Skocz do zawartości
johny x

[Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, let_me_b3 napisał:

Marek jak sam.montowales u siebie w b6 to co innego twierdziłeś pewnie

Nie :). Przypomnę CI tylko, że jako jeden z pierwszych (o ile nie pierwszy) miałem w B6 lusterka składane z pilota na sterownikach II gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chciał czy może nie wiedział że jednak moduły ze sobą się komunikują a wymieniłem tylko jeden moduł? poza tym nie ma tego problemu jak miała większość na forum z mrużeniem przycisku z tyłu. @mkpol nie ważne jak się składają czy się uchylają ważne że wszyscy byli w błędzie jeżeli chodzi o generację modułów który z którym działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mkpol napisał:

miałem w B6 lusterka składane z pilota na sterownikach II gen.

Autko z 2008 na cr to chyba raczej 3 generacja sterowników być powinna w samochodzie.

 

A takie składanie z pilota jest dobre jak ktoś ma szkła fotochrom, lepiej nie kusić nikogo

Edytowane przez let_me_b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W seatach były II gen :). Chyba, że coś źle pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Marek zmieniałes przednie sterowniki na seatowskie. Ale w aucie przod, tył miałeś 3 generacje VW.

To co Robert zrobił to zegral 4 gen sterowników przód z 2 generacja tył- a to nie wykonalne  ponoć do tej pory było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterka z b7 zalozone co udalo sie zrobic a czego nie...

Dziala skladanie z przelacznika, dziala opuszczanie prawego lusterka na biegu wtecznym

Co nie dziala, skladanie z pilota mimo iz w vcp procedura ocf dla sterownikow 1k0 wykonuje sie pomyslnie i zmienia wartosci w pamieci eeprom

Nie dziala obnizanie lewego lusterka na biegu wtecznym a lusterko tez z pamiecia (chyba ze opuszcza sie i tak tylko prawe nawet po kodowaniu dla obu?)

Ktos moze podpowie cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewe się nie obniża bo tylko prawe ma się obniżać. 

Jaki masz dokładnie sterownik drzwi kierowcy (jakim oznaczeniem zgłasza ci się w VCDS)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej czyli wszystko jasne czyli pamiec z lewego sterownika moge wykodowac a zostawic tylko w prawym. Lusterko odniza sie w sytuacji kiedy przeloznik jest ustawiony na pozycje R czy to nie ma znaczenia i powinno sie obnizac po wrzuceniu wtecznego nawet w innych pozycjach? U mnie dziala tylko jak przelacznik na R

W vcds zglasza mi sie jako 1K0959701AS ale jest to numer silniczka tak?

A sterownik z tego co patrzylem to jest taki 1k0959793P (od golfa prawy u lewy zalozony razem z silniczkami) wersja sw 15 

W vcp bawilem sie w odczyt eeprom od wartosci 189 i 3 pozycje sie zmienily po procedurze ocf ale mimo to lusterka sie nie skladaja z pilota?

 

Edytowane przez comingsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Jak w czasie jazdy opuścisz szybę do samego końca to jest szansa, że straci ci się komfortowe otwieranie i zamykanie. 

Czy jesteś pewien, że w golfie były lusterka składane z pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a czemu ma sie stracic Marek ??

Z tego co czytalem na forach golfa to robili skladanie na modulach P wlasnie przez vcp lub edycje wsadu pamieci eeprom i wszystko gralo. Tak samo jak na modulach R. Wystarczy ze sa 3gen max i powinno dzialac no ale niestety u mnie zawsze pod gorke ? a edycji wsadu nie przeprowadze bo brak narzedzi do tego chyba ze ktos ma carproga z okolicy w co watpie

U mnie nie wiadomo czemu mimo iz wartosci pozmienialem w eeprom tak jak niby powinno byc tj. 189, 206, 223 i dalej lipa co ciekawe odczyt i zapis normalnie przechodzi po podaniu loginu 04354. Uzylem nawet skryptu z jakiejs strony ktory robi to rowniez z automatu, uzylem w vcp procedury can ktora sama ustawia skladanie z pilota procedura przechodzi jak powinna i dalej nic z pilota nie dziala no coz...

W takim razie zaloze 4gen dla swietego spokoju z b7 o ile doczytalem to tam edycji dokonuje sie w adaptacjach i tez wszystko smiga. Pytanie tylko jakich sterownikow i silniczkow szukac od B7?

 

--------- edit

No tak Marek wiem wiem ze prawie wszystko jest na forum ?? tylko czasami troche wertowania bo szukajka dla mnie na forum to czarna magia

Czyli wychodzi na to ze

3AA959701A

3AA959702A wystepuja w sprzedazy glownie razem z modulami wiec pewnie wleci kpl

Czy musze uwazac na graty z angola czy w tym wypadku nie ma to znaczenia?

 

Edytowane przez comingsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy tak się będzie działo, a jeśli tak to ci powiem czemu :)

21 minut temu, comingsoon napisał:

Pytanie tylko jakich sterownikow i silniczkow szukac od B7?

 

A te informacje znajdziesz w temacie leniu :cisza:bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@comingsoon A jakie masz kodowanie modułu kierowcy: mi działa na kodowaniu 4279, stare kodowanie 183 +4096. 

 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 55 + 4096

Z racji ze mam sedan nie dodaje opcji +128 czyli nadwozie 5drzwiowe, pewnie masz kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@comingsoon dokładnie mam kombi, a błędów żadnych nie ma i kodowanie przyjęło?? Jeżeli tak to spróbuj uchylić szyby i zamknąć samochód, puścić przycisk, a potem jeszcze raz nacisnąć i trzymac, mi wraz z zamykaniem szyb składają się lusterka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!

Panowie, czytam te posty i czytam i nadal nie potrafię sobie odpowiedzieć ?( pewnie bez zrozumienia :) )

Mam Volkswagena CC z 2015  , lusterka są składane ale od wewnątrz auta, mają podświetlenie do dołu , czy  można zaprogramować w nich składanie lusterek z pilota ? czy niestety będzie trzeba  ściągnąć boczek i sprawdzić moduł .

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz już gen 4 sterowników więc vcds da się włączyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się zastanawiać tylko działaj. VCDS w dłoń i sprawdź kodowanie. Ja dzisiaj w Pasku B6 zapodałem sterownik drzwi kierowcy od B7 + kodowanie ze strony 9 (Wolfe post 172) i działa pięknie składanie z pilota . Bardzo dziękuję za wszystkie informacje chłopaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem w trakcie załatwiania VCDS , jak tylko otrzymam, to zacznę uruchamiać rzeczy , które mnie interesują :) ( mam taką nadzieję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo. Ktoś podpowie które byte mają być zaznaczone ? Lusterka od b6 z podswietleniem składane. Sterowniki od b7....

20200507_145022.jpg

20200507_145027.jpg

20200507_145030.jpg

20200507_145252.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz folding mirror

Odznacza right handel drive.

Jak masz lustra z pamięcią to możesz zakodować opuszcza nie lustra prawego przy cofaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności