Skocz do zawartości
ZbyszekC

Potrójny sygnał dźwiękowy

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj naładować AKU - potem zobacz, czy to pomogło.

 

Akumulator kręci mocno.Ma zaledwie 4 miesiące od nowości.Doleję tego płynu i zobaczymy.

.............a czy poziom płynu chłodzącego będący na minimum może powodować ten sygnał dzwiękowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy poziom płynu chłodzącego będący na minimum może powodować ten sygnał dzwiękowy?

Może, ale jak w zbiorniczku będzie pusto lub tyle, że nie będzie zakrywać czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie problemem okazał się akumulator , jeżeli napięcie normalnie spada poniżej 12,5 V komputer ostrzega . Przy -10 na dworze i napięciu 11.97V nastąpił zgon , Sprawdzajcie aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Płyn chłodniczy uzupełniony. Płyn wspomagania dolany. Płyn hamulcowy w normie. Płyn spryskiwaczy pełny. Akumulator nowy- pali na raz. Asygnał potrójny po przekręceniu zapłonu oraz po wyłączeniu silnika jak był tak jest.Co to może być jeszczę ? Dodam, że sygnał komputera informujący o oblodzeniu drogi to inna bajka-też piszczy ale to normalne. Tak więc piszczy przed zapaleniem i po wyłączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź napięcie na akumulatorze, to ze nowy nie znaczy ze jest dobrze podładowany. Mój też zawsze pali za pierwszym razem, jak go rzadko używam pika, jak podładowałem aku (głupie 12h prądem 2A) przestało dopóki Passat nie postał 7 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podładowałem i żadnej zmiany. Z reszta używam samochód codziennie więc nie ma kiedy sie rozładować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny pomysł - weź z rana nagraj filmik, pokazujacy licznik :fajny No i żeby ten dźwięk się nagrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze się zebrać i może faktycznie nagrać to tylko nie wiem jeszcze czym bo telefon zapisuje w jakiś dziwnych plikach.

 

Natomiast w kwestii tych dźwięków to sytuacja się zmieniła o tyle, że po wyłączeniu silnika mam ich teraz 9 tzn. tak jakby 3 serie po 3 krótkie szybko następujące po sobie brzęczenia. Po przękręceniu stacyjki przez zapłonem silnika są 3 dzwięki choć nie zawsze.Nie wiem o co chodzi. Pewnie coś muszę uzupełnić ale co. Może klocki się kończą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze się zebrać i może faktycznie nagrać to tylko nie wiem jeszcze czym bo telefon zapisuje w jakiś dziwnych plikach.

 

kolego, żaden problem, obojętnie w jakim pliku zapisze, jeśli chcesz, możesz podesłać do mnie to Ci to przekonwertuję tak, żeby było dobrze ;) Jakby co, wal śmiało na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam inny pomysł - weź z rana nagraj filmik, pokazujacy licznik No i żeby ten dźwięk się nagrał.

 

Wrzucam filmik ukazujący te sygnały dźwiękowe.Oczywiście pierwszy dźwięk jest spowodowany rezerwą paliwa więc proszę nie brać go pod uwagę.

http://w103.wrzuta.pl/film/9hWZ9ioGl45/dziwne_sygnaly_alarmowe_w_vw_passat_b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam - masz LPG? Bo to jest dźwięk braku gazu w butli. Bo na pewno nie z licznika ten dźwięk pochodzi, bo tam jest ciut inny buzer.

Ewentualnie ostrzeżenie o oblodzeniu :hmm Ale raczej to odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gaz ale czy zbiornik jest pełny czy pusty jest to samo

 

a dźwięki wychodzą z tego samego miejsca co dźwięk rezerwy paliwa

Dziwne jest też to, że początkowo jak pisałem były tylko 3 krotkie a teraz są trzy serie po 3 krótkie

Edytowane przez zdunvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pod VAGa to żeś go podłączał? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i nic

na desce żadna lampka ostrzegawcza się nie pali

...............no może to jednak coś z LPG ale niby co?

Edytowane przez zdunvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dźwięk z buzzera VW-to po pierwsze.Ma całkiem inny "klang" poza tym,dźwięki buzzera VW są równomierne.Jakiś dodatkowy alarm zainstalowany?Blokada zapłonu?Bo czasami są takie "dodatki"...Do instalacji LPG też są dodawane takie brzęczyki sygnalizujące abrak paliwa,być może nawet awarię układu-tego nie wiem,nie znam się na podtlenku LPG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.............a i pytałem w serwisie AUDI i zrobili oczy:ocochodzi .Ponoć nie ma takiego ostrzeżenia w tym modelu.Więc co :ocochodzi

 

---------- Dodano o 18:57 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:54 ----------

 

alarm mam ale od roku jest odlączony a i nigdy takiego sygnału nie podawał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz walnięty buzer od sygnalizacji ilości gazu. Gdzieś robi zworę i zarówno przy odpalaniu, jak i gaszeniu- drynda ci ten głośniczek. A wydaje ci się, że to z tego samego miejsca, co rezerwa paliwa, bo buzer od LPG z reguły upychają na kablu będącym pod kierownicą (oczywiście za plastikową maskownica- tą co jest w niej zamocowany przełącznik od świateł. Jak nie zapomnę, to jeśli gazmi się skończy,to ci nagram, jak piszczy brak LPG w zbiorniku. To jest dokładnie ten sam dźwięk. Tak więc kolego gazownik musi ci instalację elektryczną od LPG sprawdzic, bo to od tego wzbudza się buzer. I tyle w tej kwestii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam problem w pasku b5 18.T 98r. Gdy auto osiąga temperaturę ok 90' zaczyna pikać 3 razy, żaden komunikat się nie pokazuje na tablicy, vag nie wykazuje żadnych błędów. Ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to masz walnięty buzer od sygnalizacji ilości gazu. Gdzieś robi zworę i zarówno przy odpalaniu, jak i gaszeniu- drynda ci ten głośniczek. A wydaje ci się, że to z tego samego miejsca, co rezerwa paliwa, bo buzer od LPG z reguły upychają na kablu będącym pod kierownicą (oczywiście za plastikową maskownica- tą co jest w niej zamocowany przełącznik od świateł. Jak nie zapomnę, to jeśli gazmi się skończy,to ci nagram, jak piszczy brak LPG w zbiorniku. To jest dokładnie ten sam dźwięk. Tak więc kolego gazownik musi ci instalację elektryczną od LPG sprawdzic, bo to od tego wzbudza się buzer. I tyle w tej kwestii

 

Tylko, że jak wyłączę sterownikiem instalację gazową to na benzynie też mi tak piszczy

 

Tak na marginesie dzisiaj ponownie podlączyłem sie pod VAG-a i na module komfortu wyskakuje mi błąd 00928 mechanizm zamka centralnego-F220 .Z tym, że z centralem wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci, ze identyczny dźwiek mam wtedy, gdy skończy się gaz w butli, albo zatnie sie zawór i odetnie dopływ gazu. Jak dla mnie, to jest cos w instalacji i buzer po prostu dostaje skądś zasilanie - niezależnie od tego czy masz włączoną instalacje LPG, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności