Skocz do zawartości
johny x

[Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

Ok lustra zakodowane według instrukcji wszystko śmiga aż miło. Tylko muszę coś zrobić z lusterkiem od kierowcy bo wolno się składa. Trzeba rozebrać i wyczyścić nie wiem jeszcze jak to zrobię ale dobrze że się składają z pilota. Dzięki raz jeszcze... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może schemat prawego lusterka z funkcją obniżania (7 przewodowa wtyczka do podstawy lusterka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebna pomoc. Znalazłem na stronie dunt.at instrukcje jak zrobić składanie lusterek z pilota w sterownikach maxgen3. ja miałem sterownik 1K0959973M SW 11..który miałem oryginalnie założony wraz ze składanymi lusterkami ale z wnętrza. na stronie był opis ze trzeba wylutowac eprom 95080 i zmienić w niej kilka linijek. Po wszystkim składanie działało ale tylko na prawym lusterku, lewe składanie przestało działać ani z wnętrza ani z pilota i zauważyłem ze ustawianie prawego lusterka działa na odwrót niż w lewym jak dawałem lewe na dól to prawe do góry i analogicznie reszta. ale zabezpieczyłem się i kupiłem sterownik z golfa 1k0959973P  SW15.. tez maxgen3 który umożliwiał dodanie +4096 ale to nic nie dawało jednak po modyfikacji epromu było to samo co z wcześniejszym sterownikiem ale do starego kodowania 183 dodałem 4096 i zaskoczenie lusterko zaczęło się składać i z wnętrza i z pilota wiec to co chciałem uzyskać uzyskałem. podczas zamykania auta nic się nie dzieje ale gdy nacisnę przycisk zamykania dwa razy to lusterka się składają i gdy włączę zapłon to rozkładają, co jest dobre ze gdy zamykam samochód to nie składają się odrazu tylko wtedy kiedy ja che co dobre będzie w zimie kiedy ich nie będę składał żeby mi nie zamarzły. A teraz przejdę do sedna jedyny błąd jaki  to własnie z tym prawym szkłem lusterka po modyfikacji epromu działa na odwrót a wcześniej na sterowniku z końcówka P było dobrze niby nic bo kto codziennie ustawia lusterka ale coś jest nie tak z tymi danymi które zmieniałem w epromie i teraz możne ktoś wie która z danych została zmieniona za dużo co spowodowało zmianę polaryzacji pracy prawego lusterka.

 

05 1E 3C B0 05 55 15 57 0A F3 A2 06 0A ED 05 1E

3C B0 05 55 15 57 0A F3 A2 3C D1 B4 E1 14 28 0F

0F 08 05 3D 32 FF 00 0F 0A 0E 2B 8C 04 08 FF ED

0D 28 3C E8 18 3C D1 B4 E1 14 28 0F 0F 08 05 3D

To są dane już zmienione od  0x040 do 0x07F pamięci eprom 95080 i coś tam jest źle bo wcześniej było dobrze a z tymi jest źle

Ps. moim zdaniem jeżeli sterownik maxgen3 przyjmuje kodowanie +4096  to po zmianie na powyższe danych w pamieć można uzyskać składanie lusterek z pilota ale to juz kwestia testów mi zadziałało. Ja za sterownik dałem tyle co taka litrowa kiepskiej jakości flaszka wiec niedużo.

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Ma ktoś może schematy wtyczek lusterek zewnętrznych od B6/B7? Na alledrogo jest kupa lusterek, ale niekoniecznie takich, jak ja chcę (chodzi o porównanie czy kable we wtyczce są od tego, od czego mają być).

 

Z góry piękne dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jedno pytanie :) Wychodzi mi na to ze muszę szukać do siebie sterowników:

3C0959793C silnik 3AA959701A

3C0959792C silnik 3AA959702A

Czy numery silników maja znaczenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Kupiłem używany samochód marki VW Passat kombi B7 rok. prod. 2013, silnik CFGC, wyposażenie R-line. Sprawdzając inne parametry (czy był "bity", rzeczywisty przebieg itp) nie zwróciłem uwagi na lusterka - okazało się, że nie są one elektrycznie składane i wjeżdżając do garażu muszę je ręcznie składać. Mam stary dom z wąskim garażem, poprzedni mój samochód VW Passat B5FL Highline miał elektrycznie składane lusterka.

W tym stanie rzeczy kupiłem używane lusterka, lewe 11 PIN, prawe 9 PIN, które sprawdziłem spinając "na krótko" fioletowy i niebieski przewód - składanie działa. Kupiłem również joystick 1K0 959 565 J (stary nie miał funkcji składania).

Przy montażu ww. elementów ustaliłem numery modułów i silników:

- lewy 3C0 959 793 C, 3AA 959 702 A,

- prawy 3C0 959 792 C, 3AA 959 701 A, data produkcji 05.07.13.

Po złożeniu całości okazało się, że lusterka nie składają się z joysticka (tym bardziej z pilota), działają kierunkowskazy i podświetlenie otoczenia, nie wiem czy działa ogrzewanie.

Z wykorzystaniem VCDS ustaliłem dane modułu eletr. drzwi kierowcy (42):

20190113_082708.thumb.jpg.037f7583c2ee1a7d6d7b3bc3268b6fbe.jpg

 

20190113_082734.thumb.jpg.dbdbbe0b1cb7728e288c5778d10e782f.jpg

 

20190113_082744.thumb.jpg.67d92eb8852811fbccf0d77245d9d385.jpg

 

 

20190113_082753.thumb.jpg.53ca529fadb89dd0a5b77fd25a14f3b9.jpg

 

oraz wartość kodu 4354:

 

20190113_082829.thumb.jpg.e2d1f435f0895a81f0d692d0c63cadcf.jpg

 

20190113_082839.thumb.jpg.8876325eebc01b9647f9f7917a35eab5.jpg

 

Zależy mi bardzo na uaktywnieniu funkcji elektrycznego składania lusterek z joysticka ( z pilota również) i będę wdzięczny za wszelka pomoc w tym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz bi4 w bajcie 1 i sprawdź czy działa. Jeżeli nie to sprawdź czy są jakieś błędy i zrób test z poziomu VCDS sprawdzając czy się składają.

Do uruchomienia składania lusterek z pilota musisz postąpić według instrukcji którą wstawiłem parę stron temu, poszukaj.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, *Wodzu* napisał:

Zależy mi bardzo na uaktywnieniu funkcji elektrycznego składania lusterek z joysticka ( z pilota również) i będę wdzięczny za wszelka pomoc w tym zakresie.

Lusterka nie są zakodowane i dlatego się nie składają. Zrób tak jak radzi Wolfe i będą się składać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolfe bardzo dziękuję.

Po wprowadzeniu wskazanych przez Ciebie zaznaczeń, osobno dla drzwi kierowcy (42) i pasażera (52), lusterka składają się elektrycznie z joysticka. Po drodze otrzymałem (przed zapisaniem zmian) otrzymałem pytanie czy mam wprowadzić kody - wartości przypadkowe czy też wpisane w sterowniku. Wybrałem drugą ewentualność.

Jeszcze raz bardzo dziękuję, składane elektrycznie lusterka bardzo ułatwią mi codzienne wjeżdżanie i wyjeżdżanie z garażu. 

Tak mi się to kodowanie spodobało, że postaram się odnaleźć Twoją instrukcję uruchomienia funkcji składania lusterek pilotem i zainstalować sobie ten "bajer". W przypadku napotkania trudności poproszę o kolejne wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ma ktoś fotki jak wymienić lusterka bo te na stronie to już chyba nie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Lukasz vw-2.0 napisał:

Witam czy ma ktoś fotki jak wymienić lusterka bo te na stronie to już chyba nie działają

Fotek nie mam, ale... demontujesz tapicerkę drzwi i wypinasz kabel od modułu silownika szyby do lusterka, następnie demontujesz trójkąt z głośnikiem i odkręcasz trzy śruby, na których trzyma się lusterko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sukcesie polegającym na zakodowaniu elektrycznie składanych lusterek z joysticka przyszła porażka. Krok po kroku realizowałem zalecenia Wolfego / strony Vortex ale po wprowadzeniu i zatwierdzeniu kodu "04354" i wejściu w "Adaptacje" (10) pojawiła się lista kanałów, wśród których nie było: (9)-System_Parameter_0-System Parameter Bytes8. Kolejno w nie wchodziłem ale w żadnym z nich nie znalazłem wartości "90" - tj. kolejnego kroku w procedurze.

Na poniższych zdjęciach przedstawiam kanały które VCDS mi zaprezentował:

20190117_173748.thumb.jpg.d2acc147f9b9d6d5ed23e859a36dc45a.jpg

 

20190117_173822.thumb.jpg.663906b01fe33ecde76184a529b1ad66.jpg

 

 

20190117_173841.thumb.jpg.b4be936b96107b84dcdfa6b7e78a2770.jpg

20190117_173856.thumb.jpg.f7534ceadc6e6f7ef3ec294cc1f3744a.jpg

20190117_173909.thumb.jpg.98b8fe2cf32974db2e6ca6dd83997aa7.jpg

 

Czy popełniłem błąd ? 

Czy ktoś miał podobny przypadek i jakie podjąć działania w opisanej sytuacji? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, *Wodzu* napisał:

Kolejno w nie wchodziłem ale w żadnym z nich nie znalazłem wartości "90" - tj. kolejnego kroku w procedurze.

Przeglądaj wszystkie kanały. Ja miałem po wejściu w każdy kanał ciągi dwuznakowych kodów (ktoś wrzucił taki ciąg stronę lib dwie temu) i w końcu znalazłem "90", które zamieniłem na "95" i wszystko zaczęło hulać z pilota. Przed jakimikolwiek zmianami zapisywałem cały ciąg w notatniku, żeby mieć do czego wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku (Krawcol82) dziękuję za wskazówki. Składanie z pilota uruchomiłem.

Przeglądając kanały spodziewałem się pojedynczej wartości "90", którą należy zmienić na "95" i widząc ciągi dwuznakowe odpuściłem.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc Wolfe i Krawcol82.

Zmierzając do ww. celu dostałem i kupiłem następujące sterowniki:

# Gen. 3 low - 1K0 959 793 N / 1K0 959 701 AC  i  1K0 959 792 N / 1K0 959 702 AC,

# Gen. 2 high - 1K0 959 793 H / 1K0 959 701 L  i 1K0 959 792 H / 1K0 959 702 L,

które nieodpłatnie kolegom odstąpię. Preferowany odbiór osobisty, w przypadku wysyłki zwrot kosztów przesyłki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo nie daje mi to spokoju zmieniłem sterowniki drzwi na te 3AA 959 702 A 3AA 959 701 A wszystko działa tylko zastanawia mnie jedna sprawa chodzi mi o zamykanie auta z pilota  przed zmianą sterowników zamki tak jakby dwa razy się zamykały a teraz tylko raz, i nie wiem czy tak ma być czy nie czy tylko mi sie wydaje ze sie podwujnie zamykały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.02.2019 o 21:51, studzien napisał:

Mam takie pytanie bo nie daje mi to spokoju zmieniłem sterowniki drzwi na te 3AA 959 702 A 3AA 959 701 A wszystko działa tylko zastanawia mnie jedna sprawa chodzi mi o zamykanie auta z pilota  przed zmianą sterowników zamki tak jakby dwa razy się zamykały a teraz tylko raz, i nie wiem czy tak ma być czy nie czy tylko mi sie wydaje ze sie podwujnie zamykały

Ja zmieniłem u siebie na 3aa959701a i nie zauważyłem żadnej różnicy w zamykaniu- jedynie o funkcje składania lusterek z pilota się wzbogaciło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisze podsumowanie i temat podepnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie znalazłem w sterownikach drzwi ani w komforcie wiesz może gdzie tego szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, mam problem. Założyłem lusterka składane w B6 z B6. Wcześniej miałem sterownik 1K0 959 793 L i  (...)792 L. Założyłem sterowniki 1K0 959 793 P i (...)792 P. I pojawił się problem. Szyby działają na odwrót, tzn żeby opuścić szybę muszę kliknąć przycisk tak jak bym chciał ją zamknąć i odwrotnie. Tak samo jest w lewych i prawych drzwiach. Jeśli chodzi o sterowanie lusterek, też działa na odwrót, jak chcę szkło w lewo to muszę joystickiem w prawo, góra/dół tak samo. Składanie lusterek działa, ale składają się tylko w pozycji L, R i jak przełącze na podgrzewanie. Przy przełączeniu na ikonkę składania lusterka się otwierają. Ktoś pomoże? :)

w VCDS odznaczyłem w każdym sterowniku kierownicę po prawej stronie.

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kodowanie modułów, jakie są numery silniczków? Sterowniki były używane czy nówki? Czy masz komunikację z tylnymi sterownikami?

Tak na pierwszy rzut oka wygląda, że masz sterowniki z angola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności