Skocz do zawartości
jopasek

Schowek pasażera fotki - próba naprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prośbę, przetrzepałem wszystkie chyba już tematy o naprawie i demontażu schowka pasażera.

 

Czy ma ktoś fotki schowka z prawej strony tam gdzie jest mechanizm odpowiedzialny za powolne opadanie drzwiczek.

Fotki tej zębaki która chodzi po szynie...

 

Połamał mi się zawias ale chyba też ta zębatka ...

 

Dziękuje za wszystkie udzielone pomocne porady!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch
Witam

Mam prośbę, przetrzepałem wszystkie chyba już tematy o naprawie i demontażu schowka pasażera.

 

Czy ma ktoś fotki schowka z prawej strony tam gdzie jest mechanizm odpowiedzialny za powolne opadanie drzwiczek.

Fotki tej zębaki która chodzi po szynie...

 

Połamał mi się zawias ale chyba też ta zębatka ...

 

Dziękuje za wszystkie udzielone pomocne porady!

 

Pozdrawiam

 

... Krótko i na temat.

Schowek jest przykręcony na : 7 śrubek, mechanizm jest po lewej stronie, uważaj przy demontażu aby nie przeskoczyła sprężynka od mechanizmu oświetlenia bo wtedy trzeba się troszkę nagimnastykować :)

... ogólnie to najpierw odkręć wszystkie śrubki oraz wypnij kostkę która jest w schowku odpowiedzialna za wyłączenie AIR-BAG pasażera dzięki temu będziesz mógł później całkowicie wyjąć schowek.

Po odkręcenie wszystkich śrubek schowek pociągnij w dół z wyczuciem i odepnij kostkę do oświetlenia.

Aha po odpięciu kostki od poduszki pasażera trzeba później podpiąć się pod VAG-a i usunąć błąd poduszki.

 

Poniżej przykładowe foto zaczerpnięte z internetu :

http://imageshack.us/photo/my-images/400/img7742gv1.jpg/

 

... Łatwe proste i miłe zajęcie :)

Miłej pracy :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę, z tym już się uporałem, schowek leży już na stole ale chyba brakuje mi czegoś z prawej strony schowka elementu zębatki chyba... (coś się ułamało) i chciałbym wiedzieć co dokładniej... czy muszę kupować całość czy może da rade jakoś to dorobić metodą na sztukę :)

 

Co do mechanizmu oświetlenia sprężynka jest zamknięta z dwóch stron i nie ma opcji żeby wyskoczyła...

Co do jaśka to nie mam opcji wyłączania go :( o taka biedna wersja bez wyłącznika ;D

Edytowane przez jopasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do jaśka to nie mam opcji wyłączania go :( o taka biedna wersja bez wyłącznika ;D

Bo nie było takiej opcji. W twoim roczniku nie montowano wyłącznika. :P

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ubolewam nad tym jakoś specjalnie...

 

Ale za to na popsutym schowkiem już bardziej...

 

Przeszukiwałem całe multum fotek schowków, i znalazłem coś co może kogoś zainteresować...

 

Demontaż schowka pasażera:

 

[ATTACH=CONFIG]66807[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]66808[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]66809[/ATTACH]

 

Następne ciekawe rozmieszczenie śrubek do odkręcenia schowka...

 

[ATTACH=CONFIG]66810[/ATTACH]

 

 

A ja poszukuje tego co jest pod tą osłoną z prawej strony (ktoś mógłby cyknąć mi takie foto):

 

[ATTACH=CONFIG]66811[/ATTACH]

Edytowane przez jopasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czy jest jakakolwiek mozliwosc demontazu schowka w taki sposob jak zaznaczylem na rysunku?

 

[ATTACH=CONFIG]71530[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkleić nożem do tapet lub wkrętakiem płaskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo czegoś nie rozumiem albo nie demontowałeś tego schowka bo właśnie tak jak na rysunku się go demontuje.

Na górze tam gdzie śrubki są tą też bolce wyciskowe które trzymają ten schowek...

Jeżeli chcesz zdemontować same drzwiczki to tylko i tak musisz zdjąć cały i tam są dwa bolce na zawiasach mocujące do reszty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo czegoś nie rozumiem albo nie demontowałeś tego schowka bo właśnie tak jak na rysunku się go demontuje.

Na górze tam gdzie śrubki są tą też bolce wyciskowe które trzymają ten schowek...

Jeżeli chcesz zdemontować same drzwiczki to tylko i tak musisz zdjąć cały i tam są dwa bolce na zawiasach mocujące do reszty...

Oooo I takiej odpowiedzi oczekiwalem. :) Schowka jeszcze nie demontowalem i wolalem zasiegnac jezyka w tej sprawie. Zaraz chyba sie za to wezme i sprawdze. Dzieki za porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schowek pasażera z B5(anglik) do B5(Europa) nie pasuje, ale czy sama pokrywa schowka również, czy ktoś się orientował w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa też nie pasuje, jest inny profil. A tak w temacie nie ma ktoś może odstąpić wnęki schowka pasażera (bez drzwiczek)? Mam połamane mocowanie schowka do kokpitu i cholernie mi trzeszczy na werepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za to poszukuje drzwiczek,ceny powalają na kolana a wygląd mojego schowka jeszcze bardziej,jak kupie cały schowek w rozsądnych pieniądzach,sciągne "drzwiczki" to wnęke będę mógł odstąpić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kolega miał na pamięci to byłbym baaaardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę pamiętał,tylko musze znaleźć coś,bo 200zł nie dam,wole dołożyć 2 tyś i kupić całego paska na części :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę przeglądał ogłoszenia jak coś wynypię to dam znać na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy da sie wymienić sama klamkę schowka pasażera ponieważ ułamała się czy trzeba wymieniać cały schowek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zmienić samą klamkę, da sie też naprawić połamaną dźwignie - do znalezienia instrukcja na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ja z trochę inną sprawą się zgłaszam. Ostatnio po wymontowaniu schowka pokruszyły się plastiki do których był przykręcony na dole (4 śruby, po 2 na każdą stronę). Na te plastiki były nałożone blaszki, w które wchodził wkręt, ale skoro plastiki się pokruszyły przy odkręcaniu śrub, nie mam już na co założyć blaszek i przymocować schowek.

 

Byłem u speca, który spawa plastiki, ale nie wie jaki to rodzaj plastiku, w związku z czym jego próby się nie powiodły, bo plastik nie chce się spawać. Może ktoś z was wie jaki to plastik?

 

PS.: tak naprawdę jest to plastik dolnej części deski rozdzielczej, do której przykręcony jest schowek ;)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności