Skocz do zawartości
ZbyszekC

Potrójny sygnał dźwiękowy

Rekomendowane odpowiedzi

N0 to chyba nie mam wyjścia i podjadę do nich. Choć czuję , że zostawię u nich 100 lub 200zł ( jak zawsze) bo wymienią milion rzeczy a problem pewnie będzie dalej, ale cóż metoda prób i błędów. A propos błędów: rozumiem, że te od centralnego zamka co wymieniłem nie mają znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos błędów: rozumiem, że te od centralnego zamka co wymieniłem nie mają znaczenia?

Żadnego :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja mam problem w pasku b5 18.T 98r. Gdy auto osiąga temperaturę ok 90' zaczyna pikać 3 razy, żaden komunikat się nie pokazuje na tablicy, vag nie wykazuje żadnych błędów. Ktoś pomoże?

 

Przypominam się w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooooooo mój problem rozwiązany!!!!!!!!! Dźwięki które mi piszczały przed włączeniem silnika i po jego wyłączeniu to buzer czyli sygnał od instalacji LPG ( model STAG300) informujący o terminie przeprowadzenia przeglądu LPG.Macher od gazu wyłączył mi to w 3 sekundy.Takie przypomnienie, że trzeba podjechać zostawić 100zł :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Noooooooo mój problem rozwiązany!!!!!!!!! Dźwięki które mi piszczały przed włączeniem silnika i po jego wyłączeniu to buzer czyli sygnał od instalacji LPG ( model STAG300)

 

Przecież ci napisałem już....nie wiem kiedy, że to buzer od LPG :wmorde

Czasem sie zastanawiam - po co ludzie pytania zadają :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i zapraszam do zapoznania się z moim problemem odnośnie ABS.Mam nadzieje ,że więcej mądrych głów pomoże w ustaleniu usterki.Może moje ustalenia pomogą innym z podobnym problemem,Pozdrawiam i zapraszam:http://forum.vw-passat.pl/threads/36683-Po-wymianie-wahacza-problem-z-ABS-Passat-b5?p=1658857#post1658857

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

pozwolę sobie na podpięcie się do tematu o problematycznym odpalaniu - nie mam niestety wyjścia gdyż ostatnie 2 godz. spędziłem na przeszukiwaniu forum i zerowym wyniku, a jako "świeżak" na forum nie mogę założyć tematu odrębnego.

 

Sprawa ma się następująco:

po przekręceniu kluczyka w stacyjce na pierwszą pozycję podświetlają się wskaźniki po czym zaczynają się dziać "cuda"

kontrolka alternatora tli się

kontrolka ABS tli się

kontrolka układu hamulcowego mruga

dodatkowo słychać trzykrotny sygnał dźwiękowy

 

zazwyczaj silnik odpala po czym wszystkie kontrolki gasną i wszystko jest ok.

natomiast dziś doszedł dodatkowy objaw, mianowicie po wszystkim opisanym powyżej wszystkie kontrolki zgasły oraz wskaźnik stanu paliwa spadł do 0 i nie dało rady zakręcić silnikiem. Po paru takich próbach w końcu zaskoczył.

czym może to być spowodowane ?

układ hamulcowy sprawdzony i jest ok

akumulator naładowany i przetestowany pod kątem żywotności i pojemności

alternator sprawdzony i jest ok.

 

sprawa dotyczy Passata 1998 r 1,9 TDI 90 KM

 

wrzucam dla zobrazowania 2 filmiki jakie dzisiaj nakręciłem, w drugim filmiku (słabo słyszalne) przed przekręceniem kluczyka słychać „pierdzenie” (nie wiem jak to nazwać) od strony komputera.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam taki problem iż odpalam na mrozie np albo po dluzszej przerwie zapala sie na chwile kontrolka z czerwonym wykrzyknikiem i jest potrojny sygnal dzwiekowy i nagle gasnie kontrolka jest cos nie tak czy to normalne ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam a ja mam taki problem iż odpalam na mrozie np albo po dluzszej przerwie zapala sie na chwile kontrolka z czerwonym wykrzyknikiem i jest potrojny sygnal dzwiekowy i nagle gasnie kontrolka jest cos nie tak czy to normalne ???

Temat nieraz poruszany na forum. Zdycha Ci po prostu akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to dziekowka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy na forum mam problem przy przekręceniu stacyjki pojawiają się 3 sygnały ostrzegawcze i komunikat którego nie mogę odczytać ponieważ mam rozlany ekranik w liczniku IMGlool_20131126_203855.jpg jest ktoś w stanie go odczytać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bremsflussigk.prufen - sprawdz płyn hamulcowy

Bremsbelag prufen - spr.okładziny hamulcowe (zużyte)

Olstand Motor prufen - uzupełnij olej w silniku

Kuhlwasserst.prufen - spr. poziom płynu chłodzącego

 

Na pewno jeden z tych :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyn hamulcowy jest ok

olej 2 dni temu wymieniałem razem z filtrem też jest ok

 

reszte musze sprawdzić dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem poruszany w tym wątku. Przy odpalaniu są trzy sygnały dźwiękowe i mrugają kontrolki ABS, ESP i hamulca. Zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku. Samochód odpala od razu, bez problemu, niezależnie od temperatury na zewnątrz. Widać to na załączonym nagraniu. To samo było w zeszłą zimę, w lecie nic i od dwóch tygodni znów to samo.

Akumulator wymieniany był 5 lat temu. Poziom płynu hamulcowego jest w porządku. Czyli jak to było mówione wcześniej - akumulator dogorywa?

 

http://www.youtube.com/watch?v=oPtyyGNFHBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 20:33, filet84 napisał:

 

kontrolka alternatora tli się

kontrolka ABS tli się

kontrolka układu hamulcowego mruga

dodatkowo słychać trzykrotny sygnał dźwiękowy

 

zazwyczaj silnik odpala po czym wszystkie kontrolki gasną i wszystko jest ok.

natomiast dziś doszedł dodatkowy objaw, mianowicie po wszystkim opisanym powyżej wszystkie kontrolki zgasły oraz wskaźnik stanu paliwa spadł do 0 i nie dało rady zakręcić silnikiem. Po paru takich próbach w końcu zaskoczył.

czym może to być spowodowane ?

układ hamulcowy sprawdzony i jest ok

akumulator naładowany i przetestowany pod kątem żywotności i pojemności

alternator sprawdzony i jest ok.

 

sprawa dotyczy Passata 1998 r 1,9 TDI 90 KM

 

wrzucam dla zobrazowania 2 filmiki jakie dzisiaj nakręciłem, w drugim filmiku (słabo słyszalne) przed przekręceniem kluczyka słychać „pierdzenie” (nie wiem jak to nazwać) od strony komputera.

Witam odgrzeję kotleta . Mam bardzo podobny problem tylko u mnie przy przekręceniu kluczyka gasną wszystkie kontrolki włącznie z zegarkiem i licznikiem a rozrusznik nie kręci .

jeden raz zdarzyło się właśnie , że słyszałem owe "pierdzenie " z pod maski . Oczywiście problem zdarza się sporadycznie ale niestety coraz częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pierdzenie spod maski to pewnie ktorys przekaznik, słaby akumulator, ale na tyle dobry żeby kręcić rozrusznikiem. W tych passaatach juz przy dosc malym spadku napiecia sie tak robi.

podepnij prostownik na jakiś czas i zobacz czy problem znika jak akumulator jest doładowany

Edytowane przez adam9026

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. możliwe zwłaszcza ,że sygnalizuje mi to 3 sygnałami dżwiękowymi  więc mszę podładować , ale czy może to być przyczyną tego , że przy próbie odpalenia gaśnie cały licznik i rozrysznik nie kręci ? (problem sporadyczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np zasiarczone klemy od aku, słaby styk masy z podwoziem.Poczyśc to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności