Skocz do zawartości
johny x

[Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

czy trzeba wymienic modul i silniczek czy wystarczy same moduly

powiem szczerze, że nie spotkałem nigdzie samych modułów. Wszyscy sprzedają komplet. Ale może źle szukałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy trzeba wymienic modul i silniczek czy wystarczy same moduly

wystarczy same moduły :ok:

to trzeba bedzie jakies kable podprowadzac dodam ze mam ubogo wersje moich lusterek

kilka postów wyżej masz odpowiedz :wmorde

 

powiem szczerze, że nie spotkałem nigdzie samych modułów. Wszyscy sprzedają komplet. Ale może źle szukałem

dobrze szukasz widzę to na swoim kompie :D , czasami zdarzają się też same moduły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam pytanko czy trzeba wymienic modul i silniczek czy wystarczy same moduly i jeszcze czy jesli zbiore wszystkie graty to trzeba bedzie jakies kable podprowadzac dodam ze mam ubogo wersje moich lusterek pozdrawiam

 

Aby zadziałała pamięć i tilt prawego lusterka musiałbyś jeszcze mieć fotel kierowcy z full elektryką i pamięcią...

 

Składanie uruchomisz wymieniając joystick lusterek na wariant ze składaniem.

 

Fotochrom zadziała po przeciągnięciu 2-óch przewodów z lusterka wewnętrznego do sterownika w drzwiach kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby zadziałała pamięć i tilt prawego lusterka musiałbyś jeszcze mieć fotel kierowcy z full elektryką i pamięcią...

 

Składanie uruchomisz wymieniając joystick lusterek na wariant ze składaniem.

dokładnie :dobrze

Fotochrom zadziała po przeciągnięciu 2-óch przewodów z lusterka wewnętrznego do sterownika w drzwiach kierowcy.

jak kupi moduły w wersji full nic nie trzeba ciągnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie :dobrze

 

jak kupi moduły w wersji full nic nie trzeba ciągnąć ;)

 

 

Johny - na bank? Na schemacie mam osobne przewody do fotochromu... W taki sam sposób jest wysterowany fotochrom zewnętrzny w Audi (lusterko wewnętrzne zasila fotochrom zewnętrzny).

Edytowane przez Bart-S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,jako że jestem nowy na forum,podepnę się pod temat lusterek ponieważ przeszukałem forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi a mianowicie chodzi mi o obniżanie prawego lusterka przy cofaniu.

Mój pasek to końcówka 2005 roku,posiadał on silniki 1K0 959 701 K/702 K MIN.GEN 2.Sterowniki 1KO 959 792 G.

Wymieniłem silnik pasażera na 1T0 959 702 C MAX GEN 2 nr.sterownika 1K0 959 792 H.

Dołożyłem podstawę lustra z potencjometrami plus 4 kabelki,kodowanie komfortu i sterownika drzwi,wszystkie bloki w VCDS prawidłowe osie lustra X i Y i oraz potencjometry.

Wiem,że fotele z pamięcią załatwiają sprawę na cacy,ale nie pisał bym gdyby nie kilka przypadkiem napotkanych autek w ASO w którym pracuję,które zainspirowały mnie do tego modu.

Były to min.golf V i golf plus(jednego żałuję,że nie spisałem kodowań i nr. sterowników),miały one zwykłe fotele a obniżanie hasało aż miło.......Proszę o sugestie i propozycje,czy komukolwiek działa obniżanie w 3c bez foteli z pamięcią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jeszcze nikt nie pisał o opuszczaniu prawego bez foteli z pamięcią. A taki przy okazji to silniczki z modułem od Tourana to chyba średnio się do Passata nadają, wszystko działa odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację jeżeli chodzi o kierunki sterowania lustrem czyli góra dół i na boki to musiałem zamienić kable żeby chodziło zgodnie z dżojstikiem ale to wszystko co było na odwrót w tym module,wg.schematu reszta pasuje P/P,zresztą sterownik 1H0 959 792 H występuje z silnikiem oryginalnym passat 3c 1K0 959 702 L czyli powinno być to samo.A jeżeli nawet kierunki lustra działają na odwrót to wyuczenie lustra przy cofaniu nie musi polegać na jego obniżeniu,można sobie ustawić sobie np. w górę.Pytanie:co odpowiada za zapamiętanie wyuczonych położeń które lustro określa poprzez potencjometry?komfort?moduł drzwi?Temat niby prosty ale na"łatwym"najłatwiej polec.Może moduł MAX.GEN.3 dał by radę tylko znowu zmieniona kolejność pinów.......Może ktoś ma jakiś pomysł w tym temacie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy na pewno opowiada za to komp w fotelu z pamięcią ?skoro np.Touran z 2005 r.kładzie lusterko aż miło a foteli nie ma,będę gryzł temat do upadłego heh.W necie można znaleźć kilka postów z forum np.golfa jest kilkanaście wypowiedzi dotyczących foteli bez pamięci i jeżdżącego lusterka hmm...czyżby pasek nie dźwignął tematu?Czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie czy na pewno opowiada za to komp w fotelu z pamięcią ?skoro np.Touran z 2005 r.kładzie lusterko aż miło a foteli nie ma,będę gryzł temat do upadłego heh.W necie można znaleźć kilka postów z forum np.golfa jest kilkanaście wypowiedzi dotyczących foteli bez pamięci i jeżdżącego lusterka hmm...czyżby pasek nie dźwignął tematu?Czekam na propozycje.

 

Sprubój dodać do kodowania lusterka 256 i zaznacz obniżanie lusterka w komforcie. Niby u niemiaszków napisali że to działa, ale lustro musi być z modułem z pamięcią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli u nich działa to ciekawe której generacji mają moduły,wszystko zakodowane i ni hu hu lustro nawet nie dygnie.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jeśli u nich działa to ciekawe której generacji mają moduły,wszystko zakodowane i ni hu hu lustro nawet nie dygnie.pozdro

Spróbuj może z modułami z golfa 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj może z modułami z golfa 6.

 

No i chyba trzeba będzie władować moduł MAX.3 GEN.tyle,że kilka pinów do przełożenia miejscami i chyba mnie trafi jak znów na darmo siano wyrzucę heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i chyba trzeba będzie władować moduł MAX.3 GEN.tyle,że kilka pinów do przełożenia miejscami i chyba mnie trafi jak znów na darmo siano wyrzucę heh.

 

właśnie sprawdziłem i u mnie to kodowanie działa :), lusterko reaguje na wsteczny tyle że nie idzie w dół tylko w górę :( a po zdjęciu wstecznego idzie gdzieś w dół :(. Da się to jakoś zaprogramować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że Ci zabanglało.Wyucz lustro czyli:opuść na wstecznym w dół ile chcesz potem rusz do przodu(ponad 15 km/h) lub przełącz dżoj na 0 lub L.i powróci do pozycji pierwotnej.Jakbyś mógł podać nr.modułów drzwi był bym wdzięczny,a pamięć foteli masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,walczyłem jak lew.........i zwyciężyłem z tym ustrojstwem pt:"obniżanie lustra przy cofaniu".

Załamka była murowana ponieważ zamontowałem ster.max.3 gen.z 2008 r.strona pasażera no i.... lustro po wrzuceniu wsteki zaczęło wariować w górę potem w bok...o co chodzi???

Winna była podstawka lustra z golfa 5 plus która ma inną pinologię i po przełożeniu miejscami pinów potencjometrów lustro wyucza się i kładzie w dół aż miło.

Nadmieniam,że prawdopodobnie jako pierwszy uruchomiłem tą funkcję w b6 bez foteli z pamięcią i działa jak fabryka nakazała...pozdrawiam i zachęcam do modu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jako pierwszy uruchomiłem tą funkcję w b6 bez foteli z pamięcią
obniżanie lustra przy cofaniu

Według mnie to są dwie zupełnie różne funkcje. Wkodowanie foteli z pamięcią powoduje że lusterka się przestawiają w zależności od tego która pozycja fotela jest wybrana. Innymi słowy dla każdej z 3 pozycji można zakodować inne ustawienia lusterek. Obniżanie przy wrzuceniu wstecznego nie ma nic do pamięci foteli.

 

I nie jako pierwszy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Innymi słowy dla każdej z 3 pozycji można zakodować inne ustawienia lusterek

 

Niektórzy mają tylko 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś do tej pory nikt się nie chwalił że ma obniżanie lusterka bez foteli z pamięcią
Piotrek pojęcia nie miałem że to takie nieoczywiste. Zaraz jak tylko założyłem lusterka składane to po prostu ustawiłem obniżanie na wstecznym zgodnie z instrukcją z forum i już. Miałem wprawdzie już wtedy fotele z pamięcią ale po pierwsze nie zakodowane jeszcze sterowniki drzwi a po drugie pamięć foteli nie wpiętą w instalację :).
Niektórzy mają tylko 2

No tak :) Za to im poślady masuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) ustawiłem obniżanie na wstecznym zgodnie z instrukcją z forum (...)

 

A pamiętasz gdzie to jest napisane krok po kroku? To sprawdzę to w B7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności