Skocz do zawartości
johny x

[Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

Nr silniczków tych nowych czy starych?

Komunikacji z tylnymi nie sprawdzałem, ale po włożeniu tych nowych centralny, lampki ostrzegawcze z tyłu działały. A jeśli to angole co wtedy? Jak kurde rozpoznać czy to angol czy europa?

 

media-69665507.jpg

 

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o numer silnika tych nowych sterowników, ale już wiem jaki masz (bo sterowniki w vcds zgłaszają się numerami silników) - 1T0959701L. Według mnie to nie są moduły do B6. Musiałbyś zrobić dokładne zdjęcia naklejek na silnikach. W zależności od tego co tam będzie masz albo sterowniki z CC, albo Seata. Jeśli problem jest tylko w odwrotnym działaniu to w grę wchodzi przepinanie pinów we wtyczkach. Czy lusterka składają ci się też z pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Na silniczkach mam napisane markerem VW CC, więc zapewne były wyjęte z CC. Już nie sprawdzałem czy się składają z pilota, bo się wkur..em i założyłem stare sterowniki. Wrócę z roboty to zrobię zdjęcia silniczków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CC ma inne oprogramowanie sterowników. Szyby mają mniejszy zakres ruchu, mają zaprogramowane uchylanie przy pociąganiu za klamkę (to ci pewnie i tak nie zadziała :) ). Jeśli uda ci się nawet wszystko poustawiać tak żeby działało prawidłowo, to komfortowe otwieranie będzie ci się gubiło za każdym razem jak opuścisz szybę do samego końca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy.

Mój passat cc posiada oświetlenie zewnętrzne w lusterkach. Z tym że z prawej strony nie działało. Myślałem że to żarówka więc dobrałem się do wnętrza chcąc przy okazji wymienić je na ledy. Okazało się że żarówka jest cała. 

Sprawdziłem miernikiem i do żarówki nie dochodzi prąd. 

Wszystko w lusterku jest sprawne tj. regulacja elektryczna, podgrzewanie. Poza tą lampką. 

Mogę przypuszczać że lusterko było kiedyś wymieniane. (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie)

Może ktoś miał podobną przypadłość ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lewe działa a prawe nie, to sama wymiana lusterka nie ma tu znaczenia. Zobacz czy sterowniki przy silniczkach masz takie same. Może poprzedniemu właścicielowi padł silniczek i kupił nowy wraz ze sterownikiem, który nie obsługuje podświetlenia. Taka mi myśl naszła. Albo jak masz VCDS to sprawdź w sterowniku drzwi pasażera czy masz możliwość kodowania podświetlenia w lusterku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wie gdzie szukać tego kodowania ? które to bity ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, florus1990 napisał:

które to bity

A jaki masz moduł? Kodowanie długie czy krótkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia. 

Potrzebna raczej instrukcja jak to zakodować. Wybieram się do znajomego z VCDS ale on nie będzie wiedział jak to zakodować/adaptować.

Jak mogę to sprawdzić ? 

Czym się różni krótkie od długiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma Vcds to będzie wiedział jak z niego korzystać.

Musisz wejść w interesujący Cię sterownik drzwi pasażera i tam zaznaczyć w długim kodowaniu, że masz lampki w lusterkach lub dopisać w krótkim kodowaniu w zależności od podpowiedzi.

Zdjęcie poniżej zapożyczone z forum, nie pamiętam od kogo.

U Ciebie moze się trochę różnic

Screenshot_20190504-145245.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2018 o 12:47, Wolfe napisał:

W VCDS'ach nowszych 17+ w adaptacjach szukamy kanałów ENG109279 i ENG109297 na 9 pozycji trzeba zmienić z 90 na 95( lub 99), zmieniając w jednym z kanałów w drugim powinna się wartość automatycznie zmienić.

1.png

2.png

3.png

90 = wartość domyślna
95 = składanie lusterek za pomocą pilota i automatyczne otwieranie przy włączaniu zapłonu
99 = składanie lusterek za pomocą pilota i automatyczne otwieranie przy otwieraniu drzwi kierowcy

Edytowane przez Wolfe
Dodatkowe informacje
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, patrykaa napisał:

Mógłby mi ktoś powiedzieć które piny odpowiadają za silniczek składania lusterka wnioskując ze schematu który był wyżej to 14 i 15 pin ale który pin od krańcówki lusterka?  Druga sprawa czy w b6 da się zrobić składanie z pilota na przekaźniku 361 od audi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, patrykaa napisał:

 

W b6 jak już masz składane lusterka ze środka to najlepiej wymienić sterowniki na te z b7 albo pozmieniać dane w eprom sterownika drzwi powyżej sw15xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że można założyć z b7 ale to koszt 150zl na jedna stronę. Wiec jeśli dałoby się dołożyć te moduły to chętnie bym to zrobił. Ja mam moduł 1k0959792h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz kiedyś robił dodatkowe moduły do składania, pisz do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to taka, że u mnie z oby dwóch lusterek wychodzi po 14 kabli, fotochromu nie mam. Od czego ten dodatkowy kabel w każdym z lusterek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, które piny masz zajęte w lusterku to Ci powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajęte tam, 1,2,3,4,5,6,7,9,10,11,12,13,14,15 wolne 8 i 16 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 też powinna być wolna.

Foto to pin 8 i 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, let_me_b3 napisał:

Chyba 3 powinna być wolna przy maks 15 pinowym lusterku?

Nie sadze

14D9EFCC-6E60-496F-8A41-4AB30F60D993.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności