Skocz do zawartości
johny x

[Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

:bry2 Panowie, sprawa wygląda tak. Od niedawna jestem właścicielem Passata B7 2011r. W opcji mam fotochrom wewnętrzny + lewe lusterko, prawe natomiast nie posiada wkładu foto. Obydwa są od spodu poswietlane. Przeczytałem cały temat, ale chciałbym się upewnić. Czy wychodziły opcje, aby prawe lusterko było bez foto?

Drugie pytanie, czy do dołożenia opcji składania potrzebuje tylko lusterek (ilo pinowych?)i przełącznika? Z treści tematu tak wychodzi...ale wolę podpytać osób doświadczonych w boju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawe nigdy nie było fotochrom, trzeba dorobić jak się chce takie lustro, 2 kabelki plus szkło.

pelna opcja luster 15 i 13 pinow, jak dolozysz prawy foto to bedzie 15 i 15

bez pamieci 11 i 9 lub 11 i 11 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozwiązał zagadkę nieskładających się lusterek z pilota pomimo rocznika 2008+ i kodowania +4096?

U siebie mam kodowanie drzwi kierowcy 4599, lusterka składane, grzane, fotochrom, pamięć foteli (wszystko fabrycznie), a pomimo to lusterka składają się tylko z joysticka...

Jak trzymam przycisk zamykania auta na pilocie, to tylko szyby się domykają.

kodowanie_42.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś rozwiązał zagadkę nieskładających się lusterek z pilota pomimo rocznika 2008+ i kodowania +4096?

U siebie mam kodowanie drzwi kierowcy 4599, lusterka składane, grzane, fotochrom, pamięć foteli (wszystko fabrycznie), a pomimo to lusterka składają się tylko z joysticka...

Jak trzymam przycisk zamykania auta na pilocie, to tylko szyby się domykają.

[ATTACH=CONFIG]146840[/ATTACH]

Nie ma w tych rocznikach skladania z pilota i nie da się zrobić, mozna jedynie wymienić moduly od b7 i będzie ☺.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do opuszczania lusterka jest potrzebny sterownik prawy w 3gen MAX i lustro prawe 13pin, miałem tak w golfie V i działo, fotele są zbędne, tylko trzeba odpowiednio to zakodować ;)

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do opuszczania lusterka jest potrzebny sterownik prawy w 3gen MAX i lustro prawe min 9pin, miałem tak w golfie V i działo, fotele są zbędne, tylko trzeba odpowiednio to zakodować ;)

 

Do obniżania lustra potrzebne jest lusterko z pamięcią i sterownik 3gen, chyba nie musi być nawet max US mają lusterka z pamięcią ale nie składane.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do opuszczania lusterka jest potrzebny sterownik prawy w 3gen MAX i lustro prawe min 9pin, miałem tak w golfie V i działo, fotele są zbędne, tylko trzeba odpowiednio to zakodować ;)

 

Jak zakodować opuszczanie? mam sterowniki z B7 i lusterka 9pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz komfort byte 14 bit 7(chyba) mirror lowering with reverse rear(only with memory seats), potem do kodowania lusterka dopisz +256, potem trzeba je nauczyć wbijasz lewar na R i gałkę od lusterek, mogłem coś pomylić bo piszę z pamięci, ja to robiłem według tego https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=53&t=1440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sterowniki 3AA959701A i 3AA959702A, lusterka 9 pin i nie mogę zakodować składania lusterek z pilota. VCDS wyrzuca poniższy błąd może mam za starą wersję 12.12.0

błąd VCDS.jpg

 

Wczoraj przyszedł z Chin kabelek VCP i niestety również wyrzucił błąd:

blad vcp.jpg

 

Błąd połączenia mimo, że wchodząc w konkretny sterownik to jest połączenie..

 

Może ktoś jest z Wawy lub okolic i dysponuje VCDS w wersji od 14.5 wzwyż..

Specjalnie kupiłem sterowniki z B7 aby działało składanie lusterek z pilota a tu lipa.

 

Dzisiaj próbowałem uruchomić składanie lusterek sposobem podanym na forum Golfa VI poprzez skorygowanie zawartości pamięci EEPROM w module ale nie mogę sczytać pamięci i VCP nie przyjmuje kodu 04354..

Schowek02.jpg

 

Albo mam lipny VCP albo coś z modułami szyb. Dodam, że z joysticka składanie działa poprawnie.

Schowek03.jpg

Schowek01.jpg

Edytowane przez turek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł nowy ryżowy kabelek vcds 16.8.0 i sprawdziłem - przyjmuje kodowanie i można uruchomić składanie lusterek. Wcześniejsza wersja vcds 12.12.0 nie poradziła sobie podobnie jak klon vcp. Sterowniki mam z B7 3AA959701A i 3AA959702A. Składanie można uruchomić zgodnie z instrukcją umieszczoną na vortexie.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?7175626-Passat-CC-auto-folding-side-mirrors-DIY-tutorial-(nice-coding-feature)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że i ja dołożę tu swoją historię.

 

Kilka tygodni temu kupiłem fotele z pamięcią. Po ich zainstalowaniu natychmiast poczułem potrzebę posiadania lusterek z pamięcią :) Kupiłem je zatem - od tego samego auta, z kórego wyjęte były fotele. Lusterka składane, podświetlenie "kałuż", pomięć położenie lustra. Bez ściemniania. Do kompletu kupiłem też sterownik lewych drzwi, prawy niestety został w międzyczasie sprzedany z dzwiami :( Dokupiłem więc odpowiedni z tym samym oznaczeniem, tylko oczywiście prawy :)

 

I teraz do rzeczy. Moje auto to B6 z XII 2008. Model poliftowy (białe zegary, sterowniki tylnych drzwi z linią LIN-BUS itd.). Auto dawca to I 2009, czyli też po lifcie.

Jednak po zamontowaniu kompletu do mojego auta i zakodowaniu mam problem. Działa poprawnie tylko sterowanie lewym lustrem i podświetlenie. W prawym, jak chcę je opuścić, to rusza się w prawo, jak włączę wsteczny, to też idzie w prawo. Wszystkie kierunki są pomieszane. Dodatkowo lusterka nie skłądają się. Tzn lewe tylko drga i ustala się w pozycji prawie normalnej do jazdy, ale z luzem, a prawe składa się poprawnie, ale się już nie rozkłada do końca, tylko do połowy i to z dużym opóźnieniem, tzn. po kilkunastu sekundach.

 

Same lustrerka są sprawne. Testowałem je warsztatowo zasilaczem i składają się i rozkładają poprawnie, bez oporu. Co może być przyczyną? Załączam zdjęcia moich obecnych sterowników z kóńcówką "N" i tych nowych "P", z czego lewy, jak napisałem pochodzi z auta dawcy.

https://goo.gl/photos/NSszJenjeoNc4xWY7

 

Pomóżcie proszę rozwikłać zagadkę.

Edytowane przez mj_320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpiskę pinów z drugiej generacji ktoś ma? ile powinno być przewodów przy jojstiku od składania lusterek, 5 czy 6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - przełącznik ustawiania lusterek

2 - masa

3 - przycisk ogrzewania

4 - pusty

5 - przełącznik L, R, składanie

6 - zasilanie podświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo a potrzebuję jeszcze rozpiskę pinów od wtyczki lusterka bo muszę jakoś je pozamieniać bo jedno lusterko mi się składa to drugie rozkłada, w jednym szkło chodzi normalnie a w drugim w przeciwne strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest we wtyczkach idących do modułów J386 (lewe drzwi) i J387 (prawe drzwi).

Tu masz schemat połączeń: moduł <> lusterko (są też kolory kabli ale po niemiecku)

 

- strona lewa:

lusterko_L.jpg

 

- strona prawa:

lusterko_R.jpg

V25 - silnik ustawiania lusterka

G516 - potencjometr poziomego ustawiania lusterka

G517 - potencjometr pionowego ustawiania lusterka

V150 - silnik ustawiania lusterka

V122 - silnik składania lusterka

Z5 - grzałka lusterka

W53 - oświetlenie przy wsiadaniu

L132 - kierunkowskaz w lusterku

Edytowane przez nTomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być nie tak bo lusterka rozkładają się tylko w pozycji potencjometru "grzanie lusterek", druga rzecz jak w prawym lusterku przestawić ustawianie góra-dół bo działa odwrotnie a w prawo-lewo działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenie między przełącznikiem a modułem - powinno być jak na schemacie:

joystic_B6.jpg

Jesteś w stanie odczytać numer katalogowy tego przełącznika?

Jeśli chodzi o zamianę kierunków silnika w pionie to obrót o 90 stopni ma sens (nie wiem czy fizycznie da się), ale wtedy trzeba zamienić miejscami sygnały (zasilanie i potencjometr) między silnikiem od pionu i poziomu. Kierunek obrotu musisz ustalić doświadczalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w dobraniu sterowników i silniczków.

Moje auto 2007 czerwiec.

Elektr.drzwi kier      SW: 1K0 959 701 P    HW: 1K0 959 793 L

Elektr.drzwi pas.     SW: 1K0 959 702 P    HW: 1K0 959 792 L

Drzwi tylne lewe      SW: 1K0 959 703 P    HW: 1K0 959 795 G

Drzwi tylne prawe    SW: 1K0 959 704 P    HW: 1K0 959 794 G

Jeśli dobrze doczytalem to mam gen.3 i aby mieć skladane z pilota to muszę zakupic od b7 

3AA959701A 3C0959793C i 3AA959702A 3C0959792C  a lusterka od b6  minimum   11pin i 9pin

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2016 o 13:58, mkpol napisał:
Wolfe napisał:
a ja mam pytanie mając 3gen silniczków u siebie, to mogę bez konsekwencji wrzucić na przód 4gen?

Tak między nami to jeśli teraz działa ci składanie z pokrętła i masz 3gen to wystarczy wymienić tylko sterownik po stronie kierowcy.

To jaki musi być numer sterownika po stronie kierowcy żeby działo?

Dnia 8.07.2017 o 23:30, kompus_2005 napisał:

Darkface ja miałem u siebie SW: 1K0 959 701 AS , 1K0 959 793 P i 1K0 959 702 AS , 1K0 959 792 P zmieniłem na 3AA959701A 3C0959793C i 3AA959702A 3C0959792C i wszystko działa

Wymieniałeś tylko sam przód? Bo 1K0 959 701 AS to przecież 3gen full ostatni wypust, 3AA 959 701 A to już 4gen full, z tyłem nie miałeś problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Tak zmieniłem sam przód i nie mam problemów z tyłem. Tylne sterowniki widać w vcds, tylko kodowanie ich odbywa się poprzez przednie 

w vcds wchodzisz w przedni sterownik i tam wybierasz z listy tylny sterownik bo poniekąd przednie przejęły kontrole nad tylnymi i w vcds pomimo że widać tylne sterowniki drzwi nie można się z nimi połączyć bezpośrednio 

Edytowane przez kompus_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności