Skocz do zawartości
papluch

Jak zrobic negatyw wyswietlacza:) Manual

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po tym jak u siebie zrobiłem negatyw to kilka osób chciało żebym im wyjaśnił krok po kroku jak to się robi …pokaże to na przykładzie licznika z passata b4 kolegi starrs`

img0739sy.th.jpg

Do zabawy potrzebne będzie wkrętak krzyżowy i płaski ostry nożyk płtki kosmetyczne i troche spirytusu a także piwko :P

img0757w.th.jpg

Nie będę objaśniał rozbierania licznika bo rozbierałem kilka i każdy trochę inaczej powiem tylko że posiadacze młodszych b4 mogą się zdziwić i wykazać się dość dobrą umiejętnością lutowania ponieważ wyświetlacz w nich jest wlutowany a nie przykręcany tak ja w tym egzemplarzu

 

Lecimy do sedna czyli wyciągamy licznik i rozbieramy „ustrojstwo” ;p

Teraz tak podczas wyjmowania płyty musimy uważać żeby nie uszkodzić taśmy od podświetlenia zegarów wyciągamy płytę delikatnie z obudowy i taśemke wypinamy

img0749e.th.jpg

Następnie musimy wyjąć tarcze zegarów żeby dało się wymontować wyświetlacze

W tym celu wypychamy w tych miejscach zaznaczonych na foto i tarcza wyskoczy;p

img0751w.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odkręcamy wyświetlacze (mały na 4 śruby a durzy na 3 śrubki) i wyciągamy go z obudowy

Z jednej strony wyświetlacza jest jakby przetłoczenie i trzeba pamiętać z jakiej strony ono jest żeby potem wstawić wyświetlacz odpowiednio żeby nie było niespodzianki jak będzie wyświetlał do góry nogami:P

A teraz najlepsza zabawa, czyli robienie samego negatywu i tak żeby nie było to jest dość delikatna operacja i łatwo coś uszkodzić, dlatego zastanów się 2 razy zanim się weźmiesz za zrobienie tego i robisz to na własną odpowiedzialność żeby potem nie było, że to moja wina.

 

Na wyświetlaczu jest naklejona taka jak by biała folia to ją zrywamy a teraz zaczyna się chirurgia ;p tzn. trzeba odkleić z niego drugą folie właśnie (Dokładnie filtr polaryzacyjny) trzeba go z jednej strony lekko podważyć ostrym nożykiem i najgorsze że to jest dość mocno przyklejony

img0755z.th.jpg

trzeba uważać żeby nie zbić/złamać wyświetlacza bo jak sam filtr się połamie to jeszcze nic straconego. Wtedy trzeba zrobić sobie wycieczkę po serwisach komputerowych i prosić o jakość zbitą lub popsutą matryce i z niej wyciągnąć filtr i sobie dociąć ( ja tak robiłem w radiu jak mi się rozleciał )

No dobra po odklejeniu filtra otwieramy piwo( oczywiście dla nas żeby się lepiej robiło ), bierzemy spirytus i waciki, bierzemy się za czyszczenie z polyzatora i wyświetlacza kleju a trzeba się trochę na męczyć przy tym :P

Jak wyczyścimy klej to można zacząć składać wszystko składać do kupy. Wkładamy sam wyświetlacz do ramki na to wkładamy polaryzator odwrócony o 180o (wyświetlacz zaraz zrobi się czarny)

img0756p.th.jpg

można na to przykleić z powrotem tą biało folie, co była, jako pierwsza przyklejona, ale niekoniecznie.

Składamy wszystko i cieszymy się negatywem gotowy wyświetlacz i kilka fot jak jest u mnie w liczniku i radiu

img0758rq.th.jpga efekt u mnie i sebola (sebolpittbull) 2 ostatnie foty z białym podświetleniem :

img3891p.th.jpgimg3898w.th.jpgimg3897ll.th.jpgimg3892i.th.jpgimg3882i.th.jpgimg3881f.th.jpg img3887x.th.jpgimg3900e.th.jpg img3901j.th.jpg

 

 

 

Mam nadzieje że wszystko w miarę jasno opisałem i pomogłem:)

 

Edytowane przez papluch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popraw nazwę tematu, a tak WIELKI POZYTYW za to, że sam coś zmontowałeś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popraw nazwę tematu, a tak WIELKI POZYTYW za to, że sam coś zmontowałeś:)

 

poprawione i dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że będę krytycznym ale mi się negatyw nie podoba.

W '80 latach pakowali zegarki z wyświetlaczem gdzie tylko cyferki świeciły, nie powiem miało swój urok ale dlatego że tło było niewidoczne , widać było same cyferki a tutaj...eeee.

Mam nawet taki mały rarytas ze świecącymi cyferkami , godzina data stoper, przygasa po włączeniu świateł i gaśnie po wyłączeniu zapłonu....działa po trzydziestu latach i poczeka kolejne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry że będę krytycznym ale mi się negatyw nie podoba.

W '80 latach pakowali zegarki z wyświetlaczem gdzie tylko cyferki świeciły, nie powiem miało swój urok ale dlatego że tło było niewidoczne , widać było same cyferki a tutaj...eeee.

Mam nawet taki mały rarytas ze świecącymi cyferkami , godzina data stoper, przygasa po włączeniu świateł i gaśnie po wyłączeniu zapłonu....działa po trzydziestu latach i poczeka kolejne ...

 

Krytyka zawsze w pewnym stopniu jest potrzebna i kazdy maly swój gust mi osobiście się to podoba i części forumowiczow też. To jest tak samo jak np. grill bez znaczka jednemu się podoba drugiemu nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zmobilizowałeś, bo sam miałem zrobić manuala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu się zmobilizowałeś, bo sam miałem zrobić manuala :P

 

heheheh chęci już dawno były ale jak na złość nie miałem żadnego wyświetlacza żeby opanować temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde papluch masz u mnie browara :) nie mogłem znaleźć do sypialni elektronicznego zegarka w którym świeciły by się same cyfry bo jak świeciła się reszta to miałem za jasno po Twoim manualu dorwałem w Ikei zegarek zrobiłem według instrukcji i teraz nic mi po gałach w nocy nie wali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa, ciesze się że mój licznik mógł się przydać do utworzenia manuala. :)

 

Pozwolę sobie zamieścić na innym forum rzecz jasna jeśli pozwolisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności