Skocz do zawartości
johny x

[Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

@Wolfe

Z lampkami to jest tak, jak.piszesz- sam nawet mam tak- wyłączyłem c/l home bo za często do auta latałem nocami i szkoda mi było.zarnikow.?

Jakoś inaczej zrozumiałem Pytanie.

Chyba jeden z ostatnich wypustowy 2006 miałeś że już 3gen Ci wsadzili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mam z koncowka AS wiec powinny byc 3generacji wersja max wedlug tabeli z 6 strony.

Glownie chodzilo mi o to czy jak juz mam sterowniki drzwi 3gen koncowka AS to one steruja wszystkimi funkcjami lusterka i podpinam tylko do nich wiazke z lusterka i koduje czy musze jeszcze przerabiac jakies wiazki, dokladac przewody do innego modulu itp?

No to boma jak lampki pala sie juz po otwarciu idealna sprawa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, comingsoon napisał:

Glownie chodzilo mi o to czy jak juz mam sterowniki drzwi 3gen koncowka AS to one steruja wszystkimi funkcjami lusterka i podpinam tylko do nich wiazke z lusterka i koduje czy musze jeszcze przerabiac jakies wiazki, dokladac przewody do innego modulu itp?

Montujesz lustra i wszystko bangla jak w pierwszym poście ;)

14 minut temu, let_me_b3 napisał:

Chyba jeden z ostatnich wypustowy 2006 miałeś że już 3gen Ci wsadzili

26 października 2006, więc nie taki ostatni, ale modelowo już 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam cały temat przeczytałem ale nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi a mianowicie czy w b6 da radę zrobić taki mod składanych/rozkladanych lusterek tylko z pilota przy zamukaniu/otwieraniu jak w b5 na przekaźniku 361 z Audi bo takie rozwiązanie mnie interesuje pasek mój jest z 2007 roku z października modelowo 2008 mam lusterka podgrzewane i elektrycznie sterowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł kłamiesz, bo jakbyś rzeczywiście przeczytał cały temat, to byś wiedział, że do B6 można dołożyć moduł, który działa tak jak chcesz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol czytałem kolega patrykaa się o to pytał również na stronie 9 tego tematu post 173 i Wolfe odpisał że Bimbasz robił jakiś moduł ale tu jest tyle podanych tych numerów modułów że wszystko się myli

Jak możesz mkpol to podaj numer tego modułu i będę go szukał i potem tylko kodowanie trzeba będzie zrobić 

Da się to zrobić według tej instrukcji z tego tematu

 

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słowo klucz to @Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawelvw skoro masz 2007 modelowo 2008 to wystarczy żebyś kupił sterownik z b7 3AA959701A i po zakodowaniu wszystko powinno śmigać bez żadnych przeróbek, oczywiście lustra muszą być składane elektrycznie.

Edytowane przez robert_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawelvw zrób, jak Robert pisze, prosty temat do zrobienia w Twoim.przypadku. skladanie działać będzie zarówno z pokrętła jak i z pilota, dodatkowo to Ty decydujesz kiedy mają się z pilota złożyć( dłuższe przytrzymanie przycisku kłódki), tak więc na zimę możesz sobie nie skladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak na allegro wpisuje te numer to wyskakują silniczki

I raczej potrzebuje na lewą i na prawą stronę na przód

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest numer silniczka i po tym numerze sterowniki się zgłaszają i co najważniejsze to ten numer jest ważny. Na sterowniku musi być numer 3c0. Nie musisz wymieniać z prawej strony. Sterowanie lustrami jest w sterowniku drzwi kierowcy. Natomiast wbrew temu co koledzy piszą, może być problem z komunikacją i działaniem. Najgorzej co ci się może trafić to nowy nigdy nie zakładany sterownik. Nie jestem pewien ale możliwe, że będziesz tez musiał zmienić wiązkę drzwi na taką z b7. Tak jak napisałem wcześniej. Jeśli chcesz żeby to działało jak napisałeś, to rozwiązanie jest tylko jedno.

A tak na marginesie to składanie luster w B6 jest przereklamowane ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak potrzebuje tylko jeden taki silniczek z modułem na stronę kierowcy to jeszcze lepiej i muszę taki silniczek z modułem zamontować czy wystarczy sam moduł podmienić. 

Jak dla mnie to fajny bajer w b5 też montowałem składane lustra na pilota bo wiedziałem że auto było zamknięte a w b6 nie zawsze mi sygnał wyłapuje i muszę sprawdzać czy jest zamknięty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mkpol napisał:

Nie jestem pewien ale możliwe, że będziesz tez musiał zmienić wiązkę drzwi na taką z b7. Tak jak napisałem wcześniej. Jeśli chcesz żeby to działało jak napisałeś, to rozwiązanie jest tylko jedno.

A tak na marginesie to składanie luster w B6 jest przereklamowane ....

Wiązka przód nie jest do zmiany- wszystko pasuje p&p i działa.

Jedyny mankament to że oświetlenie przycisku podnoszenia szyby z tyłu mruży- dlatego dobrze kojarzysz, że wiązka i sterownik z tyłu ewentualnie do zmiany. Choć ja akurat na obecny czas dociągnalem sobie jednen przewód od podświetlenia przycisku szyby i pominąłem tylny sterownik w tym.aspekcie. dzięki czemu przycisk z tyłu Mi nie mruży

Co do składania to coś tam się pochyla na szybę, ale ,zawsze można to traktować jako kolejny etap modów przed zmianą luster na B7 ?

3 godziny temu, pawelvw napisał:

To jak potrzebuje tylko jeden taki silniczek z modułem na stronę kierowcy to jeszcze lepiej i muszę taki silniczek z modułem zamontować czy wystarczy sam moduł podmienić

Tak tylko kierowcy moduł do zmiany, wystarczy sam moduł, silnik mozna przełożyć, tylko i tak.w kompletach sprzedają więc lepiej całość założyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawelvw post 144, ja tak zrobiłem na sterowniku z golfa, w niektórych Passatach też były sterowniki z sw15xx i składanie z pilota działa, bez żadnych błędów. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cz II czy IV gen. składają się tak samo wujowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki Robert  żeś temat rozwalił, bo do tej pory wszyscy twierdzili że się nie da ?

Marek jak sam.montowales u siebie w b6 to co innego twierdziłeś pewnie?

Lusterka w b6 składają się tak jak producent przewidział.... Czyli trochę.... ?

Ale według mnie  pilota składaja się o kilka mm bardziej jak z pilota ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos potwierdzi czy oryginalny vcp ogarnie odczyt i zmiane eeprom aby ustawic skladanie z pilota czy trzeba wyjmowac sterownik na stol i cos rzezbic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności