Skocz do zawartości
johny x

[Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

Lusterka składane wrzucone na pokład (B7), zakodowane, i działają elegancko. Mają funkcję pamięci, także zakodowałem jeszcze obniżanie prawego szkła przy cofaniu. Foteli elektrycznych z pamięcią brak.

W sterowniku drzwi pasażera Bajt 1 Bit 0 zaznaczony oraz w module komfortu Bajt 14 Bit 7 zaznaczony.

Nie trzeba programować pozycji lusterka przy włączonym wstecznym biegu. Po prostu, jeżeli zaznaczyliśmy podane wyżej wartości, to jeżeli dżojstik mamy ustawiony na R, po wrzuceniu wstecznego, szkło idzie maksymalnie w dół.

W zegarach w komforcie pojawiła się opcja obniżanie lusterka, można zaznaczyć/odznaczyć.

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co by wystarczyło zrobić w celu uzyskania opuszczenia prawego lusterka przy wstecznym. ?  Oczywiście składanie w późniejszym terminie wchodzi w grę, ale póki co interesuje mnie samo opuszczanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup silniczka/potencjonometru jak na zdjęciu(3D0959578C) plus sterownik drzwi w wersji max

 

7D8A32F6-D7C3-4A81-A222-F847C44DA0A1.png

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduly AS ogarna full lustra b6/b7 ze skladaniem z pokretla tak? Do skladania z pilota potrzeba 3AA ktos potwierdzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AS też uruchomisz składanie z pilota tylko nie VCDSem tylko VCP.

Na 3AA zrobisz to za pomocą VCDSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam wpakowane juz AS bo sie trafily za dobra cene, a vcp musi byc oryginalny? Bo widzialem na alle ze sa za grojdy ? to lustra bym od b7 moze zalozyl jak z pilota bedzie dzialac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, comingsoon napisał:

a vcp musi byc oryginalny?

Na ryżowym podobno też się da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ryżowym VCP nie da się edytować EEPROM chyba. Sprawdzę w wolnej chwili czy odczytam z mojego modułu ale nie wiem czy w przypadku modułu podstawowego w ogóle to będzie miarodajne.

Jak ma coś działać na wersji ryżowej to raczej na ODIS/VAS-5054.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na vcp z krainy ryżu nie dało rady sczytac epromu sterownika drzwi, a np. ABS się pięknie zaktualizował tym kablem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze głupie pytanie. W zegarach mam opcje ustawiania lusterek pojedynczo lub synchronicznie. Po co to jest.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po to żebyś mógł ustawiać lusterka synchronicznie albo pojedynczo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiadomo śmiać się czy płakać, pytanie samo w sobie odpowiedź zawiera, odpowiedź jest powtórzeniem ?

Ogólnie to ta funkcja taka nie wiadomo po co bo raczej ciężko wyregulować jednocześnie oba lusterka.

Wydaje mi się, że ta funkcja sprawdza się jak ktoś jest jednym kierowca auta, nie zmienia położenia luster, a jedynie np podczas parkowania obniża lusterko ( wówczas jednocześnie może obniżyć oba lusterka, a później oba podnieść)

 

Kolejna ciekawa sprawa jest czemu nie działa przy tym trybie (synchronicznym) automatyczne opuszczanie lusterka przy wstecznym- działa tylko na prawe lustro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Że względu na abstrakcyjność ustawiania obu lusterek równocześnie , pytam bo może jednak ma ta opcja jakąś ukrytą funkcję której nie znam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, let_me_b3 napisał:

raczej ciężko wyregulować jednocześnie oba lusterka

Bo synchroniczne stosuje się jak już oba lusterka są ustawione i tylko trzeba dopasować do innych ustawień fotela.

54 minuty temu, let_me_b3 napisał:

działa tylko na prawe lustro

Zakładają, że przez lewe okno dasz radę sam wyjrzeć, tudzież gdyby obniżyły się oba, straciłbyś przy cofaniu kontrolę tego co dzieje się za tobą. A w każdym razie mocno by ją ograniczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma sens. Nie bawiłem się tym zbytnio, ale jeśli przy zmianie odległości siedzenia oba będą równocześnie zmieniać wysokość i oba składać się lub rozkładać w kierunku nadwozia to chyba powinno to ułatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Empiria - to jest właściwe słowo na tę okoliczność przyrody ... :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradzi ktos ?

Zamowilem sobie lusterka b7 wersje 9 pinowe strona lewa i prawa czyli bez fotochrom i pamieci na 9pin powinno byc grzanie, skladanie, lampka zew?

Po montazu lusterek i przelacznika na skladane wystarczy wpiac wtyczke do modulow drzwi i zakodowac powinno zatrybic? 

Da sie ustawic CH/LH tylko na lampkach zewnetrznych lusterek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@comingsoon

po opisie wnioskuje, że nie miałeś składanych elektrycznie lusterek, więc raczej sterowniki drzwi przód do zmiany na wersje high- numery masz kilka stron wcześniej wypisane- liczy się rocznik auta i generacja sterowników.

Uprzedzając Twoje pytanie- jak masz rocznik auta z opisu to nie założysz sterowników z b7, żeby mieć składane z pilota- grubsza rzeźba by Cie czekała.

ch/lh działa w komplecie z resztą, czyli lampami- nie da się oddzielić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, let_me_b3 napisał:

grubsza rzeźba by Cie czekała.

Musi sprawdzić czy ma już 3gen, mój paszczór z 2006 miał 3gen.

Co do CH/LH, jeżeli  nie masz ustawionych CH/LH, to otwierając drzwi lub otwierając auto z pilota to zapalają się same lampki.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności