Skocz do zawartości
johny x

[Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za pomoc !!! :)

Właśnie mi się udało uruchomić te lusterka lecz jeden problem pozostał. Nie chodzą mi kompletnie tylnie szyby...ktoś wie jak to ugryźć ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo. Usiadłem jewzcze raz z Vcdsem i wszystko się udało ogarnąć aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj zamontowałem składane lustra z pamięcią. I nie mogę przeskoczyć kalibracji prawego lustra, aby się opuszczało po wrzuceniu wstecznego. Niby max w dół i przytrzymać 3 sek potem do góry i przytrzymać 3 sek. Ale ni chu chu nie chce zrobić mi się kalibracja. Błąd dalej siedzi.

IMG_20200513_211230.thumb.jpg.5f1d14871834760bc78e41f96d27ebcb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jankus napisał:

max w dół i przytrzymać 3 sek potem do góry i przytrzymać 3 sek

Tak dla jasności. Błąd dotyczy kalibracji silnika szyby i to nią jeździsz góra-dół i nie pomaga? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, nTomek napisał:

Tak dla jasności. Błąd dotyczy kalibracji silnika szyby i to nią jeździsz góra-dół i nie pomaga? 

Kurde?‍♂️ Powinienem zacząć od nauki czytania. A ja myślałem że chodziło o lustro. Zrobię kalibrację szyby i dam znać. A co z lustrem. Włączyłem w comforcie opuszczanie lustra a się nie obniża. Czyżby lustro 15 pin bez pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to że jest bez pamięci tylko musisz je nauczyć ile ma się obniżać. Ustawiasz joystikiem na R i je opuszczasz sam ile chcesz i to wszystko, przy kolejnym wstecznym samo zjedzie w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, robert_s napisał:

nie chodzi o to że jest bez pamięci tylko musisz je nauczyć ile ma się obniżać. Ustawiasz joystikiem na R i je opuszczasz sam ile chcesz i to wszystko, przy kolejnym wstecznym samo zjedzie w dół

Jakoś nie chce. Ustawiłem na R, wrzuciłem wsteczny i jakoś nic się automatycznie nie dzieje. To musi być proste ale nie wiem jak to ogarnąć. A błąd szyby zniknął

I jeszcze próbowałem znaleźć adaptacje  luster żeby zamykały się z pilota, jak pisał wolfe na 9 stronie, tyle że ja mam  VCDS 16.8 i mam takie kanały do wyboru

IMG_20200514_102953.thumb.jpg.e1405deb9a2d909982fa967f41e7e7bf.jpg

IMG_20200514_103239.thumb.jpg.e2afe7bbeb401b1f2c5ad0ddd69f656a.jpg

 

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2018 o 12:47, Wolfe napisał:

@Jankus To jest instrukcja do starszych VCDS.

Lustro się nie obniża bo pewnie jest 9Pin

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wolfe Z lustrem to możliwe. W sumie nie liczyłem pinów w wiązce lusterka tylko w modułach. Trudno wyłączę opuszczanie lustra w komforcie.

Odnośnie luster to 109279 bajt 08 i 109297 block byte 242 do zmiany wartość w adaptacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, robert_s napisał:

nie chodzi o to że jest bez pamięci tylko musisz je nauczyć ile ma się obniżać. Ustawiasz joystikiem na R i je opuszczasz sam ile chcesz i to wszystko, przy kolejnym wstecznym samo zjedzie w dół

A ono na pewno jest stworzone do nauki, czy idzie tylko maksymalnie w dół ? U siebie zakodowałem tylko lustra i nie musiałem go uczyć ile ma się obniżać, wbijam wsteczny i idzie maksymalnie w dół. Nauka chyba nie za bardzo mu szła. Ma po prostu zakodowane, że ma iść max w dół i wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zima18 z tą nauka to możesz sobie zrobić opuszczanie lustra wraz z np pochyleniem w stronę auta. nie tylko w dół. W sumie na upartego można by pewnie zrobić podnoszenie lustra przy wbiciu wstecznego ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zima18 napisał:

A ono na pewno jest stworzone do nauki, czy idzie tylko maksymalnie w dół ? U siebie zakodowałem tylko lustra i nie musiałem go uczyć ile ma się obniżać, wbijam wsteczny i idzie maksymalnie w dół. Nauka chyba nie za bardzo mu szła. Ma po prostu zakodowane, że ma iść max w dół i wszystko. 

niby tak ale ja po zmianie modułów z 2gen na 3 i na 4 za każdym razem musiałem nauczyć ile ma się obniżać i czy ma się w prawo przekręcić itp...  ale zauważyłem że jak mam na joyu ustawione na R i włączę PLA to lusterko nie reaguje wtedy na wsteczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robert_s napisał:

ale zauważyłem że jak mam na joyu ustawione na R i włączę PLA to lusterko nie reaguje wtedy na wsteczy

Widać autko jest na tyle sprytne, że przy parkowaniu równoległym nie używa lusterka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2020 o 06:03, let_me_b3 napisał:

@zima18 z tą nauka to możesz sobie zrobić opuszczanie lustra wraz z np pochyleniem w stronę auta. nie tylko w dół. W sumie na upartego można by pewnie zrobić podnoszenie lustra przy wbiciu wstecznego ?

 

I znów chciałem lusterko nauczyć, ale nie chcę przyjąć mojej nauki.

Dochodzę do wniosku, że może jak nie mam elektrycznych foteli z pamięcią, to nie ma gdzie zapamiętać tego ustawienia, i lustro idzie max na sam dół bo nie ma skąd pobrać informacji o pamięci, a wie że ma się obniżyć i dlatego idzie w opór.IMG_20200517_201414.thumb.jpg.70a1a6b85e7e96f876f7934ce68de873.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zima18 Ja nie mam pamieci w fotelach, a bez problemów dołożyłem obniżanie lusterka przy cofaniu, elegancko przy włączeniu wstecznego się obniża i mam ustawione że idzie lekko w prawo, a potem wraca do ustawiania sprzed cofania. Działa tak jak należy. Dlatego to jest jakaś bajka ze obniżania bez foteli z pamięcią się nie uruchomi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matiz4 to nie bajka, tylko moje domysły, bo robię zgodnie z instrukcją i nie chce pamiętać ustawienia. 

Ręczny zaciągnięty, włączam zapłon, ustawiam dżojstick na R, wrzucam wsteczny, obniżam lusterko dżojstikiem i już niby powinno pamiętać pozycję. Wrzucam na P, lustro poprawiam do normalnej jazdy. Mimo wszystko procedura nie chce zatrybić, niby proste, a jednak coś nie pasuje...

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest na pewno typu High?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięty temat, lutro zakodowane. Brakowało mi właśnie jakiegoś zakończenia tego zapisywania ustawień lustra.

To po wrzuceniu wstecznego, ustawieniu pochylenia lusterka, przestawiłem dżojstick na 0, i dopiero wyrzuciłem wsteczny. Lusterko samo wróciło do pozycji normalnej i teraz zapamiętało ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie, przesyłam ustawienia jakie mi pokazuje VCDS .Staram się od dłuższego czasu uruchomić składanie lusterek z pilota lub przy zamykaniu drzwi (KEYLESS), ale nadal mam z tym problem.

Może pomoże mi ktoś w tym temacie ?

nr 1.jpg

nr 2.jpg

nr 3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności