Skocz do zawartości
johny x

[Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze zapytam kolegow czy luterka z b7 beda normalnie dzialac na modulach z b6 sw15xx czy trzeba cos przerabiac.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie działają bo sterowanie jest takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pasek b6 rok 2005 mam skladanie luster  z dzojstika a chcialbym z pilota  , czy kwestia jest tylko w zmiane modulow drzwi kierowca pasazer czy zmiana tez okablowania we wszystkich 4 drzwiach ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtekb65449 wystarczy ci jeden moduł wymienić w drzwiach kierowcy i przepiąć 7 pinów z zasilaniu plus tapicerka. Tak naprawdę nic trudnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robert bo kilka osob mowilo pisalo mi ze w moim roczniku to zmiana okablowania we wszystkich 4 drzwiach plus moduly 4 generacji no i kodowaniew wiec niewiem juz kogo sluchac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie da zrobić, sam mam 06r auta i miałem starą instalację drzwi i na prawdę wystarczy ci jeden moduł 4gen i on będzie śmigał zresztą twoich starych modułów. Nie słuchaj nie których bo to bzdury a tutaj też było napisane że 1 czy 2 gen nie zagada z 4 gen ale jednak działa i to bardzo fajnie. Trzeba tylko pinout wtyczek zrobić i będzie śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert podziel się wiedzą ze wszystkimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Przeczytałem cały temat lecz o tej wersji modułu wiadomo tylko że jest z passata cc i to się zgadza. Ja mam takie w swoim pasku cc.

Może ktoś mi napisze co trzeba zrobić aby lusterka składały się z pilota? Instrukcja na nic mi się nie przydała bo adaptacja nawet po wpisaniu kodu w dostępie upoważnionym nie jest aktywna. 

Z tego co się domyślam to pewnie będę musiał wymienić moduł drzwi bądź wszystkie moduły drzwi. Tylko zastanawia mnie sprawa uchylania okien w drzwiach bez ramek. Bo w b7 chyba takiej opcji nie ma.

Może ktoś kto ma większą wiedzę niż ja się wypowie.

20210304_092754.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste. Musisz mieć moduł z VW CC po 2012 roku.

Na przykład na taki

HW: 3C0 959 793C

SW: 3C8 959 701

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc Vw Passat B7 2013R zamontowałem lusterka składane. Lewe 15+2 Prawe 13+2. Problem tkwi ze na przełączniku składają się na ogrzewaniu a grzeją na składaniu. Czy ktoś miał taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pokrętło uwalone, bo przekładka pinów chyba nic nie da. Ale mogę się mylić

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmien przelacznik i  bedziesz  wiedzial na  czym stoisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiennik NTY i własnie zamówiłem orginał używkę i zobacze co to wyjdzie. 

 

Witam i dziękuję wszystkim za pomoc. 

A więc tak jesli ktoś będzie miał że na grzaniu będą się składać lusterka a na składaniu będą grzać to winny jest joystik. Lub lewe lusterko chodzi na prawym i odwrotnie to winny jest joystik. 

Joystik i jego rezystancja. Inną rezystancję wysyła do sterownika niż on ma zakodowaną. Można pogrzebać w sterownku drzwi ale to czasochłonne i wysza szkoła magi. 

Więc zakupiłem orginalny używany joystik od Passata  B7 CC i wszystko chasa ??

Co do składania lusterek z pilota ogarnełem je dzięki postowi #171 tylko zeby to wszystko zakodować musiałem wpisać kod upoważnienia przed adaptacją i też wszystko działa z pilota. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany oryginał zawsze lepszy od nowego zamiennika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam znowu inny problem mam b6 z 2008r i chcialem uruchomic skladane lusterka z pilota steronik mialem sw11xx i na forum mi doradzili zeby kupic z sw 15xx i przy zmianie eeprom bedzie dzialac wiec kupilem taki modul 1k0 959 793N sw15xx i co sie okazalo po podlaczeniu szyba dziala odwrotnie nie dziala oswietlenie w lusterku i nie widzi na liczniku otwarych tylnych lewych drzwi po glepszym dopatrzeniu zauwazylem ze w tym module brakuje kilku pinow czym by to sie moglo roznic modul kupiny byl od b6 ten sam rok co mój i tak sie zastanawiam czy w tym jest inaczej podlaczone niz u mnie albo czy da rade dolutowac na plytce te brakujace piny i to ruszy bo juz sam nie wiem jaki ten sterownik zalozycz,z gory dziekuje za jakas podpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dołożenie  pinów nic nie da. Po pierwsze to podaj numery na silniczku bo takie są na skanie i ETKA tez takie podaje, no i skan auta tu wstaw.

Domyślam się ze z tyłu masz silniczki  GEN4 a przedni lewy dałeś MIN3 , generacje4 z gen3 nie będą współpracowały ,dlatego z poziomu kierowcy  nie działa sterowanie tylnych drzwi lewych i nie pokazuje na MFA otwartych drzwi.  Podswietlanie lusterka pewnie nigdy nie będzie działać na tym sterowniku bo to wersja min albo low.  Wyjątki są , np. 1K0959701AE z sterownikiem 1K0959793P MAX3 a współpracuje z tylnym GEN4 np 1K0959703AG. 

Czasem jak w skanie z góry jest info że to max3 ,są wszystkie podpowiedzi kodowania , sterownik przyjmuje te kodowania to mozna przerobic na max.

Po dołożeniu jednego elementu sterownik zmienia się  z wersji min na max ale żeby nie było tak łatwo to wywala błąd   SAFE MOTOR, trzeba wlutować scalak i parę elementów na płytce no i wspomniane wyżej piny,  tak maja sterowniki costal 1K0....., 5K0.......

Dla kogoś kto to robi tylko do siebie to nie warte świeczki.

Najlepszym rozwiązaniem  kupić silnik w wersji z wszystkimi pinami we wtyczce lusterka,  było tu już nie raz powiedziane, wtedy masz pewność.

Nie od dziś wiadomo że vw nie ułatwia i choć te same sterowniki, te same sw a jednak szyba chodzi odwrotnie , jak nie masz na tyle wiedzy i sprzętu żeby bezpiecznie grzebać w eeprom to, bezinwazyjnie można zmienić kierunek obrotów silnika szyby obracając o 180stopni magnesy stałe w stojanie, zamieniając je miejscami, trzeba przytrzymać sobie trybko napędowe żeby razem ze stojanem nie wyszedł wirnik,  szczotki się nie zabrudziły smarem,  trzeba sobie też oznaczyć magnesy gdzie który był bo po wyciągnięciu magnesy żyją swoim życiem i w mig zrobi się burdel. 

Taki myk można zrobić nie tylko z szybami ale z każdym silnikiem prądu stałego, np. silniczki lusterek, tylko te silniczki nie są na śrubkach jak silniki z szyb a są  zaciśnięte ale bez problemu można to zrobić a przy okazji umyć np. benzyną ekstrakcyjną,  lekko posmarować, po takim spa silniczki chodzą  jak nowe.

Ten myk się sprawdza tylko jak szkło odwrotnie  pracuje w jednej osi, np. w osi X , jeżeli w osi X i w Y odwrotnie pracuje szkło  to pomaga zamiana miejscami dwóch kabli w złączu lusterka. 

DSC00389.thumb.JPG.d1dace3e2b40cd36056942140c580cbb.JPG

DSC00386.JPG

DSC00387.JPG

DSC00388.JPG

DSC00390.JPG

DSC00391.JPG

 

 

 

DSC00392.JPG

Skoro nikt nie poprawia po mnie to musze dodać że sposób zamiany magnesów zadziała tyko w silniczkach z wtyczką 3 pin, czyli bez potencjometrów. W silniczkach szkła z potencjometrami na złączu 8 pin  nie da się już odwrócić działania jednego z dwóch potencjometrów które kontrolują pozycję. Pozostaje tylko zmiana w pamięci eeprom.

Po niżej silniczki z potencjometrami.

DSC00410.JPG

DSC00411.JPG

DSC00412.JPG

DSC00413.JPG

Jeżeli ktoś ma silniczki szyb 1K0959701[702] AE  na sterownikach 1K0959793[792] P i zmodyfikował  eeprom jak tu na forum  Matiz4 opisał w #143 w celu uruchomienia składania lusterek z pilota to można zamontować silniczki szkła  od audi ,jak niżej na foto i będą prawidłowo współpracować.

Silniczki szkła od audi:

6.JPG

7.JPG

Tu jeszcze rozebrane silniczki regulacji szkła bez potencjometrów, w trakcie zamiany  zamianie magnesów.

 

DSC00401.JPG

DSC00402.JPG

DSC00403.JPG

DSC00404.JPG

DSC00405.JPG

DSC00406.JPG

DSC00407.JPG

Zeby zdemontować górna część silniczka trzeba czymś szerokim 7x3 mm wsuwać w te szczeliny i zaczepy, cały czas  podnosząc górę   i zaczepy po kolei odchodzą i to jest taki najtrudniejszy etap żeby wszystkie zaczepy ocalały. 

DSC00409.JPG

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Petro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za dobre info tak myslalem wlasnie o przelozeniu magnesow w eepromie tez bym zmienil tylko jeszcze nie moge namierzyc gdzie to jest z dolozeniem pinow tez juz dopatrzylem ze na plytce jest brak rezystorow,kondesatorow i i jakiegos ukaldu tez brakuje wiez za duzo roboty zeby to uruchomic.wlasnie te moje sterowniki maja wszystkie piny a co patrze na allegro to zawsze cos brakuje albo sw11 takie jak moje,ale dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damian20a Kupiłeś za słaby sterownik bez obsługi lampki sterownik musi być 1k0959973P  SW15xx, daj jeszcze zdj ze starego modułu z vcds jak masz a że tylne drzwi nie działaja to jakiś konflikt generacji lub kodowanie, ale to i tak najpierw kup odpowiedni sterownik. Ps jak sterownik stary miał sw11xx to możliwe że masz wszystkie sterowniki w wersji 2 generacji hight lub wersję low. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz wiem ze za slaby ale w sumie to kupile za grosze to chociasz nie ma straty duzej ale kolega z forum doradzil mi ze lepiej kupic z b7 i bedzie bez problemu to tak to ciezko znalesc wiecej wydam na te z b6 zeby trafic niz b7 i bedzie wiadomo ze bedzie dzialac,dzieki za odpowiedz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności