Skocz do zawartości
johny x

[Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

@Genas Wkład lusterka nie demontuje się ciężko, trzeba uważać tylko jak lusterko ma kilka lat żeby nie oderwać lustra od grzania. A tak to na luzie idzie zdemontować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiem tak, lusterka jeszcze nie demontowałem ( wkładu), ale opiszę może jak to uruchamiam a i tak nie działa , może coś robię źle .

Wkładam kluczyk do stacyjki i uruchamiam auto bez załączania silnika - mam wciśnięty hamulec ręczny -w opcji komfortu mam zaznaczone  obniżaj lusterko przy cofaniu- wciskam wsteczny bieg - pokrętło ustawiam na R i ustawiam lusterko do dołu - potem cofam z R na 0  i nic :( Mam również zaznaczone  w opcji lusterek synchronizację , ale to chyba nie ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#276 post. W instrukcji jest napisane, że po włączeniu zapłonu wrzucić na N, później aktywacja w ustawieniach to już jak jest aktywne to ok, i później wsteczny, ustawienie pokrętła z 0 na R, ustawienie lusterka w dół, przerzucenie dżojsticka z R na 0 i wyrzucenie wstecznego.

Też trochę z tym powalczyłem, żeby zakodować, ale tutaj te niuanse różnego rodzaju wyrzucania, wyrzucania, przestawiania chyba są ważne, bo intuicyjnie jakoś nie szło zakodować. 

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę w ten sposób, ale rozumiem, że auta nie trzeba uruchamiać wystarczy , że je załączymy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji napisane włączyć zapłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kodowanie sterownika drzwi pasażera wpisane ze jest pamięć położenia lustra?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem tak jak mówiłeś czyli :"W instrukcji jest napisane, że po włączeniu zapłonu wrzucić na N, później aktywacja w ustawieniach to już jak jest aktywne to ok, i później wsteczny, ustawienie pokrętła z 0 na R, ustawienie lusterka w dół, przerzucenie dżojsticka z R na 0 i wyrzucenie wstecznego." - wszystko robiłem na zapalonym silniku . Nic muszę sprawdzić jeszcze w opcji drzwi pasażera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Genas ściągnij najpierw szkło z prawego lustra i zrób zdjęcie, bo cudujesz tutaj a nie masz nawet sprawdzone czy masz silniczek z pamięcią położenia. Szkoda zaśmiecania tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie. 

Czy ktoś podpowie czy da radę zakodować składanie lusterek po zamknięciu z Keysa przez przytrzymanie w Passat B7 alltrack ? Składają się z pilota po przytrzymaniu zamykania ,a po przytrzymaniu keysa tylko szyby się domykają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam takie pytanie posiadam passata b6 z 2008r i chcialem zrobic skladane lusterka z pilota oczywiscie kodowanie nie przyjmuje i pytanie czy jest mozliwosc zmiany eepromu w steroniku zeby sie skladaly czy raczej zmiana  na sterownik z b7 tylko jak czytalem to u kilku kolegow jest wlasnie problem z tym mruzeniem podswietlania z tylu tylko nie wiem czy to w kazdym czy zalezy jaki sterownik.z gory dziekuje za pomoc.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało wiem na ten temat ale po przeczytaniu tematu chyba tylko raczej sterowniki z b7 i to mrużenie jest dlatego że masz sterowniki z b7 z przodu a z tyłu masz sterowniki z b6 żeby nie mru żyło z tyło podświetlenie to trzeba i sterowniki i instalację wymienić na tą z b7 ale może wypowiedzą się bardziej obeznani w temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damian20a można zrobić przez eprom ale sterownik drzwi kierowcy ma być sw15xx, jak masz teraz sterowniki max gen3 a sterownik kierowcy ma inne sw to można wymienić tylko sam sterownik kierowcy po zmianie eprom i lusterka będą się składały z pilota i rozkładały po wlaczeniu zapłonu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak bedzie inne sw niz 15xx to tylko wymiana na te z b7 i te z b7 tez trzeba zmianiac eprom czy wystarczy kodowanie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie inne sw niż 15xx a masz sterowniki maxgen3 to nie trzeba wymieniać sterownik na te z b7 a można wymienić sam sterownik kierowcy na taki sam jak masz tylko sw15xx i w nim trzeba zmienic eprom, ale jak chcesz możesz włożyć sterowniki z b7 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukam takich z sw 15xx ni chyba ze nie do dostania to zostanie mi tylko z b7 tylko najgorsze jest to mruzenie tego podswietlania tylu a zmieniac wszystkie sterowniki i instalacje to chyba nie oplacalny biznes.

 

Dokladnie to mam taki sterownik 1k0959701q  hw 1k0959793m  sw1131 tak jak patrzylem to wydaje mi sie ze to 3 generacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to ominąć podłączając podświetlenie z innego źródła z pojazdu - odłączając tym samym zasilanie podświetlenia przy module w drzwiach, kwestia doprowadzenia przewodu więc mini rzeźba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak patrze za tymi z sw15xx ale widze ze ciezka sprawa chyba do b6

 

Znalazlem taki modul z golfa 5 1KO959793N sw15xx czy takie zadziala u mnie po zmianie samego modulu i zmiana eeprom  lusterka beda sie skladac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzi ktos ktory bedzie dobry zeby wszystko dzialalo i te skladane lusterka z gory dzieki za pomoc

https://allegro.pl/oferta/silniczek-szyby-vw-passat-b6-8476283104

https://allegro.pl/oferta/vw-golf-v-silniczek-szyby-lewy-przod-1k0959701ac-7977911377

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damian20a ja mam ten sterownik i w nim zmieniałem eprom z końcówka P i działa składanie z pilota. 

https://allegro.pl/oferta/silniczek-szyby-prawy-przod-passat-b6-1k0959792p-9843603778?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności