Skocz do zawartości
marekbialek

[B6] Dołożenie czujników ciśnienia w oparciu o ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik ciśnienia w kołach na podstawie ABS założony :)

 

u mnie kodowanie oryginale było

 

czujnikcisnieniakodowan.jpg

 

 

Sprawdz kodowanie. Jesli masz dodane do kodowania 16384 to nie masz. Dodając guzik musisz odjąc to od kodowania. Podłaczenie jest inne dla ABSu MK6 i MK7, najlepiej porównac z Elsa.

 

Major z pomocnika kodowania wychodzi na to aby aktywować czujniki ciśnienia to należy dodać do kodowania 2048 a 16384 jest związana z aktywacją stabilizacji przyczepy. Wiec nie wprowadzaj w błąd iż należy odejmować podaną wartość jak należy dodać ale inną.

 

Do mojego kodowania dodałem 2048 i 32034 zapisałem jako nowe kodowanie. Zastało poprawnie przyjęte.

 

czujnikcisnieniakodowan.jpg

 

Podczas kodowania miałem zaciągnięty hamulec ręczny i gdy tylko przyjęte zostało kodowanie na liczniku wyskoczyła czerwona kontrolka z wykrzyknikiem :zeco po przeskanowaniu VCDSem zero błędów. A kontrolka świeci nadal. Po zwolnieniu ręcznego kontrolka gaśnie. I tak teraz w kółko, czy po kodowaniu należy przejechać się kawałek samochodem aby się ABS, czujniki ciśnienia aktywowały? Robiłem całą operację w garażu i już mi się nie chciało wyjeżdżać na przejażdżkę. Ciekawe jeszcze z tą kontrolką, nie świeci jak ręczny zwolniony, gdy zaciągnięty to świeci a co najlepsze świeci też jak się kluczyk ze stacyjki wyciągnie. Przycisk też nie chce zwolnić ręcznego, kilkakrotnie muszę naciskać, na FISie napisane aby nacisnąć hamulec nożny (tak robię) a przycisk nie zwalnia hamulca ręcznego.

Jutro to zobaczę.

 

A może po prostu zbieg okoliczności i przycisk od ręcznego umarł?

 

Aha oczywiście na liczniku pojawiła się nowa kontrolka ciśnienia w oponach. Przycisk działa, po dłuższym przytrzymaniu następuję sygnał dźwiękowy po czym kontrolka ciśnienia opon gaśnie. Testowałem też inne kodowania np 29986 - tak jak to Major napisał 16384 = 13602 ale to nie działa, kodowanie poprawne, ale przycisk od ciśnienia nie działa, nie ma też kontrolki od ciśnienia na desce.

 

Tak więc instalacja z kodowaniem chyba podłączona poprawnie, gdyby nie ta kontrolka z wykrzyknikiem.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zobaczę jakie u mnie jest kodowanie to Wam napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rannych testach stwierdzam, że już chyba nie wiem jak powinno być a jak było. W VCDS zero błędów

 

Zaciągam ręczny, świeci się kontrolka z wykrzyknikiem (od hamulca)

 

cisnienie1.jpg

 

Wyciągam kluczyk ze stacyjki, nadal świeci ta kontrolka wraz z oświetleniem przyciska od ręcznego. Po kilkunastu sekundach obie gasną :) Bez włożonego kluczyka, naciskam przycisk od recznego, oświetla się przycisk i kontrolka na desce, po czym obie gasną.

 

Powiedzcie czy tak ma być, bo ja zgłupiałem, hehe, czy tak miałem czy nie :lol

 

 

Kontrolki na liczniku po włożeniu kluczyka

 

cisnienie3.jpg

 

 

Kontrolka od ciśnienia w oponach, gdy przytrzymamy wciśnięty przycisk od ciśnienia na kilka sekund, po czym jest sygnał dźwiękowy i kontrolka gaśnie, czyli zapamiętana wartość. Tak jak powinno być :)

 

cisnienie2.jpg

 

 

 

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsio ok Marcin ja mam stary licznik i jest identyko.Zaraz opiszę co i jak

 

 

Wsadzam kluczyk zaciągam ręczny na liczniku zapala się czerwona lampka

Wyciągam kluczyk ze stacyjki,wsio gaśnie a pali się przycisk na żółto i ( I ) na zegarach :D

Po kilku sek. wsio gaśnie,potem wsadzam kluczyk do stacyjki i wszystkie kontrolki zapalają się i gasną,zostaje ( i ) na zegarach i przycisk na żółto.

Naciskam przycisk,pojawia się napis na desce o naciśnięciu ped.hamulca.Wciskam hamulec nogą, oraz przycisk P i ..upa :zeco mogę

wciskać i wciskać :lol Odpalam auto,naciskam nożny i P--ręczny się zwalnia (wsio na nie zapiętych pasach ) czyli masz identyko

więc ten typ tak ma :lol :haha

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągam kluczyk ze stacyjki, nadal świeci ta kontrolka wraz z oświetleniem przyciska od ręcznego. Po kilkunastu sekundach obie gasną :) Bez włożonego kluczyka, naciskam przycisk od recznego, oświetla się przycisk i kontrolka na desce, po czym obie gasną.

 

Powiedzcie czy tak ma być, bo ja zgłupiałem, hehe, czy tak miałem czy nie :lol

 

.

 

Ja mam tak od nowości ;)

 

 

 

ile czasu zajął Ci montaż?

nie miałeś problemu z przeciągnięciem przewodu do komory silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wsio ok Marcin ja mam stary licznik i jest identyko

 

Dzięki Robert, to dobrze że ten typ tak ma we wszystkich egzemplarzach :haha bo nie jestem osamotniony :lol

 

 

Ja mam tak od nowości

 

Teraz mi się przypomniało że mój też tak ma od nowości

 

 

ile czasu zajął Ci montaż?

nie miałeś problemu z przeciągnięciem przewodu do komory silnika?

 

czasu nie liczyłem, ale samo podłączenie jak już przewód miałem w komorze silnika i koło przycisków to jakieś 4h

Przeciągnięcie przewodu do komory silnika masz opisane w mojej instrukcji podłączenia spryskiwaczy http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/106825-Instrukcja-Pod%C5%82%C4%85czenie-spryskiwaczy-reflektor%C3%B3w

 

Przewód do systemu ciśnienia w oponach przekładałem wraz z innymi przewodami przy okazji innych modów. A dopiero teraz podłączyłem do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz,

jeszcze jedno pytanie

gdzie kupiłeś wtyczkę do przycisku ?

bo szukam, szukam i lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie kupiłeś wtyczkę do przycisku ?

 

tylko w ASO :) bo na alle tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy fajna instrukcja juz kiedys wspominalem na forum jak to zamontowac wiec napewno sie za to zabiore ,a moze ktos zrobi instrukcje np.jak ta z AUTO HOLD to wiecej osob sie skusi na montaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj numerek

 

przycisk 3C0 927 121 B

wtyczka 4D0 971 636 A

 

pamiętajcie tylko że są dwa rodzaje przycisków, jeden z napisem SET i oponką a drugi tylko z samym znaczkiem oponki. Te numery co podają to w 100% komplet, czyli pasują do siebie. Nie jestem pewien czy wtyczka do przycisku z samym znakiem opony jest taka sama co podałem. Mam taki przycisk w aucie ale na razie nie mam możliwości jego demontażu aby zobaczyć czy taka sama wtyczka.

 

 

wtyczkaset1.jpg

 

wtyczkaset2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, już zamowiłem wszystko w ASO, kolega który tam pracuje właśnie mi wszystko kompletuje.

Jak dostanę finalną listę to wkleję Wam tutaj aby była na przyszłośc

 

Co do przycisku to wiem ze są dwa i właśnie kolega mi dobrał ten który działa w oparciu o ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do przycisku to wiem ze są dwa i właśnie kolega mi dobrał ten który działa w oparciu o ABS

Tzn ,że jeden przycisk pracuje z ABS a inny nie !!?? Rozwiń temat który jest do czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Bimbasz napisał

 

pamiętajcie tylko że są dwa rodzaje przycisków, jeden z napisem SET i oponką a drugi tylko z samym znaczkiem oponki. Te numery co podają to w 100% komplet, czyli pasują do siebie. Nie jestem pewien czy wtyczka do przycisku z samym znakiem opony jest taka sama co podałem. Mam taki przycisk w aucie ale na razie nie mam możliwości jego demontażu aby zobaczyć czy taka sama wtyczka.

 

Co do tego czy bedzie pracował, to nie wiem.

jutro bede w ASO to zapytam kumpla, pewnie tak, bo to tylko włącznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% oba będą działać poprawnie, przycisk to przycisk, zwiera przewody i zamyka obwód. Tam nie ma żadnej filozofi, oba działają w ten sam sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem zabawki z ASO i jest tak:

Przycisk - 3C0927121DREH - koszt 52,11 PLN

Wtyczka - 4D0971636 - koszt 14,13 PLN

Przewody do wtyczki wraz z pinami - 000979009E - 2 sztuki - koszt 22,50 PLN

Przewód do wtyczki ABS wraz z pinem - 000979150E - 1 sztuka - koszt 19,93 PLN

Uszczelka do Pinu w wtyczce ABS - 357972741 - koszt 1,98 PLN

 

razem 110,65 PLN

 

w weekend zakładam i zrobie fotostory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie dzisiaj zapaliła się kontrolka (ta żółta z wykrzyknikiem na obrotomierzu - od ciśnienia w kołach) i nie wydaje żadnego sygnału tylko cały czas świeci. Nie mogę skasować błędu vcdsem bo pojawia się ponownie. Nr błędu to 02214 - tire pressure warning. W instrukcji jest napisane, że to błąd systemowy i tyle w temacie. jak to mogę skasować?

 

 

EDIT:

znalazłem rozwiązanie, może się przyda jak będziecie montowali tą funkcje

 

Wchodzimy do VCDS, normalnie błędu nie usuniemy bo od razu powraca, potrzeba zrobić reset systemowy czyli:

 

[select]

[03 - Brake Electronics]

[basic Settings - 04]

Group 042

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

 

Kontrolka SET zacznie mrugać i zniknie, potem można ponownie zaprogramować ciśnienie kół naciskając i przytrzymując na dwie sekundy przycisk SET.

pozdrawiam

 

 

EDIT2:

Może się komuś przyda u mnie oryginalne kodowanie to: 0002318

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odebrałem zabawki z ASO i jest tak:

Przycisk - 3C0927121DREH - koszt 52,11 PLN

Wtyczka - 4D0971636 - koszt 14,13 PLN

Przewody do wtyczki wraz z pinami - 000979009E - 2 sztuki - koszt 22,50 PLN

Przewód do wtyczki ABS wraz z pinem - 000979150E - 1 sztuka - koszt 19,93 PLN

Uszczelka do Pinu w wtyczce ABS - 357972741 - koszt 1,98 PLN

 

razem 110,65 PLN

 

w weekend zakładam i zrobie fotostory

 

 

Czekam z niecierpliwością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam z niecierpliwością

 

ale tutaj już masz wszystko opisane jak podłączyć czujniki, to naprawdę jest banalnie proste.

Jak przeciągnąć kabel przez ścianę grodziową masz opisane w instrukcji podłączenia spryskiwaczy.

Wyjęcie wtyczki od ABSu to nie kłopot, zwalniasz blokadę i pociągasz do góry, wpinasz pin i podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega zadeklarował się , że zrobi fotki, to czemu nie. Wiedzy nigdy nie za dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności