Skocz do zawartości
Lukasz_150286

Hak holowniczy B6 - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie odnośnie kupna haka holowniczego do Passata b6 2006r sedan. Hak ma służyć do ciągnięcia od czasu do czasu na krótkich odcinkach zwykłej przyczepki o dopuszczalnej masie całkowitej 600kg dlatego nie chce wydawać kosmicznych pieniędzy. Czy ktoś już zakładał takie haki http://allegro.pl/hak-holowniczy-modul-vw-passat-b6-sedan-kombi-i1817226084.html lub http://allegro.pl/nowy-hak-holowniczy-vw-passat-b6-wiazka-modul-e20-i1839952588.html ?? Czy sprawdzaja sie?? Czy wiazka elektryczna i moduł będzie dobry?? Czy ewentualnie może ktoś polecić coś podobnego w cenie okolo 500zl?? Z góry dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem ostatnio samodzielnie ori westfalię.

Hak z modułem kosztował 700,-, ale można znaleźć też w okolicach 500,-

Najważniejsze jest to, że pod ori klapką jest zupełnie niewidoczny.

Bardzo ważne jest żeby moduł rozłączał czujniki cofania.

Tylko ori to robią.

Można zrobić to ręcznie, ale zazwyczaj trzeba poprawić coś przy cofaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat z czujnikami cofania nie będzie problemu bo po prostu ich niema, może się skuszę na westfalię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba romeo9999 ma swojej galerii fotki jak się chowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie modułu haka. Czy musi być on podłączony odrazu? jak podłącze na jakiś czas bez modułu to coś się może stać, czy tylko na desce będzie wyświetlany komunikat o przepalonych żarówkach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rozbudowany temat o montażu haka do B6: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/25760-Hak-holowniczy?highlight=hak - zgaduję, że bez modułu sterowanie oświetleniem uzna podłączone oświetlenie przyczepki jako niewłaściwe żarówki i je wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez modułu zupełnie nic nie będzie się dziać.

Światła w przyczepie nie będą działać, a auto będzie działało jak dotychczas.

U siebie założyłem hak, a moduł po 2 miesiącach.

Od samego przykręcenia śrub auto nie rozpozna, że ma hak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba do tych którzy mają ELSEWIN pilnie potrzebny schemat elektryczny do wypinanego haka Westfalia . Samochód passat kombi rok 2009 , silnik CBA. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Nie posiadam kluczyka do haka...lub nie wiem gdzie on sie znajduje... jak to rozwiazac ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! Nie posiadam kluczyka do haka...lub nie wiem gdzie on sie znajduje... jak to rozwiazac ? pozdrawiam

Kluczyk powinien znajdować się w woreczku w bagażniku-gdzieś w okolicy wytłoczki bądź przy kole zapasowym lub haku. Jeśli w ogóle go nie znajdziesz, a masz fabrycznie zamontowany hak, to myślę, ze w ASO VW mogą pomóc po numerze VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kulę w bagażniku to kluczyk też powinien tam być, po wyjąć go można dopiero po przypięciu kuli.

Zobacz czy jest takie czerwone kółko przy kuli.

Kluczyk można dostać u przedstawiciela westfalii za 60,-, tylko nie pamiętam jak go dobierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam oryginalny hak w B6 kombi z 2006 roku jednak zgubiłem końcówkę i muszę ją dokupić. Czy możecie mi pomóc i zerknąć na te linki który będzie mi pasował http://allegro.pl/show_item.php?item=3734108407 oraz ten http://allegro.pl/sprzedam-kule-haka-holowniczego-vw-t5-i3734109945.html . Wydaje mi się że gość który to sprzedaje pomylił haki i ten do T5 to jest do B6 i odwrotnie ten do B6 jest do T5 ale czekam na opinie fachowców.

 

Pozdrawiam.

 

Jeśli możecie to podajcie mi numery seryjne z haka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do posiadaczy B6 TDI z DSG i hakiem do przyczepy.

Czy po podłączeniu przyczepy, sterownik skrzyni utrzymuje wyższe obroty silnika, czy dalej DSG trzyma 1100-1200 obrotów przy spokojnej jeździe?

Pytam w kontekście przeciążeń silnika i dwumasy.

Jeśli ktoś ma hak u siebie przy DSG w TDI (koniecznie TDI) to proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy hak z passat b6 kombi pasuje do passat b7 kombi ?? Mam na mysli sam hak , nie pytam o elektrykę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności