Skocz do zawartości
sZuw4X

Błąd Airbag po montażu lampki "Airbag OFF" od Sharana

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wymieniłem u siebie lampkę podsufitki od modeli W8 ale że moja stara lampka zawierała w sobie kontrolkę AirBag OFF to moduł od tej lampki zaizolowałem i schowałem w podsufitkę.

 

e53ef306a5ac316am.jpg

 

0e193616d8a1317dm.jpg

 

 

 

 

Wpadłem na pomysł żeby zamontować lampkę Airbag OFF od Sharana. O taką:

 

[ATTACH=CONFIG]66919[/ATTACH]

 

 

 

 

Sprawdzałem na krótko czy lampka będzie działała i czy nie generuje żadnego błędu. Okazało się że działa idealnie. Więc zabrałem się za ciągniecie kabli do konsoli środkowej. Kable poprowadziłem podsufitką następnie prawym górnym słupkiem potem pod schowkiem pasażera i do konsoli. Po podłączeniu wszystkiego wywala dwa błędu Airbaga:

 

01218 - Side Airbag Igniter: Passenger side (N200)

32-00 - Resistance too High

 

01228 - Airbag Cut-off Switch for Passenger side (E224)

25-00 - Unknown Switch Condition

 

Przy montażu odłączałem kostkę od tego wyłącznika poduszek. Ale czy możliwe że to on generuje te błędy? Sprawdzałem kostkę jeszcze raz czy może te blaszki w środku nie są odgięte. Ale wszystko wygląda ok. Bardzo proszę znawców tematu o pomoc bo nie mam pojęcia co mogłem namodzić :/

Edytowane przez sZuw4X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie odłączyłeś akumulatora i ruszałeś instalacje to może trzeba skasować błędy komputerem(VAG).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączałem akumulator a błędu po skasowaniu od razu powracają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu błędów wynika że chyba jest jakaś przerwa w obwodzie i brak kontaktu.Sprawdż wszystkie elemety które ruszałeś .A moze zamotowałeś kabel z przerwą lub przerwałeś przy montażu?Jeżeli lampka to dioda LED to ważne są bieguny na końcówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lampka jest źle podłączona to wtedy nie chce świecić. A świeci się podczas przekręcenia stacyjki. Odłączyłem na próbę lampkę i generuje ona w ogóle jakiś inny błąd. Przy montażu odłączałem tylko kostkę przy tym przełączniku w schowku Airbag On/Off. Te błędy dotyczą właśnie jego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie błędy dotyczą poduszki po stronie pasażera . N200 posiada za dużą rezystancje lub przerwe w obwodzie a wyłącznik tej poduszki znajduje się w "nieznanym stanie lub pozycji" tak jak gdyby znowu jakaś przerwa lub nie kontakt ale z angielskiego to nie jestem mocny.Możesz jeszcze bez wyprówania instalacji spróbować połączyć to wszystko tak jak było i sprawdzić czy błędy znikneły bo może długości przewodów odgrywają role skoro wiesz że połączyłeś wszystko dobrze .Urządzenia związane z bezpieczeństwem mogą mieć zabezpieczenia żeby ich nie przerabiać i nie modyfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mi się coś wydaje że przez to że zmieniłem długość przewodów to wywala te błędy :/ Dzięki wielkie za pomoc jutro jeszcze z tym powalczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długość przewodu ma znaczenie bo im dłuższy przewód tym większa rezystancja a Tobie kolego wywala błąd za dużej rezystancji wiec to może być to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i koledzy mieliście racje. Przez to że przedłużyłem przewody aż o 2,5 metra :D zmieniła się rezystancja i to generowało te dwa błędy. Podłączyłem właśnie lampkę tak jak była wcześniej i już błędy dają się bez problemu skasować. Czyli jednak nie można ingerować w wiązkę o poduszek nawet jeżeli chodzi o lampkę sygnalizacyjną. Mam już pomysł jak można to podłączyć bez ingerencji w długość przewodu. Trzeba będzie wypleść z oryginalnej wiązki co idzie do podsufitki te dwa przewody i poprowadzić je pod konsole. Wydaję mi się że długość przewodu będzie na styk dobra :) Jak się uda to zrobię poradnik. Dzięki wielkie za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że się podczepię pod temat, u mnie pisze pod radiem - taka plastikowa tabliczka : airbag passager off, i w schowku też jest taka taśiemka czy cuś

+ napis taki sam?

 

o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i koledzy mieliście racje. Przez to że przedłużyłem przewody aż o 2,5 metra :D zmieniła się rezystancja i to generowało te dwa błędy. Podłączyłem właśnie lampkę tak jak była wcześniej i już błędy dają się bez problemu skasować. Czyli jednak nie można ingerować w wiązkę o poduszek nawet jeżeli chodzi o lampkę sygnalizacyjną. Mam już pomysł jak można to podłączyć bez ingerencji w długość przewodu. Trzeba będzie wypleść z oryginalnej wiązki co idzie do podsufitki te dwa przewody i poprowadzić je pod konsole. Wydaję mi się że długość przewodu będzie na styk dobra :) Jak się uda to zrobię poradnik. Dzięki wielkie za pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Ja jak zmieniałem lampkę na tą z superba (jak w8), to napis airbag off wydłubałem z ori lampki i umieściłem pod kloszem tej z superba. Do pełni szczęścia należałoby jeszcze spolerować te plastikowe soczewki w kloszu bezpośrednio pod napisem airbag off, bo patrząc z boku zniekształcają napis, ale sobie odpuściłem to. Jak mam airbag wyłaczony to widać, że się tam świeci i wystarczy.

Patrząc na wprost od dołu widać idealnie napis bez zniekształceń. No i najważniejsze-żadnej ingerencji w instalacje airbaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś coś w temacie dwa słowa, ? to tylko prowizorka, czy airbag jest wyłączony fabrycznie czy o co jeszcze loto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli twoje pytanie bedzie jasniejsze to ci odpowiemy powiedz cos wiecej o co ci chodzi masz lampke ktora swieci ? nie swieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
01218 - Side Airbag Igniter: Passenger side (N200)

32-00 - Resistance too High

 

01228 - Airbag Cut-off Switch for Passenger side (E224)

25-00 - Unknown Switch Condition

 

Przy montażu odłączałem kostkę od tego wyłącznika poduszek. Ale czy możliwe że to on generuje te błędy?

Z pewnością jest to błąd obwodu przełącznika, a nie Twoich kabli, chyba że coś źle pociąłeś.

Sprawdź dobrze kostkę 5-pin w wiązce idącej do przełącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się ze błędy powracają o tej samej treści. Nadal da się je skasować ale po przejechaniu paru kilometrów znowu wracają. Sprawdzałem tą kostkę i wzrokowo to wszystko wygląda dobrze. Może podmienić ten przełącznik z innego Passata ? Jeżeli chodzi o wiązkę kabli idącej do lampki to polutowałem to tak jak było. Różnica długości przewodu w stosunku co do oryginału jest rzędu kilku milimetrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na panelu pod radio mam plastikowy prostokącik gdzie jest napis 'airbag passager off'.

mniej więcej jak tu (jedyne foto jakie udało się znaleźć, rozmazane - ale pod panelem radia jest taka plakietka 'szara' )

plakietka link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kontrolka przypominająca o tym, że w schowku wyłączyłeś airbag pasażera. W schowku powinieneś mieć włącznik na kluczyk do tego.

Nie szybciej wziąć instrukcje do ręki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi o to że nie widzę aby to była kontrolka - bardziej na sztywno plakietka z plastikowym napisem.

obadam schowek.

dwa. nie - instrukcja in italia. :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dwa. nie - instrukcja in italia.

Ale obrazki są chyba uniwersalne ;) W mojej instrukcji do B5 FL bynajmniej są rysunki tego włącznika.

A tak przy okazji, to pytasz o paska B6 w dziale B5-na pewno szybciej uzyskał byś odpowiedź na swoje pytania w odpowiednim dziale.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie chciałem zakładać wątku, widze że się nie dowiem. :debil

dlaczego jest to off, i czy to kwestia pstryknięcia guzika, czy muszę do serwisu z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności