aktualny. W weekend postaram się wrzucić częściowo opracowany zbiór informacji z kilku dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radekrp90 napisał:

W weekend postaram się wrzucić częściowo opracowany zbiór informacji z kilku dyskusji.

Cyk i już nie musisz

mod.jpg

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje dzieło?! Świetne!

Ja opracowuje zbiór info z wszystkich tematów (mam już względnie o licznikach, o AH, etc). Będzie też o klimatyzacji ogólny temat, bo dla wielu jest to czarna magia :) Wrzucę to co mam na weekend i będę dalej opracowywać, bo za dużo jest tematów o tym samym z tymi samymi pytaniami.

Ja sam teraz się złapałem na własnej 'gafie' - mam w kartonie stary stelaż lusterka i sobie go pooglądałem. Samo dołożenie przewodów do pamięci to nie aż tak wielki problem ale już dołożyć oświetlenie żeby to wyglądało ładnie to już ciężki temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, cały czas sądziłem, że jest tam jakaś blenda/zaślepka a nie lity plastik (w sensie, że obudowa dla wersji z i bez lampki jest taka sama). Dopiero jak wziąłem w dłoń zdemontowane w lusterko zdałem sobie sprawę w jakim byłem błędzie - za dużo zdjęć na googlu, a za mało organoleptyki. Już dołożenie pamięci wydaje się prostsze (jak dla mnie), bo to "tylko" kabelki :D Nie licząc nieszczęsnego sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju - nie musisz mi tłumaczyć co to znaczy tworzyć wiązkę elektryczną od podstaw ;) Z tą koszulką to też raczej się da przeciągnąć dodatkowe przewody pytanie tylko jak ze szczelnością takiego połączenia później.

O sterowniku nic nie piszę, bo to oczywistość że trzeba mieć odpowiedni. Sens jest dla mnie taki, że póki co chcę prawe (tak jak piszesz dla opuszczania), a później może lewe (jeśli zdecyduje się na pamięć foteli). Ale to pieść przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podświetlenia w lusterku jak ktoś się uprze to nie trzeba wymieniać sterowników w drzwiach. Można się podpiąć pod oświetlenie nóg. Jest więcej roboty, bo trzeba kabel ciągnąć z drzwi w okolice deski (w zależności czy posiadamy oświetlenie nóg), ale efekt będzie prawie, a może i taki sam. Bo moment włączania podświetlenia w lusterku jest taki sam jak oświetlenia nóg. Nie będzie to działać(a raczej wyglądać), jeśli mając bordnetz 30 bitowy mamy ustawione podświetlenie nóg w czasie jazdy, ale poza tym jest to do zrobienia :)

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączając pod oświetlenie nóg, lampka w lusterku zapali się nam po otwarciu drzwi pilotem oraz przy każdym otwarciu drzwi, nie myl oświetlenia nóg z lampkami ostrzegawczymi w boczkach, aaaaaaaale jeśli każdy sterownik ogarnia podświetlenie w lusterkach to faktycznie nie ma sensu takie podłączenie...pod warunkiem, że w B6 tak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, zdun_VW napisał:

pod warunkiem, że w B6 tak jest

Zależy od sterownika, nie każdy low ma tyle samo pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności