Skocz do zawartości
marekbialek

[B6] Dołożenie czujników ciśnienia w oparciu o ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktos moze jak zakodować pompę abs zeby działał pomiar cisnienia w oponach, przycisk juz gotowy spiety, został tylko przewód do sterownika abs, ale sterownik nie chce przyjac kodowania. Sterownik: 3c0 614 109 C , Software cooding: 0000267 w pomocniku kodowania jest zeby wpisac +0002048.....ale sterownik nie chce przyjac kodowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPMS nie bedzie dzialal z tymi modulami:

3C0 614 095 M*

3C0 614 095 P*

3C0 614 109*

3C0 614 109 C*

3C0 614 109 J*

3C0 614 109 N*

 

A z tymi jest wszystko ok :

3C0 614 109 A*

3C0 614 095 Q*

3C0 614 095 S

3C0 614 109 A*

3C0 614 109 D*

3C0 614 109 P*

3C0 614 109 T*

3C0 614 109 K*

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki Dzięki. A co bys radził wymienic pompe, na allegro sa ponizej 50zl, czy odpuścić temat z pomiarem cisnienia w oponach. Bo przycisk dołożyłem przy okazji montarzu przycisku Auto Hold, chciałem dwie pieczenie na jednym ogniu.

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Do tpms wystarczy podmiana samego sterownika. Pompy nie musisz odpinac, wiec odpada Tobie mokra robota. Ja zmuszony byłem wymienić pompę poniewaz padł mi czujnik cisnienia i kupiłem taką z obsługą tpms. System działa i juz raz ostrzegł mnie gdy zgubiłem troche powietrza w jednym kole. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś pytał to z 3AA 614 109 AH (kodowanie 0115081) po dołożeniu 1024 nie działa ale już po dołożeniu 2048 pompa przyjmuje kodowanie :)

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś 1024 tak jak podpowiada VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej. Do tpms wystarczy podmiana samego sterownika. Pompy nie musisz odpinac, wiec odpada Tobie mokra robota. Ja zmuszony byłem wymienić pompę poniewaz padł mi czujnik cisnienia i kupiłem taką z obsługą tpms. System działa i juz raz ostrzegł mnie gdy zgubiłem troche powietrza w jednym kole. Pozdrawiam

 

 

Dzięki dzieki, nawet nie wiedzialem ze mozna sam sterownik wymienić, bo myslalem ze bedzie cos nie tak, ale dzieki za podpowiedz i tak zrobie, wymiana sterownika i potem testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nTomek napisał:
A próbowałeś 1024 tak jak podpowiada VCDS?

 

U mnie vcds podpowiadał 1024 i nie przyjmował.

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka wersja? Mój to 15.7.

 

abs_3aa614109af.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaka wersja? Mój to 15.7.

 

Ok. A przyjmuje to kodowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bd wymieniał sterownik w pompie ABS zeby dzialala funkcja kontroli cisnienia z 109C na 109D i mam silnik 2.0 TDI i pompę tez kupilem od passata z takim silnikiem, bd musiał kodowac pompę od początku czy wystarczy podmianka sterownika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje odczytać bieżące kodowanie i wrzucić je do nowego sterownika. Sterownik ...109C ma krótkie czy długie kodowanie? Oczywiście pamiętaj o aktywacji TPMS ;-)

Edytowane przez hancik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

109C ma krótkie kodowanie, bieżące w kodowanie mam 0000267.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dodaj 2048 i taką wartość sprobuj wrzucic do nowego sterownika - potem daj znać czy działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie z nowego sterownika też warto zapisać gdyby coś jednak poszło nie tak z kodowaniem ze starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem sam sterownik ABS z 109C na 109D, na poczatku nie chcial przyjąć kodowania ale po chwili juz bylo oki, jeszcze adaptacja czujników bo cos nie chcialo smigac, ale pochwili sterownik działa jak stary bez problemu wiec przystapilem do kodowania TPMS oczywiscie odrazu przyjął kodowanie i po wlaczeniu zaplonu zapalila sie i zgasla kontrolka TMPS. Potem przystapilem do ciagniecia przewodu i podpinania i teraz problem wszystko spiołem tak jak wedlug schematu do kostki ESP, potem do ABS pin 16, naciskam przycisk i lipa nic ani gągu ani kontrolka sie nie zaswieci, niewiem trzeba sie troche przejechac, czy cos nie tak z przyciskiem, co radzicie bo niewiem co teraz zrobic, moze jakis blok pomiarowy zeby sprawdzic przycisk bo normalnie przycisk dziala, sprawdzilem miernikiem.

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk zwiera do masy pin 16 w kostce sterownika ABS. Powinno śmigać od razu. Tylko ważna uwaga, przycisk należy przytrzymać chwilkę i wtedy pojawia się gong oraz mignie na desce zółta kontrolka. Być może za krótko wciskasz ten przycisk. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz, sprubowalem pin 16 do masy i zadziałało, a potem okazalo sie ze na pinie 4 kostki ESP nie mialem masy, wziolem mase z samochodu i śmiga, teraz tylko testy.

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności