Skocz do zawartości
Michal1980

Popielniczka w B6 - demontaz i podswietlenie

Rekomendowane odpowiedzi

wektor dzięki za zdjęcia;) . Wymiana tej żarówki w B7 wymaga dużej cierpliwości i ostrożności żeby niczego nie połamać .Ja musiałem u siebie rozebrać całą obudowę zapalniczki żeby wyciągnąć tą obudowę żaróweczki :) . Na poskładanie wystarczy 20min z montażem wszystkiego w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy mógłby  ktoś  podpowiedzieć  jak to rozebrać  w b7 ?? Najbardziej  mi chodzi o ten panel  z hamulcem i reszta guzików  jak wymontować Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się zabrałem (po raz drugi, bo wcześniej poddałem się) za wyjęcie przepalonej żaróweczki - mając chwilę czasu ale nie ukrywam, bardzo pomogła mi ta instrukcja od Polo https://www.drive2.ru/l/495826144008863860/

Wychodzi na to, że można to zrobić bez Torxa, bez zdejmowania ramki a nawet wyjmowania wkładu popielniczki :) 

Ja zdecydowałem się jednak wykręcić i wziąć do domu całość.

Tym razem poszło bardzo sprawnie - tulejkę wypchnąłem dłonią jeszcze zanim doszedłem do domu z parkingu. Pomarańczowy plastik - dwa zaczepy, delikatnie, bajecznie prosto - czarny uchwyt - parę sekund - odjęcie popielatej oprawki od pomarańczowego - też bez problemu.

Więcej zabawy było z rozpołowieniem tej oprawki a żarówkę wysunąłem opuszkiem palca - za którymś razem poszło.

Nie mam żarówki nowej - leżą te wszystkie części i czekają na przejrzystą bańkę z żarnikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co jest!

Włożyłem żaróweczkę 12V1.2W, trochę poświeciła, kilkadziesiąt kilometrów i znów brak podświetlenia...

Czyli żarówka żarówce nierówna?!

Fakt, kupiłem pod domem - a nie mam o tym sklepie dobrego zdania, jedyna zaleta: blisko - ale żeby 1 godzinę świecenia...

ETKA pokazuje, że w nowych Paskach jest ten przejrzysty plastik z ledowym źródłem światła. Ale wtedy mamy białe podświetlenie a nie czerwone...

Pomyślałem, że można przepiąć do tego czerwonego, ten z nowego Paska. Są wersje z podświetleniem wkładu popielniczki oraz bez:

5Q0 919 341 - tylko z jednej strony dioda świecąca
7P6 919 341 - z dwóch stron dioda świecąca

 

5q0-919-341.jpg

7P6 919 341.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak to nie nowa żaróweczka była problem ale jedna blaszka - styk . Dogiąłem i jest OK.

Wreszcie to jakoś wygląda.

 

Styki.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odmawiam Ci racji - słuszna słuszność.

Na razie zostałem z działającą podświetlaną zapalniczką oraz z zapasową żaróweczką i wiedzą teoretyczną oraz praktyczną jak to szybko i sprawnie wymienić. Jak skończą się żaróweczki kupię ledową oprawkę 7P6 919 341 i wtedy zmienię sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności